• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: لازمه صلح و دموكراسی در منطقه، خلع ید از رژیم ایران، به مثابه كانون افراطی‌‌ گری و تروریسم است
مرداد-۰۴ ۱۳۹۳

مریم رجوی: لازمه صلح و دموكراسی در منطقه، خلع ید از رژیم ایران، به مثابه كانون افراطی‌‌ گری و تروریسم است

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: لازمه صلح و دموكراسی در منطقه، خلع ید از رژیم ایران، به مثابه كانون افراطی‌‌ گری و تروریسم است

• ما بمباران مردم فلسطین را محكوم می‌كنیم. كشتار غیرنظامیان در غزه توجهات را از عراق و سوریه منحرف، به رژیم ایران سود می‌رساند و باید فورا متوقف شود

• ارسال سلاح به عراق و سوریه توسط رژیم ایران نقض قطعنامه‌های شورای امنیت است. جامعه جهانی باید آخوندها را وادار به توقف سلاح كند.
• همكاری آمریكا با رژیم ایران در عراق یك اشتباه بزرگ است تنها راه خروج از بحران عراق، بركناری مالكی، خلع ید از رژیم ایران و استقرار یك دولت فراگیر ملی است

روز شنبه ۴ مرداد (۲۶ژوییه) مریم رجوی، در كنفرانس «دیكتاتوری دینی در ایران كانون جنگ‌های فرقه گرایانه در خاورمیانه» در پاریس، نظام ولایت فقیه در ایران را بدعت‌گذار افراطی‌گری تحت نام اسلام خواند و آن را عامل اصلی فجایع و بحران‌های تحمیل شده به جهان اسلام از جمله در عراق، سوریه، فلسطین، لبنان و سایر كشورهای منطقه دانست.

در این كنفرانس كه با حضور شخصیت‌های سیاسی و مذهبی از كشورهای مختلف ازچهار قاره جهان برگزار شد، رجوی راه حل عملی برای برقراری صلح، بردباری و دموكراسی در منطقه را خلع ید از رژیم ایران توصیف كرد. مریم رجوی در ارتباط با تحولات منطقه بر نكات زیر تأكید كرد:

۱- ما بمباران مردم بی‌دفاع فلسطین توسط اسرائیل را محكوم كرده و خواستار اقدام فوری جهانی برای توقف كشتار و حملات علیه غیرنظامیان می‌باشیم و از تلاش‌های پرزیدنت محمود عباس برای رسیدن به آتش‌بس فوری حمایت می‌كنیم. این حملات كه توجه جهانی را از بحران عراق و سوریه منحرف می‌كند، بیش از همه به رژیم ایران سود می‌رساند و پروژه پایان دادن به تقسیم فلسطین و مشخصاً تشكیل دولت وحدت ملی را كه رژیم ایران از آن عمیقاً ناراضی است، با اخلال مواجه می‌كند.

