• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / تصویب قطعنامه محكومیت نقض سیستماتیك حقوق بشر در ایران در مجمع عمومی ملل متحد
آذر-۲۸ ۱۳۹۲

تصویب قطعنامه محكومیت نقض سیستماتیك حقوق بشر در ایران در مجمع عمومی ملل متحد

Catégories // اطلاعیه‌ها

تصویب قطعنامه محكومیت نقض سیستماتیك حقوق بشر در ایران در مجمع عمومی ملل متحد

مریم رجوی، از تصویب قطعنامه محكومیت نقض سیستماتیك و وحشیانه حقوق بشر توسط رژیم آخوندها در ایران استقبال كرد. وی با اشاره به تصریحات این قطعنامه درباره روند فزاینده اعدام‌ها و شكنجه و مجازات‌های غیرانسانی به ویژه اعدام نوجوانان و اعدام‌های گروهی و مخفیانه گفت: بعد از بی‌اعتنایی و سرپیچی رژیم ولایت فقیه از ۶۰ قطعنامه‌ ملل متحد در محكومیت نقض حقوق بشر در ایران، دیگر محكومیت‌های لفظی كافی نیست و پرونده جنایت‌های این رژیم باید شورای امنیت و دادگاه جنایت‌های بین‌المللی احاله شود و دولت‌های غرب و ملل متحد باید از خواست مردم ایران برای آزادی زندانیان سیاسی حمایت كنند و روابط اقتصادی خود با این رژیم را مشروط به قطع اعدام‌ها سازند. هیچ چیز كمتر از این برای مردم ایران كه فرزندانشان در سراسر ایران از كردستان و سیستان و بلوچستان و خوزستان تا تهران و اشرف و لیبرتی قربانی اعدام‌های جمعی هستند، قابل قبول نیست.

با توجه به افزایش جنایتهای رژیم پس از نمایش انتخابات، از جمله اعدام بیش از ۴۰۰ زندانی، هرگونه استقبال و استمالت از آخوند روحانی و صحه گذاشتن بر انتخابات قلابی به ماشین سركوب و كشتار سوخت می‌رساند.
رجوی گفت: سكوت دولت‌های غرب نسبت به نقض حقوق بشر ایران و موج‌ اعدام‌های بی‌وقفه انزجار‌آور استت. قتل عام ساكنان اشرف یك جنایت علیه بشریت بود. قتل عام سی هزار زندانی سیاسی در سال ۱۹۸۸ نیز یك جنایت علیه بشریت بود كه با سكوت جامعه جهانی روبه رو شد. در حالی كه باید توسط شورای امنیت ملل متحد مورد بررسی قرار گیرد. به خصوص كه حاكمان امروز تهران، آمران و عاملان همان قتل عام هستند و هنوز از آن كشتار بزرگ دفاع می‌كنند. تأسف بار است كه مقام‌های غربی امروز در سفر به تهران با مسئولان همان قتل‌عام دست می‌دهند.
مریم رجوی به دولتهای ۱+۵ هشدار داد كه كه نقض حقوق بشر در ایران و تروریسم و جنگ افروزی این رژیم در منطقه به ویژه در عراق و سوریه را تحت الشعاع مذاكرات اتمی قرار ندهند و تأكید كرد كه این سیاست مماشات‌گرانه هم به كشتار مردم ایران مدد می‌رساند و هم صلح و آرامش را در منطقه و جهان به خطر می‌اندازد. این رژیم باید از جامعه جهانی طرد شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۸ آذر۱۳۹۲ (۱۹ دسامبر۲۰۱۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]