• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / خشم و انزجار عمومی از بی عملی رژیم در مقابله با آثار فاجعه بار سیل در سراسر كشور
فروردین-۰۵ ۱۳۹۸

خشم و انزجار عمومی از بی عملی رژیم در مقابله با آثار فاجعه بار سیل در سراسر كشور

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

خشم و انزجار عمومی از بی عملی رژیم در مقابله با آثار فاجعه بار سیل در سراسر كشور

در حالیكه سیل بخش‌های وسیعی از ایران را فراگرفته و مردم از عدم كمك رسانی رژیم و نقش آن در تخریب زیر ساخت‌های كشور و تشدید آثار فاجعه بار این سیل به خشم آمده‌اند، سپاه پاسداران و دیگر ارگان‌های سركوبگر بجای كمك رسانی تلاش می‌كنند از حركت‌های اعتراضی جلوگیری كنند. در همین راستا رژیم از افشای آمار واقعی قربانیان خودداری می‌كند.
پاسدار سرتیپ ایوب سلیمانی جانشین نیروی انتظامی امروز گفت ”تأمین امنیت مهم‌ترین مسئله مناطق سیل زده” است و ”گشت‌های انتظامی استقراری و سیار با همکاری بسیج و سپاه هم‌چنین ایست و بازرسی در نقاط مختلف شهرستان از اقداماتی است که به منظور پیشگیری از جرایم و آسیب‌های احتمالی با تمام امکانات و تجهیزات باید برقرار شود”.
امروز در پی بارش‌های تند بهاری در بسیاری از استان‌های ایران در جنوب و در غرب كشور سیل جاری شد. در شیراز سیل قسمت‌های مختلف شهر به‌ویژه دروازه قرآن و بازار قدیمی وكیل یكی از بناهای باستانی ایران را در برگرفت و شمار زیادی قربانی بجا گذاشته است. در حالیكه رژیم از ۱۷ كشته صحبت می‌كند، شمار كشته‌ها بسیار بیشتر است و مستمرا در حال افزایش است. سیل صدها خودرو را با خود برده است. بی‌عملی حكومت به قدری مشهود است كه كوروش كرمپور از نمایندگان مجلس ارتجاع با اشاره به سوء مدیریت رژیم خواستار محاكمه مقصران شد.
این اولین بار نیست كه شیراز با بارش شدید مواجه است. اما پاسداران و دیگر ارگان‌های حكومتی در سال‌های اخیر با جاده سازی و ساختمان سازی بی‌رویه، مسیل سنتی آب باران كه صدها سال مانع سیل‌های ویرانگر بوده را مسدود كرده و در نتیجه سیل با قدرت زیاد از دروازه اصلی شهر (دروازه قرآن) وارد شده است.
از سوی دیگر مردم شیراز می‌گویند مدیران استان هشدارهای هواشناسی را جدی نگرفتند و شب قبل منطقه را تخیله نكرده و از عبور و مرور خودروها از دروازه قران جلوگیری نكردند.
علاوه بر استان فارس سیل در لرستان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، اصفهان، بوشهر، ایلام، کرمانشاه، گلستان و دیگر نقاط كشور دهها كشته و زحمی بجای گذاشته است.
در سر پل ذهاب كه یكسال و نیم قبل دچار زلزله شده بود، سیل چادرها و كانتینرهای مردم زلزله زده را كه رژیم هیچ اقدامی برای پناه دادن به آن‌ها بكار نبرده است را با خود برد و آنچه از زندگی آن‌ها باقی مانده بود از دست رفت.
وضعیت در شهر اهواز بسیار خطرناك است و رودخانه كارون طغیان كرده است. در لرستان طغیان رودخانه پل دختر وضعیت را بسیار وخامت بار ساخته است.
مریم رجوی ضمن تسلیت به مردم مصیبت زده، از عموم مردم به‌ویژه جوانان غیور خواست تا به هر طریق كه می‌توانند به عملكردهای رژیم آخوندی در مقابله با سیل، دست به اعتراض بزنند و رژیم را مجبور كنند كه امكانات سپاه و بسیج را در اختیار مردم بگذارد تا خود مردم از فجایع هولناك‌تر در نقاط مختلف كشور به‌خصوص در سد كرج و تهران و شهر كرج جلوگیری كنند.
رژیم آخوندی و سردمداران فاسد آن و سپاه پاسداران با نابودی محیط زیست، باعث تشدید هر چه بیشتر خسارات این سیل ویرانگر شدند و از سوی دیگر با چپاول اموال مردم و به هدر دادن آن‌ها در سركوب و تروریزم و جنگ افروزی و پروژه‌های ضد ملی اتمی و موشكی، شهرها و روستاهای كشور را به ویرانی كشانده، از حداقل زیرساخت‌ها محروم كرده‌ و در مقابل حوادث طبیعی مانند زلزله و سیل بی‌دفاع گذاشته‌اند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۵ فروردین ۱۳۹۸ (۲۵ مارس ۲۰۱۹)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]