• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / اعتصاب غذای دو زندانی سیاسی در ارومیه در اعتراض به احکام قرون وسطایی قضاییه آخوندی
مهر-۱۱ ۱۳۹۸

اعتصاب غذای دو زندانی سیاسی در ارومیه در اعتراض به احکام قرون وسطایی قضاییه آخوندی

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

اعتصاب غذای دو زندانی سیاسی در ارومیه در اعتراض به احکام قرون وسطایی قضاییه آخوندی

آقایان ابراهیم خلیل صدیقی همدانی ۶۰ ساله و فرزندش سالار صدیقی همدانی ۲۲ ساله، از سوم مهر ماه دراعتراض به رفتار وحشیانه و احکام قرون وسطایی رژیم آخوندها دست به اعتصاب غذا زدند.
قضاییه آخوندها به سرکردگی سردژخیم ابراهیم رییسی، این دو زندانی سیاسی را که در اسفند ۱۳۹۷ دستگیر شده‌اند به اتهام «عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران» و «تبلیغ علیه نظام» هر یک به ۱۶ سال زندان محکوم کرده است. آن‌ها که در نهمین روز اعتصاب غذای خود بسر می برند، خواستار انتقال به تهران نیز می‌باشند.
در ۳۰فروردین ۱۳۹۸، آخوند محمود علوی وزیر اطلاعات آخوندها گفت ”در یک سال گذشته با ۱۱۶ تیم مرتبط با سازمان مجاهدین برخورد شده” است. سازمان مجاهدین خلق ایران در سوم اردیبهشت ۱۳۹۸ اسامی ابراهیم صدیقی و پسرش را جزو ۲۸ زندانی که در سال ۱۳۹۷ دستگیر شده و هم‌چنان در زندان بسر می‌برند اعلام کرد.
مقاومت ایران خواستار اقدام فوری دبیرکل، کمیسر عالی حقوق بشر، شورای حقوق بشر و گزارشگران ذیربط ملل متحد، عفو بین الملل و عموم مجامع مدافع حقوق بشر برای آزادی زندانیان سیاسی به‌ویژه این دو زندانی سیاسی اعتصابی می‌باشد و بار دیگر بر فراخوان خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران برای تشکیل یک هیات بین المللی برای بازدید از زندان‌های رژیم و دیدار با زندانیان سیاسی تاکید میکند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۱مهر ۱۳۹۸(۳ اکتبر۲۰۱۹)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]