فروردین-۰۱ ۱۳۹۱

مراسم تحویل سال نو در مقر شورای ملی مقاومت ایران

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

مراسم تحویل سال نو در مقر شورای ملی مقاومت ایران

آغاز بهار و نوروز که نویدبخش پیروزی بر فاشیسم ولایت فقیه است بر همه مبارک باد!
سال جدید را با تبریک و تهنیت به تمام هموطنانم آغاز می‌کنم.
آن‌ها که در جشن چهارشنبه سوری بازهم با شعار مرگ بر دیکتاتور، تمایل جوشان خود‌ برای آزادی را ابراز کردند.
و با تبریک به اشرف‌نشان‌ها و مقاومت‌کنندگان در داخل ایران و سراسر جهان .
تبریک به تک تک اعضای شورای ملی مقاومت ایران،
تبریک به مبشران نوروز، مجاهدان آزادی در اشرف و لیبرتی که کلمه مجسم سرنگونی رژیم ولایت‌فقیه‌اند،
و همراه با شما، و هموطنان‌ و دوستداران مقاومت، شادباش می‌گوییم به مسعود رجوی که در رهبری پیروزمند این مقاومت، بهار حقیقی ایران زمین را شکوفا می‌کند.

برادران، خواهران و هموطنان عزیزم!
پیام بهار، آفرینندگی و تغییر است. پیامش این است که و قتی اراده‌های روشنایی بخش در کار است، از قعر تاریکی و انجماد نیز، روشنایی می‌تواند تابان شود. پیامش این است که درکشاکش میان کهنه و نو و در نبرد میان زوال و زندگی، این زندگی و رویش است که چیره می‌شود. به پیروزی رساندن این نبرد در جامعه بشری، برد‌وش انسان آگاه و فداکار و رزم آور است. انسانی که آزاد آفریده شده، هویت انسانی اش به او می‌گوید: به ظلم و ستم نباید تن داد و باید به هرقیمت، ستمگرانی را که می‌خواهند آزادی انسان را سرکوب ولگد مال کنند، به زیر کشید.

هموطنان عزیز!
مردم ایران، سه دهه جلوتر از بهار کشورهای عربی، بهار انقلاب و آزادی در ایران را شکوفا کردند. خمینی انقلاب ایران را سرقت کرد و به امید و اعتماد مردم خیانت نمود، سپس با کشتار و قتل عام پیشتازان آزادی، می‌خواست ملت بزرگ ما را به ذلت تسلیم بکشاند. او می خواست به ضرب دجالگری، جنگ وجنایت، و با شعار فتح قدس ازطریق کربلا، سلطنت «آخوندی» را- تحت نام دین – نه تنها بر  ایران، بلکه برمنطقه وجهان مسلط کند، ولی مردم ایران هرگز این رژیم را نپذیرفته و تسلیم آن نشدند. به عکس آخوندها را منفورترین دیکتاتوری عالم کردند. یعنی رژیمی که اگر یک روز از اعدام و شکنجه دست بردارد، ملت ایران آن را به زباله دان تاریخ می‌اندازد. یعنی رژیمی که بقای خودش را درگرو دستیابی به بمب اتمی می‌بیند و می‌گوید که اگریک قدم عقب‌نشینی کند، برایش خطر سقوط دارد.
بله، آخوندها با مردمی روبرو هستند که از ۳۰خرداد ۱۳۶۰تا ۳۰خرداد۱۳۸۸ و تا امروز، دست از مقاومت و قیام برنمی‌دارند.
امروز آخوندها در اوین و قزل‌حصار و وکیل آباد و عادل آباد و کارون و کهریزک و صدها شکنجه گاه مخفی و علنی دیگر، ازهیچ جنایتی فروگذار نمی‌کنند؛ اما در این که مردم مارا به تسلیم و سکوت بکشانند، شکست خورده‌اند. مردم ایران از سرنگونی رژیم ولایت فقیه دست برنمی‌دارند و چنین خواهد شد.
سی و سه سال است که آخوندها علیه سنت‌های نوروزی و چهارشنبه سوری و سیزده بدر، یاوه‌گویی می‌کنند و برای جلوگیری از آن بگیر و ببند راه می‌اندازند، ولی نتوانسته‌اند و هرگز نمی‌توانند جلو شعله‌های سرکش چهارشنبه سوری و فریادهای مرگ‌ بردیکتاتور و مرگ براصل ولایت فقیه را بگیرند.
بله، نمی‌توان خورشید را کشت ونمی‌توان مانع روییدن لاله‌ها شد. زیرا زنان و مردانی هستند که در رنج‌ها و در شکیبایی خود، گلبن‌های بهار را می‌رویانند. مثل همه مردم و جوانان و زنان و قیام آفرینان سراسر میهن که با هر عقیده و مرام و ملیت، در جبهه همسبتگی ملی، رژیم ولایت فقیه ودیکتاتوری پلید دینی را نمی‌خواهند. آن‌ها می‌خواهند یک جمهوری آزاد و دموکراتیک را براساس رأی و انتخاب آزادانه بنا کنند. مثل مجاهدان آزادی دراشرف و لیبرتی، که از نبردِ درخشان‌شان، نوروز امسال شور و گرما گرفته است.
پس، به قهرمانان اشرف و لیبرتی می‌گوییم: نوروز و بهار به شما سلام می‌کند. و آغاز دهمین بهار پایداری، هم‌چنانکه مسعود به شما گفته است، نوروز‌ترین نوروز‌هاست.

