• صفحه اول / دیدارها / اهدای مجسمه خانم میتران به بنیاد دانیل میتران ـ فرانسه لیبرته
خرداد-۰۲ ۱۳۹۲

اهدای مجسمه خانم میتران به بنیاد دانیل میتران ـ فرانسه لیبرته

Catégories // دیدارها

اهدای مجسمه خانم میتران به بنیاد دانیل میتران ـ فرانسه لیبرته

بنیاد دانیل میتران- فرانس لیبرته درباره این مراسم اطلاعیهیی به شرح زیر منتشر كرد:
«بنیاد دانیل میتران- فرانس لیبرته، روز چهارشنبه ۲۲ مه، از خانم مریم رجوی، پرزیدنت منتخب شورای ملی مقاومت ایران و هیأت همراهش استقبال به عمل آورد. در این مراسم، وی مجسمه نیم تنه دانیل میتران را به نشانه قدردانی از یك دوستی دیرینه ۳۰ ساله با مردم ایران و مقاومت آنان برای دموكراسی و حقوق اساسی، به بنیاد اهدا كرد.

با گرامیداشت یك «خواهر حامی» كه همیشه در كنار اعضا و هواداران مقاومت ایران در دشوارترین روزها حضور داشته است، پرزیدانت منتخب شورا گفت: «امروز كماكان، ایرانیان و پیشتازانشان در كمپ‌های لیبرتی و اشرف نبردی سخت را علیه دیكتاتوری مذهبی حاكم و برای استقرار یك جمهوری دموكراتیك بر اساس جدایی دین از دولت به پیش میبرند. آن‌ها در معرض انواع تهدیدها و توطئه‌های رژیم آخوندی و دولت دست نشانده‌اش در عراق قرار دارند. ساكنان لیبرتی از امكانات اولیه زندگی و درمان پزشكی محرومند، و این تاكنون باعث مرگ چند نفر از آنان شده است. ولی آن‌ها می‌دانند كه تنها نیستند و مشعل دانیل میتران در دستان وارثان بنیاد او می درخشد».
مریم رجوی افزود: «می‌خواهم از بنیاد فرانس لیبرته به‌خاطر تلاش‌های خستگی ناپذیرش در دفاع از حقوق مقاومت ایران در اشرف و لیبرتی وحقوق بشر در ایران سپاسگزاری كنم».
رئیس بنیاد فرانس لیبرته، ژیلبر میتران، از خانم رجوی و اهدای سمبلیك مقاومت ایران كه در دفتر مادرش در كنار مجسمه فرانسوا میتران فقید جای خواهد گرفت تشكر كرد. وی تعهد دانیل برای یك ایران آزاد و دموكراتیك و به‌خصوص دلبستگی او به حفاظت اعضای مقاومت ایران در كمپ‌های لیبرتی و اشرف در عراق را خاطر نشان كرد. با تأكید بر نگرانی خود به‌خاطر امنیت آنان به‌دنبال حمله مرگباری كه در فوریه گذشته با شلیك دهها موشك به كمپ لیبرتی صورت گرفت، ژیلبر میتران خواهان آن شد كه تا تعیین تكلیف احتمالی برای انتقال به یك كشور ثالث، آن‌ها به اشرف بازگردانده شوند كه در آن جا در مكان بالنسبه امن‌تری قرار دارند.
میشل ژولی، دبیركل بنیاد، ازطرف اعضای هیأت رئیسه و پرسنل بنیاد كه در جلسه حضور داشتند گفت: فرانس لیبرته در حمایت از اهداف مقاومت ایران برای استقرار حقوق بشر در ایران و استمرار حضور در كنار اشرفیان، تا زمانی كه جان‌ها و سلامتی آن‌ها در معرض خطر باشد، گام‌های دانیل را دنبال خواهد كرد».

مجسمه نیم تنه برنز، اثر رضا اولیاء ،هنرمند مجسمه ساز عضو شورای ملی مقاومت ایران، به درخواست مریم رجوی به نشانه تشكر از مواضع شجاعانه دانیل میتران در دفاع از مقاومت مردم ایران، ساخته شده است.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]