• صفحه اول / پیام‌ها / مریم رجوی:‌ شکست اشغالگری ملاها در منطقه، لازمه‌ آزادی مردم ایران
تیر-۱۰ ۱۳۹۵

مریم رجوی:‌ شکست اشغالگری ملاها در منطقه، لازمه‌ آزادی مردم ایران

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی:‌ شکست اشغالگری ملاها در منطقه، لازمه‌ آزادی مردم ایران

عضای محترم مجلسین بریتانیا،
دوستان گرامی مقاومت ایران!
به‌کنفرانس شما درود می‌فرستم. از ابتکار اکثریت منتخبان انگلستان در حمایت از مقاومت ایران برای آزادی و دمکراسی عمیقاً قدردانی می‌کنم. این اقدام، الگویی برای یک سیاست مسئولانه در قبال ایران و کل منطقه خاورمیانه است. در عین حال با توجه به نقش رژیم ایران در بحران منطقه، این ابتکار عمل، در برگيرنده مصالح مردم این منطقه، اروپا و کل جهان نيز هست.
هم‌چنین ثبت رسمی کمیته بریتانیایی پارلمانی برای آزادی ایران، در پارلمان انگلستان را به شما تبریک می‌گویم. امری كه محصول تلاش‌های خستگی‌ناپذیر و حمایت‌های گسترده منتخبان مردم انگلستان طی سالیان بوده است.

دوستان عزیز،
یک سال پس از توافقنامه اتمی، برخلاف انتظار برخی‌ها در غرب، نه تنها گشایشی در ایران ایجاد نشد، بلکه یک پس‌رفت فاحش رخ داده است.
از جمله؛ اعدام‌ها و دستگیری‌های بیشتر، شلاق زدن به کارگران به‌خاطر درخواست دستمزدهای به تعویق افتاده، دستگیری و شلاق‌زدن جوانان به‌خاطر شرکت در جشن، ممنوعیت کنسرت‌ها و اعمال فشارهای هرچه بیشتر به زندانیان‌سیاسی. از طرف دیگر، رکود اقتصادی عمیق‌تر شده، بانک‌ها ورشکسته شده‌اند، نزديك به نيمي از جمعيت فعال كشور بيكار و اکثریت جمعیت کشور دچار فقر شده‌اند.
هم چنین، جنگ قدرت میان جناح‌های داخلی رژیم، افزایش پیدا کرده است. انتخابات قلابی اسفند ماه نیز، به‌تحکیم موقعیت سرکوبگرترین آخوندها در این رژیم انجامید. و بار دیگر ثابت کرد که در استبداد مذهبی حاکم بر ایران، میانه‌رویی وجود ندارد، رژیم آخوندی، ظرفیت تغییر رفتار ندارد و از درون این‌ رژیم راه‌حلی متصور نیست.
در کشورهای منطقه، آخوندها دخالت در سوریه را گسترش داده‌اند و درعراق نیروی قدس بارها به قتل‌عام سنی‌ها دست زده است. تحول مهم‌ دیگر، شکست‌های پی‌درپی و پرتلفات پاسداران و شبه‌نظامیان آن‌ها در سوریه است. درواقع آخوندها در سوریه گیر افتاده‌اند.
رو آوردن بیشتر رژیم به‌سرکوب و جنگ‌افروزی به این دلیل است که با یک نارضایتی فزاینده مواجه است. می‌خواهد مانع بروز نارضایتی‌ها و تکرار قیام‌های سال‌۱۳۸۸ شود. ستیزه‌جویی آخوندها در منطقه نشان ضعف آن‌هاست و نه قدرت. آن‌ها برای صدور بحران خود به‌ این قدرت‌نمایی، نیازمندند. خامنه‌ای و دیگر سران رژیم بارها گفته‌اند که اگر در سوریه و عراق و یمن نجنگند، حاکمیت‌شان در تهران به‌خطر می‌افتد. این واقعیت، نشان می‌دهد که چرا رژیم حاکم بر ایران به‌عامل اصلی بی‌ثباتی در منطقه تبدیل شده است. به‌نحوی که از یک طرف دائمأ به جنگ افروزي و مداخله در کشورهای خاورمیانه‌ دست می‌زند، از طرف دیگر، با سرکوب اهل تسنن و نیروهای دمکرات و مخالف در اين كشورها برای گروه داعش فضای حیاتی تأمین می‌کند. این واقعیت را امروز بسیاری گواهی می‌کنند که میان داعش و سپاه پاسداران در بسياري از عرصه ها رابطة همزیستی برقرار است و هر دو طرف در عمل از هم سود می‌برند.
از آن‌جا که جنگ‌افروزی ملاها در منطقه به‌ويژه در سوريه خلاف مصالح عالیه مردم ایران و مانع جدی در مسير مقاومت ایران برای استقرار آزادی و دمکراسی است و هم چنین اقتصاد ایران را به انهدام کشانده است، مقاومت ایران با تدوین طرحی، راه‌کارهای ضروری و عملی برای مقابله با جنگ‌افروزی و اشغالگری ملاها را ارائه کرده است.
این طرح آمريكا، كشورهای اروپايی و قدرت‌های منطقه‌یی را به‌تحقق چند گام عملی فر‌امی‌خواند که عبارتند از:

۱. وادار كردن رژیم ایران به خروج نيروهای خود و شبه‌نظاميان وابسته به آن از سوریه و اتخاذ اقدامات تنبیهی از جمله تحریم علیه اين رژیم در صورت خودداری از خروج نیروهایش. همچنین دخالت ندادن رژیم ایران درمذاکرات برای انتقال قدرت به مردم سوریه.
۲. عدم هر گونه همکاری و اشتراک عمل با سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان تحت‌امر آن و ديگر نيروهای نظامی و امنيتی رژيم ایران به بهانه مقابله با داعش در عراق و سوريه.
۳. اجرای كامل قطعنامه ۲۲۳۱ از طریق اقدامات مؤثر عملی برای ممانعت از ارسال سلاح توسط رژيم ایران به گروه‌های تروريستی و كشورهای منطقه به‌خصوص عراق و سوريه. هر گونه تخطی باید از طرق مقتضی مورد حسابرسی قرار گیرد.
۴. قطع روابط كشورهاي عربي و اسلامي بارژيم ایران و اخراج اين رژيم از كنفرانس اسلامی تا زمانی كه به دخالت‌هايش در منطقه به‌طور كامل پايان دهد.
۵. حمايت همه جانبه سياسی و نظامی و مالی و به‌خصوص تسليحاتی از اپوزيسيون مدره سوريه که توسط بسیاری از کشورها به‌رسمیت شناخته شده است.
۶. مشروط كردن روابط اقتصادی و سياسی با رژيم ایران، به پايان دادن به دخالت در منطقه و ممنوعيت كامل معامله با شرکت‌های وابسته به سپاه پاسداران، سرمایه‌گذاری در پروژه‌های آن و مبادله با بانک‌های رژیم ایران (نهادهای ویژه پولشویی و تأمین مالی تروریسم)،

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]