خواهران و برادران عزیز!
سال گذشته در روز ۱۹ فروردین، بر اساس طرح و دستورِ ولایت فقیه، زرهی‌های عراق برای پاکسازی خونین اشرف هجوم آورده بودند. این ایستادگی سرخ‌فام شما بود که قتل عام را درهم شکست.
در فردای آن روز، می‌خواستند اشرفی‌ها را مقصر حمله و کشتار معرفی کنند؛ اما حقانیت و مظلومیت شما جهانی را تکان داد.
یک روز طرح انحلال سازمان مجاهدین را روی میز گذاشتند. سپس دولت عراق نقشه تلاشی مجاهدین و پراکنده کردن آن‌ها در پادگان‌‌هایی در سراسر عراق را در دستور خود گذاشت. اما شما بساط این دسیسه‌ها را، یک به یک، برچیدید.
به مدت هشت ماه، ساعت به ساعت بر طبل یک ضرب‌الاجل سرکوبگرانه کوبیدند. گفتند، جار زدند و تنوره کشیدند که حمله و کشتار در راه است. بلندگوها را به ۳۰۰ عدد رساندند، مجروحان و بیماران ما را زجرکش کردند، و حلقه آن محاصره ضدانسانی را هر روز تنگ‌تر کردند. چه کسی می‌تواند فکرش را بکند که در مجموع ۶۷۷روز شکنجه روانی با آن‌همه بلندگو و به‌طور شبانه روزی!!
اما این‌ها جز بر مقاومت مجاهدین نیفزود.
شما ایستادید و جهانی را به همبستگی برانگیختید، از ژنو تا واشنگتن، یاران از خودگذشته شما شب و روز فریاد کشیدند‌، مقاومت شما دنیایی را مسحور خود کرد تا سرانجام دیوار ضرب‌الاجل سرکوبگرانه فرو ریخت، و حمله و تاراج خزان درهم شکست.
در این ایام، من به چشم دیدم که از ایستادگی شما، مبارزه برای آزادی دوباره عزیز و ارجمند شد و ارزش ‌از یاد رفته مقاومت و منزلت فداکاری و پرداخت بها برای آزادی، دوباره در چهارگوشه جهان زنده شد.
آری، از این گل صد برگ که شما ساخته‌اید، از این بهار که شما آفریده‌اید، راستی که جهان جوان و پرگل و زیبا شد.