۲- ارسال سلاح و تجهیزات و هواپیمای جنگی به عراق و سوریه برای حفظ دیكتاتوری مالكی و اسد، نقض قطعنامه‌های شورای امنیت است. جامعه جهانی باید به سكوت خود در این زمینه خاتمه دهد و آخوندها را وادار به توقف ارسال سلاح‌ كند.
۳- دولت آمریكا نباید در عراق در ورطه همسویی و همكاری با رژیم ایران و كمك رسانی به حكومت مطلوب این رژیم فرو برود. این یك اشتباه بزرگ دیگر در عراق است و نتیجه‌یی جز فرو بردن عراق در جنگ داخلی ندارد.
۴- دروغ‌پردازی‌های رژیم ایران در مورد حمایت مجاهدین از داعش و ارتباط با آن، كذب محض است و هدفش جز زمینه‌سازی برای كشتار مجاهدین و تكرار فجایع انسانی نیست.
۵- ما ضمن ابراز انزجار از ستم و سركوب و تعدی علیه مسیحیان در موصل از مواضع هیأت علمای مسلمین وعشایر عراق در محكومیت كوچاندن اجباری مسیحیان تقدیر میكنیم. هیأت علما به‌درستی سركوب مسیحیان توسط داعش را ”جنایت علیه بیگناهان و خروج از مسیری كه پیغمبر اسلام در رفتار با مسیحیان و سایر اهل كتاب توصیه كرده” دانسته و خواستار بازگشت مسیحیان به خانه‌هایشان شده است.
۶- ما كشورهای عرب و مسلمان منطقه را فرا می‌خوانیم كه در اعتراض به صدور تروریسم و بنیادگرایی و نسل كشی در سوریه و عراق و به راه انداختن جنگ‌ها و درگیری‌های فرقه یی در تمام دنیای عرب از بحرین و یمن تا لبنان، مناسبات سیاسی خود با رژیم ولایت فقیه را قطع كنند
۷- مماشات گروه ۵ +۱ با رژیم ایران و تمدید مذاكرات بی‌انتهای اتمی نتیجه‌یی جز فرصت‌دادن به این رژیم برای فریبكاری بیشتر ندارد. جامعه بین‌المللی باید اجرای بی‌كم و كاست قطعنامه‌های شورای امنیت و مشخصاً توقف كامل غنی‌سازی را در دستور بگذارد. مذاكره اتمی باید با حسابرسی از فاشیسم دینی در مورد نقض وحشیانه حقوق بشر در ایران و نسل‌كشی در سوریه و عراق همراه شود. پنهان‌كاری اتمی، لگدمال كردن حقوق بشر و صدور ارتجاع و تروریسم سه وجه تجزیه ناپذیر از تمامیت ولایت فقیه است.
رجوی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رژیم ایران و دست نشاندگان عراقیش تلاش می‌كنند تا با بهره‌برداری از شرایط كنونی عراق برای اقدامات سركوبگرانه و جنایتكارانه علیه مجاهدان لیبرتی زمینه‌سازی و بهانه جویی كنند. در چنین شرایطی ملل متحد و ایالات متحده، باید برطبق تعهدات خود و مطابق قوانین بین‌المللی به انتقال فوری همه آن‌ها به اروپا یا آمریكا مبادرت كنند و تا آن زمان اقدام‌های فوری برای حفاظت آنها در لیبرتی به عمل بیاورند و ناظران ملل متحد و یك واحد كلاه آبی را به‌طور دائمی در لیبرتی مستقر كنند.
در این كنفرانس سید احمد غزالی، نخست وزیر سابق الجزایر، بدر جاموس، نایب رئیس ائتلاف ملی سوریه، دكتر نذیر حكیم المرفق، دبیر این ائتلاف؛ محمد العریبی، وزیرخارجه سابق مصر، خلیل مرون، امام مسجد شهر اوری از فرانسه؛ نعایم العجارمه، رئیس كمیسیون زنان و مدالله طراوانه پارلمانتر و رئیس حزب الامه اردن؛ نجیمه طای طای وزیرپیشین،نعیمه بوشارب پارلمانتر از مراكش؛ برنارد كوشنر، وزیرخارجه سابق فرانسه؛ راما یاد وزیر حقوق بشر سابق فرانسه؛ ولید فارس، كارشناس امورخاورمیانه و سفیر كینزبرگ از آمریكا، صباح المختار، وكیل از عراق؛ زاهد اروج، پارلمانتر از آذربایجان؛ آمال الدوبعی از یمن؛ استاد جلال گنجه ای، مسئول كمیسیون آزادی ادیان در شورای ملی مقاومت ایران و هیأت‌هایی از امامان مساجد و كمیته های مسلمانان فرانسه و نمایندگان برخی از انجمن‌ها و جوامع ایرانی سخنرانی كردند.
سخنرانان تصریح كردند خلاصه كردن مشكل عراق در داعش یك اشتباه خطرناك است كه تنها به سود داعش و رژیم ایران است. آن‌ها گفتند تنها راه جلوگیری از شعله‌ورتر شدن این جنگ بركناری مالكی و حمایت از مردم و عشایر و گروه‌های عراقی است كه عامل اصلی این خیزش بزرگ هستند و خود بهترین پاسخ افراطی‌گری هستند. آن‌ها تاكید كردند آمریكا و كشورهای غربی با حمایت از مالكی در عراق و چشم پوشیدن بر جنایات او علیه مردم عراق به‌ویژه اهل تسنن، كما اینكه با بی‌عملی در قبال جنایات ضد بشری بشار اسد و عدم حمایت فعال از اپوزیسیون دمكراتیك در این كشور، بیشترین نقش را در رشد افراطی گری و تروریسم داشته اند.
در این كنفرانس پیام‌های حمایت دكتر طارق هاشمی نایب رئیس جمهور سابق عراق، سرهنگ ریاض الاسعد از بنیانگذاران ارتش آزاد سوریه و پیام‌های دهها تن از ژنرال‌ها و افسران ارشد ارتش آزاد سوریه و بسیاری از قانونگذاران و فعالان سیاسی از كشورهای عربی و مسلمان در حمایت از اهداف این كنفرانس قرائت شد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۴ مرداد ۱۳۹۳ (۲۶ژوییه ۲۰۱۴)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]