شهریور-۳۰ ۱۳۹۳

فراخوان مریم رجوی به آزادی سریع و بی قید شرط كلیه دراویش زندانی

Catégories // اطلاعیه‌ها

فراخوان مریم رجوی به آزادی سریع و بی قید شرط كلیه دراویش زندانی

نیروهای سركوبگر رژیم آخوندی صبح روز شنبه ۲۹ شهریور ۵۰۰ تن از دراویش گنابادی را دستگیر كردند. آنها قرار بود ساعت 11صبح در همبستگی با دراویش زندانی كه در اعتصاب غذا به سر می برند،در مقابل دادستانی تهران دست به تجمع بزنند. خانواده‌های زندانیان اعتصابی و تعداد زیادی از زنان و كودكان در میان دستگیرشدگان هستند. آنها خواستار ملاقات با فرزندان و بستگان زندانی خود هستند كه بر اثر 21روز اعتصاب غذا حالشان به وخامت گراییده است. آن‌ها می گفتند اگر قرار است برادران ما در زندان قربانی شوند، ما هم می خواهیم به آنان بپیوندیم. آنان هیچ جرمی جز درویشی ندارند.

رژیم آخوندی به دنبال اعلام برگزاری تجمع اعتراضی از سوی دراویش، صبح شنبه با گسیل گله های پاسدار و نیروهای اطلاعاتی و انتظامی و گارد ضدشورش به خیابان‌های منتهی به دادستانی در میدان ارك (مركز تهران) و مسدود كردن این خیابان‌ها و خروجی‌های متروی بازار تهران، تلاش كرد از شكل گیری این تجمع جلوگیری كند. آنها مانع ایستادن و حتی نشستن معترضان در مقابل دادستانی هستند. خانواده‌های دراویش، به ویژه زنان كه در مقابل زورگویی‌های نیروهای سركوبگر مقاومت می كردند مورد تعرض و بی حرمتی و ضرب و شتم قرار گرفتند.
دستگیر شدگان به كلانتریهای مختلف از جمله کلانتری‌های ۱۱۳ بازار، ۱۰۷ فلسطین، ۱۲۴ قلهک، ۱۵۹ بی‌سیم (شوش)، ۱۳۰ نازی آباد، ۱۰۹ بهارستان و ۱۱۴ قیاسی، نارمک (هفت حوض)، ۱۵۶ افسریه، ۱۴۵ ونک، ۱۸۱ کرج، ۱۶۰ خزانه، ۱۰۶ نامجو، ۱۱۸ ستارخان، مجیدیه، خانی آباد، ۱۵۶ کیان شهر، ۱۳۹ مرزداران و ۱۳۴ شهرک غرب منتقل شدند.
۹ تن از دراویش زندانی آقایان حمیدرضا مرادی‌سروستانی، افشین کرم‌پور، فرشید یداللهی، رضا انتصاری، امیراسلامی، امید بهروزی، مصطفی دانشجو، مصطفی عبدی و کسری نوری از روز ۹ شهریور در زندان‌های اوین و شیراز دست به اعتصاب غذا زده اند خواستار آزادی کامل جامعه درویشان از زندان و پاسخگویی رژیم در مورد سال‌ها نقض حقوق دراویش هستند. دراویش زندانی در سالهای اخیر، از سوی دژخیمان تحت فشار شدیدی بوده اند. علاوه بر شكنجه های فیزیكی، در بسیاری از اوقات به زندان‌های عادی یا سلول‌های انفرادی منتقل شده اند و به عنوان یك اقدام رذیلانه و تحقیر آمیز سبیل‌های آنها را تراشیده‌اند.
مریم رجوی ضمن ابراز انزجار عمیق از اعمال ضدانسانی و ضد اسلامی سران نظام ولایت فقیه علیه دراویش بیگناه، عموم مراجع بین المللی و ارگان‌های حقوق بشری به ویژه كمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد را به اقدام فوری برای آزادی سریع و بیقید و شرط دستگیرشدگان و همچنین آزادی دراویش زندانی و رسیدگی به خواسته‌هایشان فراخواند و خواستار ارجاع پرونده جنایات فاشیسم دینی حاكم بر ایران به شورای امنیت ملل متحد شد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۹ شهریور ۱۳۹۳(۲۰ سپتامبر ۲۰۱۴)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]