هموطنان عزیز!
در حالی‌که ساعاتی پیش، سومین گروه مجاهدان اشرف به کمپ آزادی، که بر خلاف اسمش هنوز یک زندان است، حرکت کرده‌اند،
در حالی‌که گروه‌های بعدی هم اگر سازمان ملل و آمریکا و دولت عراق به تعهداتشان طبق سندهای رسمی، عمل کنند، خواهند رفت؛ با سرفرازی و افتخار، با غرور ملی و میهنی، رو در روی فاشیسم دینی که قصد انهدام و نابودی مقاومت ایران را در مصاف اشرف داشت، و با قطع و یقین، اعلام می‌کنم: اشرف تکثیر شد. گسترش پیدا کرد.
جوشید. خروشید. و به یک مسأله بین المللی در شمار مسائل شورای امنیت ملل متحد تبدیل شد. از اتحادیه اروپا تا آمریکا برای آن، نماینده و سفرای ویژه تعیین کردند. موضوعی که در آمریکا دمکرات و جمهوریخواه نمی‌شناسد و طیف وسیعی از چهره ها و دولتمردان آن‌ها را در برگرفته و وجدان بشریت معاصر را شعله ور کرده است .
با یک نگاه به سلسله زنجیر بهم پیوسته کنفرانس‌های بین المللی که از صنعا و قاهره تا واشنگتن و لندن و بروکسل و برلین و پاریس جریان داشت. و با جلسات و استماع های پی‌درپی پارلمانی و حقوقی و سیاسی در سراسر سال ۹۰، می‌توان دریافت که وجدان انسانی و مقاومت برای آزادی و تحسین شورانگیز از ایستادگی مجاهدین شعله می‌کشد.
بسیار هستند چهره‌ها و شخصیت‌ها و تحلیل گران و متفکرانی که می‌گویند سرنوشت مجاهدان اشرف و لیبرتی نه فقط با آینده ایران و منطقه گره خورده است، بلکه در رویارویی با ملایان اتمی حاکم بر ایران، مستقیماً در ارتباط با صلح و امنیت جهانی است.
بله، حالا وضعیت مجاهدین و مقاومت ایران در اشرف، از حالت فشردگی و دور و کور خارج شد و اکنون ما با فنری باز شده، از آهن و پولاد و ایستادگی و مقاومت و شرف، روبرو هستیم. اخگری که در جای جای میهن و در عراق و کشورهای عربی و اروپا و آمریکا و استرالیا و کانادا رویان و فروزان شده است.
علاوه بر کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد، که موقعیت و حقوق قانونی مجاهدان اشرف را اعلام کرد، علاوه بر شورای اروپا و پارلمان اروپا و نمایندگان منتخب بیش از یک میلیارد مردم جهان، علاوه بر همبستگی ۱۰۰۰۰شهر اروپایی از طریق شهردارانشان،
حالا اتحادیه جهانی وکلا با بیش از ۲ میلیون حقوقدان در ۱۱۰ کشور جهان نیز وارد شده است.
بله، مجاهدین دفتر حساب‌های ارتجاع حاکم بر ایران و مزدوران و پشتیبانان آن را در هم پیچیدند و طرحی نو در افکندند که فلک توطئه ها و طرح و برنامه آخوند‌های ضد بشر را از هم می‌شکافد. پیش می‌رود. روشن‌تر و ‌شعله‌ورتر می‌شود.
به یاد می‌آوریم یک دهه پیش، به خواست رژیم و در نتیجه مماشات ننگینِ دولت‌های آمریکا و انگلیس با فاشیسم مذهبی، مراکزِ مجاهدین در عراق بمباران شد – بدون اینکه در جنگ شرکت کرده و حتی یک گلوله شلیک کرده باشند- قرارگاه‌های آن‌ها مصادره شد.
راستی که چه تحولات و رخدادها و آزمایش‌های خطیر و شگفت آوری در این یک دهه بر مجاهدین و شورای ملی مقاومت ایران گذشت. رژیم، امکانات ۱۲ دولت را علیه آن‌ها به کار گرفت تا مقاومت را درهم بشکند. بارها آخوندهای حاکم بر تهران، با ذوق زدگی شتابان اما پر بلاهت، از پایان کار مقاومت خبر دادند. اما خیلی زود شما اشرف را به شهری آرمانی جهش دادید که سمبل مقاومت در جهان شد. چشم‌انداز یک جامعه دمکراتیک، یک فراخوان دائمی به تغییر، الهام بخش زنان و جوانان برای کسب آزادی و برابری که نظم ارتجاعی حاکم را از بنیاد می‌لرزاند.
حالا باز شما، دست اندرکار طرحی نو و آفرینش‌های دیگری هستید. تحولات امروز اشرف، سرآغاز دوران نوینی است؛ دورانی که ایمان و اراده رزم‌آور شما، یعنی بزرگ‌ترین ذخیره تغییر بهار آزادی مردم ایران، را به ارمغان می‌آورد.

هموطنان عزیز!
در این سال‌ها، آخوندها برای حفظ قدرت پوسیده خود، مماشات دولت‌های غرب را به یاری گرفته، با انواع پرونده‌سازی‌ها و لیست‌گذاری‌ها، مقاومت مردم ایران را محاصره کردند.
در اروپا، چنان که می‌دانید، برچسب‌زنی‌ها و توطئه‌گری‌ها علیه جنبش مقاومت در اساس فرو ریخت.
در آمریکا نیز در همین سال شاهد سقوط سیاسی و اخلاقی لیست‌گذاری وزارت خارجه آمریکا علیه مجاهدین بودیم. به‌خصوص که جبهه گسترده‌یی از شخصیت‌های شریفی که در زمره عالی‌ترین فرماندهان نظامی و مقام‌های ارشد دولت‌های ۲۰ سال اخیر آمریکا بوده‌اند، ادامه ناموجه این لیست‌گذاری را به چالش کشید‌ه‌اند.
آخوندهای حاکم بر ایران گفته‌اند که حذف نام مجاهدین از لیست آمریکا در حکم اعلان جنگ با جمهوری اسلامی است. بنابراین برای این که مسئولیت جنگ با این رژیم متوجه هیچ طرفی نشود، با صدای بلند اعلام می‌کنیم که درهم شکستن این لیست از ابتدا تا انتها به‌عهده مقاومت ایران بوده و هست و لاغیر.
مردم و مقاومت ایران وپایداری پاکبازانه اشرفی‌ها و اشرف نشان‌ها، به دوران این لیست گذاری‌ها پایان می‌دهند و این البته اعلان جنگ صد برابر به دیکتاتوری آخوندی است که به پایان کار خود رسیده‌ است.
رژیم ولایت فقیه از ترس فوران قیام‌های مردم ایران اختناق وحشیانه را شدت بخشیده‌ است. دستگیری دانشجویان، وکلا، خبرنگاران، زندانیان سیاسی پیشین و اعضا خانواده‌های اشرفی‌ها را افزایش داد و با به دار آویختن دست کم ۶۷۰ نفر، شمار اعدام‌ها را به یکی از بالاترین رکوردهای آن در دو دهه اخیر رساند. با این همه نتوانست تزلزل و بحران زدگی خود را چاره کند.
رسوایی دزدی سه هزار میلیارد تومانی مقام‌های رژیم، سقوط ارزش ریال به میزانی که در تاریخ ایران بی‌سابقه است، رکود اقتصادی ویرانگر، بیکاری ۳۵درصدی و تورم ۵۰ درصدی، همه و همه مصائبی است که بهای آن را تماماً هموطنان ما پرداخته و می‌پردازند. اما هر یک، در عین حال، وجهی از بحران سیاسی رژیم را تشکیل می‌دهد.

