• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / برلین- گردهمایی عظیم به مناسبت روز جهانی زن با شركت بیش از ۱۰۰شخصیت زن از ۵ قاره جهان
اسفند-۱۶ ۱۳۹۳

برلین- گردهمایی عظیم به مناسبت روز جهانی زن با شركت بیش از ۱۰۰شخصیت زن از ۵ قاره جهان

Catégories // اطلاعیه‌ها

برلین- گردهمایی عظیم به مناسبت روز جهانی زن با شركت بیش از ۱۰۰شخصیت زن از ۵ قاره جهان

روز شنبه ۷ مارس شركت كنندگان در یك گردهمایی عظیم در برلین به‌مناسبت  روز جهانی زن، تحت عنوان «برای بردباری و برابری علیه بنیادگرایی و زن ستیزی» تأكید كردند كه پیشروی آرمان برابری در جهان، امروز با مانع بنیادگرایی اسلامی مواجه است كه با نسل‌كشی، تروریسم و تبعیض، تمام منطقه و جهان را به خطر انداخته و بیش از همه با زنان دشمنی دارد. آن‌ها تصریح كردند تنها راه حل این بحران اتكا به نیروی زنان و جنبش مقاومتی است كه به نیروی زنان و رهبری آنان اعتقاد داشته باشد. آن‌ها هم‌چنین به اتخاذ یك استراتژی همه جانبه با تمركز روی رژیم ایران به‌عنوان كانون بنیادگرایی اسلامی، حمایت از مسلمانان دموكرات و جلوگیری از دست‌یابی رژیم ایران به سلاح اتمی فراخواندند.

این گردهمایی در حضور مریم رجوی و با شركت شمار بالایی از شخصیتهای برجسته سیاسی، اجتماعی، هنری و فعالان حقوق بشر و حقوق زنان از ۵ قاره جهان جهان از جمله خانمها كیم كمبل، ریتا زوسموت، لیندا چاوز، فرانسیس تاونزند، اینگرید بتانكورد،همچنین هیأتی از زنان حقوقدان از جمله خانم ماریا كاندیدا المیدا (دادستان كل پرتغال)، هیاتی از اپوزیسیون سوریه، هیأتی از زنان برجسته از آسیا، هیأت بزرگی از قانونگزاران و شهرداران و دیگر شخصیت‌های آلمانی، هیات زنان پارلمانتر از كشورهای عربی،و هیأت‌های نمایندگی از سوی دهها انجمن و سازمان زنان ایرانی از سراسر اروپا و آمریكا و هزاران زن از كشورهای مختلف جهان و پیروان ادیان مختلف برگزار شد.

مریم رجوی در این جلسه گفت تعیین كننده ترین عامل در قدرت گرفتن بنیادگرایی به حاكمیت‌رسیدن آخوندهای مرتجع در ایران است كه برای نخستین بار یك الگوی حكومتی برای گروه‌های بنیادگرا ارائه كردند. وی افزود: بنیادگرایی، رویارویی اسلام با غرب یا با مسیحیت و یهودیت و یا دعوای شیعه و سنی نیست. بلكه دعوای اصلی میان آزادی با اسارت و استبداد است. میان برابری با ظلم و زن ستیزی است. بنیادگرایی در كانون خود دشمنی با زنان را قرار داده و از طریق سركوب زنان، كل جامعه را سركوب و مرعوب می‌كند.

وی برای نجات جهان از كابوس بنیادگرایی و رهایی ملت‌های خاورمیانه از این بختك شوم، همه زنان آزاده در سراسر جهان را به تشكیل و گسترش یك جبهه پرقدرت علیه بنیادگرایی اسلامی و تروریسم و بربریت تحت نام اسلام فرا خواند و گفت: برای مهار پدیده شوم بنیادگرایی اسلامی به ناگزیر باید به مقابله با دیكتاتوری دینی حاكم بر ایران برخاست. این رژیم قلب مشكل است و حمایتش از دیكتاتوری‌های اسد و مالكی در سوریه و عراق باعث ظهور شبه‌نظامیان بنیادگرا و داعش شده است. بر همین اساس سكوت در مقابل دخالت‌های این رژیم در كشورهای منطقه چه رسد به همكاری با آن، به بهانه مقابله با داعش یك اشتباه استراتژیك است. وی هشدار داد: خام‌خیالانه است كه از آتش‌افروز بخواهیم كه آتش را خاموش كند. به عكس، سیاست صحیح این است كه از رژیم ملاها در عراق و سوریه خلع ید شود. به زیر كشیدن این رژیم یك ضرورت مبرم نه فقط برای مردم ایران بلكه برای تمام منطقه و جهان است. جرم دولتهای مماشاتگر غرب این است كه با حامی دولتی بنیادگرایی یعنی رژیم ایران، راه سازش در پیش گرفته‌اند و در سركوب آلترناتیو بنیادگرایی مشاركت كردند. امتیاز دادن به این رژیم در مذاكرات اتمی، برخلاف منافع مردم ایران و منطقه و برخلاف صلح و امنیت جهانی است. هم چنین قربانی كردن حقوق بشر مردم ایران است.
وی با اشاره به روند فزاینده اعدام‌ها درایران از جمله اعدام دست كم ۲۱زندانی در روز ۱۳اسفند كه ۶ تن از آنان از زندانیان سیاسی اهل سنت كرد بودند، گفت: رژیم ایران برای جلوگیری از خیزش‌های مردمی به ویژه در زمان مذاكرات اتمی، به شدت به امواج اعدام و سركوب نیازمند است. سكوت و بی عملی در مقابل نقض وحشیانه حقوق بشر در ایران نه تنها مشوق این رژیم در ادامه این جنایت‌ها است بلكه آن را در ادامه برنامه های اتمی و صدور تروریسم نیز تشجیع می كند.
مریم رجوی حمایت از آلترناتیو دموكراتیكی كه بیش از سه دهه است توسط مقاومت ایران در مقابل رژیم آخوندی برپا شده، را گامی ضروری در مقابله با بنیادگرایی اسلامی خواند. آلترناتیوی كه از اسلام اصیل و دموكراتیك پیروی می‌كند و بر جدایی دین و دولت و برابری زنان و یك ایران غیر اتمی تاكید دارد.

رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، در بخش پایانی سخنان خود گفت: بزرگترین جنبش زنان پیشتاز در لیبرتی، امید و الهام‌بخش زنان ایران و سرمایه جنبش‌های برابری‌طلب‌جهان هستند. وی جامعه جهانی، دولت آمریكا و اتحادیه اروپا و ملل متحد را به تامین حفاظت و امنیت آنها فراخواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۸اسفند۱۳۹۳ (۷ مارس ۲۰۱۵)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]