اسفند-۱۳ ۱۳۹۳

مریم رجوی: اعدام شش زندانی سیاسی اهل سنت جنایت ضد بشری است

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: اعدام شش زندانی سیاسی اهل سنت جنایت ضد بشری است

فراخوان به همبستگی عموم مردم از هر دین و آیین با خانواده شهیدان و احاله پرونده جنایت‌های رژیم به دادگاه بین‌المللی جنایی
مریم رجوی، شهادت قهرمانانه شش زندانی سیاسی اهل سنت، فرزندان دلیر مردم كردستان را كه سحرگاه چهارشنبه ۱۳ اسفند توسط دژخیمان رژیم آخوندی در زندان گوهردشت به دار آویخته شدند، به مردم كردستان و اهل سنت و به‌ویژه خانواده این شهیدان تسلیت گفت و از عموم مردم ایران از هر دین و مذهب و مرامی خواست به همبستگی با خانواده شهیدان و اهل سنت در سراسر كشور برخیزند.

مریم رجوی خواستار محكومیت قاطع این اعدام‌های خودسرانه و جمعی از سوی جامعه بین‌المللی به‌ویژه دبیركل و شورای امنیت ملل متحد و اتحادیه اروپا و آمریكا و اقدام فوری برای توقف این روند جنایتكارانه و ارجاع پرونده جنایت‌های رژیم آخوندی به ویژه اعدام زندانیان سیاسی به دادگاه بین‌المللی جنایی شد. وی افزود اعدام جنایتكارانه جوانان برومند اهل سنت در حالی است كه نیروی تروریستی قدس و شبه‌نظامیان مزدورش بی وقفه به كشتار بیرحمانه اهل سنت در عراق مشغولند.

اعدام این ۶ زندانی سیاسی و ده‌ها اعدام دیگر در همزمان با دور جدید مذاكرات رژیم ایران و دولت آمریكا بر سر پروژه اتمی در مونتروی سوییس صورت می‌گیرد. سكوت و بی‌عملی در برابر این جنایات ضد بشری تشویق این رژیم به ادامه این جنایات و عملا به معنی همدستی با این رژیم در تشدید سركوب و كشتار است كه رژیم ایران برای جلوگیری از خیزش‌های مردمی همزمان با مذاكرات اتمی به آن به‌شدت نیازمند است.
دژخیمان فاشیسم دینی حاكم بر ایران شش زندانی سیاسی اهل سنت كرد، آقایان حامد احمدی33ساله، جهانگیر و جمشید دهقانی (دو برادر۲۸ و ۲۹ ساله)، كمال مولایی۳۰ ساله، صدیق محمدی ۲۸ ساله و هادی حسینی ۳۱ ساله در حال اعتصاب غذا و در شرایطی كه در اثر ضرب و شتم گاردهای جنایتكار مجروح بودند، به دار آویختند. آنها صبح سه‌شنبه از بند 10زندان گوهردشت برای اجرای حكم اعدام به سلولهای انفرادی بند قرنطینه زندان منتقل شده بودند.
این زندانیان از جمله ۳۳زندانی سنی مذهب بودند كه در بیدادگاه‌های رژیم آخوندی به اتهام آخوند ساخته «تبلیغ علیه نظام، افساد فی الارض و محاربه» متهم و به اعدام محكوم شده‌اند.

رژیم آخوندی از تحویل اجساد شهیدان به اعضای خانواده آنها از جمله پدران و مادران سالخورده و كودكان خردسال كه در تمامی طول شب در پشت در زندان در سوز سرما در انتظار به سر بردند، خودداری كرده و اجازه انتقال به زادگاهشان در كردستان را نمی‌دهد. ظاهرا دژخیمان در وحشت از اعتراضات مردمی در كردستان می‌خواهند پیكرها را در گورستانی در كرج صدها كیلومتر دورتر از خانه و خانواده‌شان دفن كنند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۳ اسفند ۱۳۹۳ (۴ مارس ۲۰۱۵)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]