هم‌چنین بحران درونی رژیم به جایی رسید که در فروردین گذشته، رئیس جمهور گماشته‌ی ولی فقیه ارتجاع، در مقابل او نافرمانی در پیش گرفت و خامنه‌ای نه قادر به رام کردن او شده نه قدرت حذف او را دارد.
در نمایش انتخابات مجلس رژیم، خامنه‌ای آن‌قدر از شکنندگی رژیم‌اش ترسید که برخلاف تمام سه دهه گذشته قادر نشد جناح‌های رقیب را در این نمایش شرکت دهد.
خامنه‌ای که حکومتش در داخل ایران به خود می‌لرزد، برای حفظ متحد منطقه‌یی خود، به شراکت مستقیم و همه جانبه در سرکوب قیام سوریه روی آورد، اما انقلاب سوریه و جانفشانی مردم شجاع و قهرمان آن، فاشیسم ولایت فقیه را در معرض یک ضربه کمرشکن قرار داده است.
بله، این یک نظام محاصره شده در میان بحران‌های مهلک درونی و بیرونی است. به‌همین دلیل برون رفت خود را در جنگ با جامعه جهانی و مردم منطقه و به‌طور خاص در مقابله با ساکنان اشرف و جنبش مقاومت یافته است. اما باید یقین کرد که بهار ایران زنجیرها را از هم خواهد گسست، و هر مانعی را از سر راه برخواهد داشت و زنان و جوانان ایران، دانشجویان، کارگران، و همه ستمدیدگان و غارت‌شدگان، دست در دست هم، بهار بزرگ ایران زمین را شکوفا خواهند کرد.
بنابراین می‌خواهم به هموطنانم به‌ویژه به جوانان دلیر این حقیقت را یادآوری کنم که:
نوروز خورشیدی است که از مبارزه و قیام شما سر می‌زند. شکستن زنجیرهای ناتوانی و یأس و ناباوری که جامعه را از مبارزه و فداکاری باز می‌دارد، مسئولیت شماست
و این شمایید که می‌توانید نوروز آزادی مردم و میهن خود را به دست بیاورید.

اجازه بدهید در آغاز سال نو، برای آزادی ملت اسیرمان دعا کنیم.
ای خدای بزرگ!
نوروز آزادی ایران زمین را نزدیک کن
رشته‌های همبستگی و همدلی میان تمام اقشار ملت‌ ایران در مقابل رژیم ولایت فقیه را محکم کن
رزمندگان و مجاهدان آزادی را که در کار خلق دوران تازه‌یی از پیکار برای آزادی هستند، نصرت بخش!
به مردم ما در ایران اسیر به‌ویژه جوانان دلیر و شیر زنان ایران زمین کمک کن.
کمک کن تا نحوست «بی هزینه‌گی» و آزادی بی‌هزینه را بزدایند و با کلمه فدا و با پرداخت حداکثر بها بپا خیزند و با همه توش و توان خود یوغ ستم آخوند ها را در هم بشکنند.
خدایا به مردم عراق کمک کن سلطه شوم رژیم ولایت فقیه بر سرنوشت خود را که بدترین کابوس پر رنج و خون تاریخ عراق برادر است در هم بشکنند و از آن رهایی یابند.
خدایا مردم سوریه را درمقابل سرکوب خونین و وحشیانه به پیروزی و آزادی برسان!
و سرانجام خدایا، برای آزادی و امن و سلامت تمام مردم منطقه و مردم ایران، بهاران و عید فرخنده آزادی و حاکمیت مردم را درایران زمین محقق کن.
نوروز پیروز، بر تمام شما مبارک باد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]