• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / حمله وحشیانه به زندان‌های سپیدار و شیبان اهواز و جان باختن هفت زندانی در سپیدار با شلیک پاسداران
فروردین-۱۶ ۱۳۹۹

حمله وحشیانه به زندان‌های سپیدار و شیبان اهواز و جان باختن هفت زندانی در سپیدار با شلیک پاسداران

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

حمله وحشیانه به زندان‌های سپیدار و شیبان اهواز و جان باختن هفت زندانی در سپیدار با شلیک پاسداران

حمله وحشیانه نیروهای سرکوبگر به زندانیان شورشی در زندان‌های سپیدار و شیبان اهواز و بستگان آن‌ها شمار زیادی شهید و مجروح در میان زندانیان بجای گذاشت و شماری از زندانیان ناپدید شدند.
در زندان سپیدار روز ۱۱ فروردین در اثر شلیک مستقیم پاسداران به زندانیان شیبان دست کم ۷ زندانی به نام‌های محمد تامولی، سیدرضا خرسانی، محمد سلامات، علی خفاجی، مجید زبیدی، شاهین زهیری و سیدرضا خرسانی (مغینمی) جان باختند و شمار زیادی مجروح شدند. رژیم تلاش می‌کند بر این جنایت فجیع سرپوش گذاشته و از افشای تعداد و اسامی جان باختگان جلوگیری کند.

خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران، خواستار محکوم کردن این جنایت بزرگ از سوی جامعه جهانی و اعزام هیات تحقیق بین المللی به این دو زندان و اطلاع از شمار شهیدان و مجروحان و وضعیت بیماران و عموم زندانیان به‌ویژه زندانیان ناپدید شده گردید.

روز سه شنبه ۱۲ فروردین، زندانیان در زندان شیبان اهواز در اعتراض به خوداری رژیم از آزادی آنان و برای نجات از ابتلاء به ویروس کرونا دست به شورش زدند. پاسداران و نیروهای گارد ویژه به زندانیان یورش برده و تا ساعت‌ها صدای شلیک از داخل زندان شنیده می‌شد. به گفته شاهدان عینی پس از تاریکی هوا تعدادی آمبولانس وارد زندان شده و با اسکورت نظامی زندانیان مجروح را به خارج از زندان منتقل کردند.

خانم رجوی کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران و دیگر مراجع ذیربط بین المللی را به اقدام فوری برای وادار کردن رژیم به اعلام وضعیت و محل نگهداری مجروحان و زندانیان ناپدید شده فراخواند. وی از خانواده‌ها و بستگان و دوستان زندانیان خواست یک دم از پیگیری این اسیران غافل نشوند و تا آزادی بی‌قید و شرط همه آن‌ها از پا ننشینند. رژیم باید همه آن‌ها را آزاد کند و این تنها راه نجات آن‌ها از کروناست.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۵ فروردین ۱۳۹۹ (۳ آوریل ۲۰۲۰)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]