بهمن-۰۶ ۱۳۹۹

تسلیت به‌مناسبت درگذشت سناتور ژان پیر میشل

Catégories // آخرین خبرها // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

تسلیت به‌مناسبت درگذشت سناتور ژان پیر میشل

مریم رجوی: سناتور میشل صدایی صریح و قدرتمند برای حقوق بشر و دموکراسی بود

درگذشت سناتور ژان پیر میشل حامی گرانقدر مقاومت ایران، و منتخب بزرگ مردم فرانسه- چه به‌عنوان عضو سنای جمهوری و چه به‌عنوان شهردار هریکور برای دهه های متمادی- را از صمیم قلب به خانواده گرامی و به همکاران محترمش به‌ویژه اعضای «کمیته فرانسوی برای ایران دموکراتیک» که او از موسسانش بود و به مردم فرانسه به‌ویژه در استان اوت سون Haute-Saone و شهر هریکور Héricourt که آقای میشل ۲۰سال شهردارش بود، تسلیت می‌گویم.
سناتور میشل از نخستین شخصیت‌های برجسته و سوسیالیست فرانسه بود که در زمان ریاست جمهوری فرانسوا میتران به حمایت از مسعود رجوی و شورای ملی مقاومت ایران برخاست و بیش از چهار دهه در منتهای شرافت سیاسی و وفاداری، مدافع سرسخت حقوق رزمندگان اشرفی و آرمان آزادی مردم ایران برای به زیر کشیدن تمامیت دیکتاتوری مذهبی و تروریستی بود.
نقش موثر و شجاعانه‌اش در ایستادگی در برابر بند و بست ننگین و کودتای ۱۷ژوئن ۲۰۰۳ و افشای مماشات دولت وقت فرانسه با دیکتاتوری آخوندها، یادآور شجاعت امیل زولا بود که گفت: به شما می‌گویم: من آمده‌‌ام تا با صدای بلند زندگی کنم.
با درگذشت سناتور میشل، فرانسه و اروپا یکی از آگاه‌ترین و مسئول‌ترین سیماستمدارانش و مردم و مقاومت ایران یکی از بزرگ‌ترین حامیانشان را که به راستی نماینده وجدان و شرافت جمهوری فرانسه به‌عنوان مهد حقوق‌بشر و سرزمین پناهندگی بود، از دست دادند. اما حقیقت این است که او چنان صدای صریح و قدرتمندی برای حقوق‌بشر و دموکراسی بود که ما حضور زنده‌اش را هم‌چنان در کنار مقاومت ایران و مجاهدان آزادی حس می‌کنیم.
حقیقتی که به روشنی در پیام روشن سناتور میشل بعد از کشف و افشای عملیات تروریستی رژیم آخوندها علیه گردهمایی ده‌ها هزار ایرانی و صدها شخصیت بین المللی در گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس موج می‌زند و در تحولات سیاسی همین روزها نیز با طنینی زنده و مؤثر به گوش می‌رسد. آن جا که درمقاله ماندگارش هشدار می‌دهد:
«بازی‌های ریاکارانه رهبران سیاسی در اروپا باید پایان یابد. خامنه‌ای مانند هر مستبد دیگری جز زبان قاطعیت نمی‌فهمد. برای متوقف‌ ساختن تروریسم او و هم‌چنین دخالت‌های بی‌ثبات کننده‌اش در خاورمیانه و برنامه تهدید کننده اتمی و موشکی آن، واکنش مقامات فرانسوی و اروپایی باید هم سطح جنایات تدارک دیده شده توسط آخوندها، باشد».
ازسوی مردم و مقاومت ایران به روح این رادمرد بزرگ درود می‌فرستم و تردیدی ندارم که با اعتقاد و ایمان صمیمانه‌اش به آزادی و عدالت، در کارزار آزادی ملت ایران در برابر استبداد دینی، هم‌چنان رزمنده و سرزنده، باقی می‌ماند.

تسلیت به‌مناسبت درگذشت سناتور ژان پیر میشل

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]