• صفحه اول / پیام‌ها / پیام تسلیت به‌مناسبت درگذشت مادر بزرگوار مجاهد فاطمه کریمی (مادر فرزانه سا)
آذر-۲۴ ۱۳۹۹

پیام تسلیت به‌مناسبت درگذشت مادر بزرگوار مجاهد فاطمه کریمی (مادر فرزانه سا)

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام تسلیت به‌مناسبت درگذشت مادر بزرگوار مجاهد فاطمه کریمی (مادر فرزانه سا)

یا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِی إِلَى رَبِّكِ رَاضِيَةً مَّرْضِيَّةً

درگذشت مادر بزرگوار مجاهد فاطمه کریمی (مادر فرزانه سا) را به خانواده‌های شهیدان و به فرزندان و بستگان او در ایران و دیگر نقاط جهان به‌ویژه فرزند مجاهدش حسین فرزانه سا در اشرف۳ و به خانواده بزرگ مقاومت و اشرف نشان‌ها در آلمان تسلیت ‌می‌گویم.
به روح پرفتوحش درود که زندگی‌اش را با آزادی مردم ایران گره زد و هرگز در مقابل آخوندهای حاکم تسلیم نشد. مادر فرزانه سا سرمشق و نمونه دیگری از استقامت مادران مجاهد در نبرد علیه دیکتاتوری شاه و شیخ بود.
از زندانی شدن و شکنجه فرزندش در زندان‌های ساواک و فعالیت‌هایش همراه با دیگران مادران علیه رژیم شاه و خمینی. به راستی که ایمان، سرشاری و استواری‌اش در مبارزه علیه آخوندهای حاکم ستودنی بود.
یاد فرزندان مجاهد او را گرامی می‌داریم:
– مجید فرزانه سا که خرداد ۱۳۶۱به شهادت رسید
-مجاهدان والا مقام مهشید فرزانه سا از شهیدان عاشورای مجاهدین در ۱۹بهمن ۱۳۶۰ و همسر مجاهدش فرمانده محمد مقدم که مسئول حفاظت سردار آزادی موسی خیابانی بود و در کنار او جان باخت.
-و علیرضا فرزانه سا که با بی‌باکی و شهامت در عملیات فروغ جاویدان جنگید و به پیمانش با خدا و خلق وفا کرد.
مادر فرزانه سا و دیگر مادران شهیدان با همه رنجی که تحت حاکمیت این رژیم کشیدند، پیوسته در صف مقدم مبارزه علیه رژیم حاکم بودند. آن‌ها شایستگی و شجاعت زن ایرانی را اثبات کرده‌اند و به‌مثابه مظاهر عزت و پایداری‌، نزد هموطنان ما در ‏سراسر ایران پیوسته مورد احترام و تکریم‌اند.‏ زنانی مثل او محنت‌های بزرگ و بس طولانی را تحمل کردند تا ایران و مردم ایران در آزادی و رهایی باشند.
ما در سوگ او داغداریم، اما درعین حال به‌خاطر مقاومت چنین زن بزرگ‌منشی سربلندیم.
گرامیداشت یاد و نام این مادران مبارز،‌ در عین‌حال تجلیل و قدردانی از نسلی از مادران و زنان آزاده و مقاوم است که تکیه گاه زنان پیشتاز و مجاهد و مبارز در نبرد برای آزادی و برابری بوده و هستند. به روح پرفتوحش درود می‌فرستم و برایش علو درجات در کنار فرزندان شهیدش مسئلت می‌کنم.

پیام تسلیت به‌مناسبت درگذشت مادر بزرگوار مجاهد فاطمه کریمی (مادر فرزانه سا)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]