• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / برگزاری گردهمایی «۲۰۱۵ همه برای بردباری و دموكراسی در مقابل افراط گرایی مذهبی»
دی-۲۱ ۱۳۹۳

برگزاری گردهمایی «۲۰۱۵ همه برای بردباری و دموكراسی در مقابل افراط گرایی مذهبی»

Catégories // اطلاعیه‌ها

برگزاری گردهمایی «۲۰۱۵ همه برای بردباری و دموكراسی در مقابل افراط گرایی مذهبی»

تنها راه مقابله با بنیادگرایی و تروریسم، ایستادگی در برابر رژیم ایران است كه نیروی محرك و الهام بخش تمام جریان‌های افراطی تحت نام اسلام است

در یك گردهمایی تحت عنوان «۲۰۱۵ همه برای بردباری و دموكراسی در مقابل افراط گرایی مذهبی، مریم رجوی ضمن همدردی با مردم فرانسه و ابراز تأسف عمیق از حمله جنایتكارانه به مجله شارلی هبدو، از جانب مقاومت ایران كه ۱۲۰ هزار تن از اعضایش در نبرد با فاشیسم دینی جان‌ باخته‌اند» با خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی كرد.

وی هم‌چنین بر همبستگی مقاومت مردم ایران با تظاهرات بزرگ مردم فرانسه در روز یكشنبه، تأكید كرد.

مریم رجوی سكوت سران رژیم ایران نسبت به این جنایت فجیع و تلاش آن‌ها برای استفاده از این كشتار در جهت شانتاژ و معامله را تقبیح كرد.
رجوی بر همزیستی میان پیروان ادیان تأکید كرد و خاطرنشان كرد: کسانی که با نقاب اسلام استبداد و شقاوت را ترویج می‌کنند، بدترین دشمن اسلام‌اند. كسانی كه به بهانه دفاع از پیامبر اسلام، خبرنگاران را قتل عام می‌كنند، بویی از اسلام نبرده‌اند. نه ربودن دختران در نیجریه و کشتار کودکان در پاکستان ربطی به اسلام دارد نه به دار آویختن همه روزه زندانیان و پاشیدن اسید به چشم و صورت زنان در ایران و گردن زدن اتباع غربی و پاکسازی سنی‌ها در عراق و كشتار پاریس.
در این جلسه كه با حضور شخصیت‌های سیاسی ونمایندگان پارلمان از كشورهای مختلف جهان در شمال پاریس برگزار شد، رجوی تأكید كرد‌: وجود یك حكومت حامی ترور و بنیادگرایی در تهران نیروی محرك تمام جریان‌های افراطی تحت نام اسلام است. از عراق و سوریه تا یمن و از افغانستان تا فرانسه، پشتوانه سیاسی و ایدئولوژیكی افراطی‌گری تحت نام اسلام رژیم ایران است.
هم‌چنان كه «حمله به خبرنگاران و نویسندگان و…. شقاوتی است که خمینی با فتوای قتل سلمان رشدی نویسنده انگلیسی پایه گذاری کرد».

رجوی بحران بین المللی ناشی از سر برآوردن داعش و افراطی‌گری تحت نام اسلام را از محصولات رژیم ایران و سیاست مماشات با آن خواند و افزود: ملاهای ایران و لابی‌هایش می‌کوشند از فرصت تشكیل ائتلاف علیه داعش برای خارج ساختن رژیم از بحران استفاده کنند. در حالی كه رژیم ایران مهم‌ترین عامل بی ثباتی در منطقه است و خلع ید از آن شرط ضروری برای ثبات بویژه در عراق و سوریه است.

او تصریح كرد كه نظام ولایت فقیه كانون، الهام‌بخش، پناهگاه سیاسی یا تأمین کننده مالی و تسلیحاتی افراطی گری چه تحت نام شیعه و چه سنی است. او از همین رو خواستار حمایت از یک جبهه واحد علیه بنیادگرایی اسلامی. و مشخصاً در برابر نظام ولایت فقیه در ایران شد و تاكید كرد راه حل فکری و فرهنگی و ریشه یی در مقابله با بنیادگرایی را اسلام دموکراتیک و بردبار خواند كه در ایران توسط مجاهدین خلق نمایندگی می شود.
دو دهه مماشات با فاشیسم مذهبی حاكم بر ایران، و در نقطه مقابل آن سركوب و در لیست گذاشتن مجاهدین، را یك عامل جدی گسترش بنیادگرایی و افراطی گری اسلامی و تروریسم برخاسته از آن خواند.
در این جلسه علاوه بر مریم رجوی شماری از شخصیت‌های سیاسی شركت كننده از جمله سید احمد غزالی، نخست وزیر سابق الجزایر، راما یاد، وزیر سابق حقوق بشر فرانسه، انیسه بومدین اسلام‌شناس و حقوقدان و بانوی اول پیشین الجزایر و شماری از قانونگزاران كشورهای مختلف اروپا از جمله دومینیك لوفور از فرانسه، سناتور آنتونیو راتزی از ایتالیا، اگیدیوس واریكیس از لیتوانی، سناتور كیس دلانگ از هلند-استانیسلاو پولشاك از پارلمان اروپا- پیتر ماتیو از ایرلند- اردلنان بن عونی از رومانی، و ژان پیر مولر، شهردار آنی وكسن و عضو شورای استان والدواز و سیلوی فاسیه، شهردار پن و همچنین شخصیتهایی چون اسقف ژاك گایو كشیش ترقیخواه فرانسوی، دكتر تیستیر التمیمی، قاضی القضات سابق فلسطین، پائولو كازاكا، نماینده سابق پارلمان اروپا، ژیل پاروئل، رئیس سابق كانون وكلای استان والدواز، خلیل مرون، رئیس مسجد ایوری پاریس سخنرانی كردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۱ دی ۱۳۹۳ (۱۱ ژانویه ۲۰۱۵)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]