دی-۲۲ ۱۳۹۸

ادامه تظاهرات در تهران، کرج، اراک و دامغان

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

ادامه تظاهرات در تهران، کرج، اراک و دامغان

بعدازظهر امروز، تظاهرات مردم و دانشجویان برای دومین روز در شهرهای مختلف کشور ادامه یافت. دانشجویان دانشگاه ملی (موسوم به بهشتی) در تظاهرات خود شعار می‌دادند، «توپ، تانک، اشک آور، دیگر اثر ندارد، سپاە بی‌کفایت عامل قتل ملت». در دانشگاه علامه تهران نیز، دانشجویان شعار می‌دادند، «کشته ندادیم که سازش کنیم، رهبر قاتل رو ستایش کنیم». دانشجویان دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و دانشگاه خواجه نصیر در پایتخت نیز در اجتماعات خود شعارهای مشابهی را سر دادند.

دانشجویان دانشگاه پردیس در کرج در تظاهرات خود شعار می‌دادند، «بترسید، بترسید، ما همه با هم هستیم». در دامغان مردم و دانشجویان شعار می‌دادند، «فرمانده کل قوه استعفا،‌استعفا»، «بسیجی بی‌غیرت، عامل قتل ملت» و «می‌کشم، می‌کشم، آنکه برادرم کشت».

تظاهرات امروز در‌حالی صورت می‌گیرد که رژیم آخوندی در وحشت از اوج‌گیری تظاهرات مردم، از نخستین ساعت صبح امروز گله‌های پاسدار، نیروی سرکوبگر انتظامی و یکان‌های ضدشورش را در اطراف دانشگاه‌ها و مراکز و اماکن مهم تهران و سایر شهرها مستقر کرده بود.

خانم مریم رجوی با درود به دانشجویان بپاخاسته در تهران و شهرهای مختلف کشور که برای روز دوم به خیابان‌ها آمده‌اند گفت آن‌ها با شعارهای خود علیه خامنه‌ای و سپاه پاسداران، خواست عموم مردم برای سرنگونی دیکتاتوری دینی و استقرار دمکراسی و حاکمیت مردم را به نمایش گذاشتند. زمان آن فرا رسیده است که جامعه جهانی به این حقیقت اذعان کند که فاشیسم دینی حاکم مردم ایران را نمایندگی نمی‌کند و خواست ملی برای سرنگونی این رژیم را به‌رسمیت بشناسد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲دی ۱۳۹۸ (۱۲ژانویه ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]