• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: راه حل بحران خاورمیانه، خلع ید از رژیم ملاها در تمام منطقه و سرنگونی آن در ایران است
خرداد-۲۷ ۱۳۹۴

مریم رجوی: راه حل بحران خاورمیانه، خلع ید از رژیم ملاها در تمام منطقه و سرنگونی آن در ایران است

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: راه حل بحران خاورمیانه، خلع ید از رژیم ملاها در تمام منطقه و سرنگونی آن در ایران است

روز یكشنبه ۲۴خرداد (۱۴ژوئن)مریم رجوی،در كنفرانسی تحت عنوان «خاورمیانه در آتش افراطی‌گری دینی- نقش مخرب رژیم ایران، ریشه‌ها و راه‌حل‌ها» با شركت شخصیت‌های سیاسی از كشورهای مختلف جهان به‌ویژه كشورهای عربی و اسلامی، گفت: استراتژی آمریكا در مقابله با گروه داعش، به نتیجه‌یی نرسیده است زیرا منشأ اصلی بنیادگرایی یعنی رژیم ایران را نادیده گرفته و بر دخالت آن در عراق و سوریه چشم بسته یا با آن همراهی كرده است. رژیم ایران، مسلح شدن و قدرت‌گرفتن نیروهای ملی و عشایر عراقی را كه تنها راه خروج عراق از بن بست كنونی است را برای خود صدبار خطرناك‌تر از داعش می‌داند و به هر ترتیب از این كار جلوگیری می‌كند.

در این كنفرانس كه در مقر شورای ملی مقاومت در اور سور اواز در شمال پاریس برگزار شده بود شخصیت‌های سیاسی از ۲۵ كشور شامل مصر، فلسطین، عراق، اقلیم كردستان عراق، عربستان، لبنان، اردن، سوریه، الجزایر، تونس، مراكش، كویت، بحرین، یمن و همچنین آمریكا، استرالیا، كانادا، پاكستان، تاجیكستان، هندوستان، نروژ، ایسلند، دانمارك، پرتغال مالدیو و ایران شركت كرده بودند. سید احمد غزالی و انیسه بن عامور نخست وزیر و وزیر سابق از الجزایر، محمد العریبی، وزیر خارجه سابق مصر، و هدی بدران، رئیس سابق اتحادیه زنان عرب از مصر؛ بسام العموش وزیر سابق و سفیر سابق اردن در ایران، خانم ربیحه ذیاب، پارلمانتر و وزیر زنان سابق از فلسطین، نجیمه طای طای وزیر سابق آموزش و پرورش از مراكش در میان سخنرانان بودند.
مریم رجوی افزود: فرو رفتن در گرداب سه جنگ تجاوزكارانه در عراق و سوریه و یمن، رژیم ایران را به‌رغم قدرت‌نمایی ظاهری به‌شدت ضعیف كرده است. قدرت رژیم ایران در واقع در سیاست‌های ضعیف آمریكا و غرب و هم‌چنین كشورهای منطقه است.

دو اشتباه محاسبه كشورهای منطقه در سال‌های گذشته بیشترین كمك را به حكام تهران كرد. اولا این كه گویا با مدارا با این رژیم می‌توان از مداخلات آن جلوگیری كرد، ثانیاً این تصور كه گویا ابتكار عمل مقابله با رژیم ایران باید در دست آمریكا باشد. این دو اشتباه منطقه را از یك اتحاد عمل ضروری با مقاومت ایران محروم كرده و توانایی‌ها و ظرفیت‌های منطقه در مقابله با تاخت و تازهای تجاوزكارانه رژیم ایران را بی اثر كرده بود.

وی با اشاره به تشكیل ائتلاف عربی برای مقابله با اشغال یمن توسط رژیم ایران و مزدورانش اضافه كرد: این تجربه اثبات كرد كه راه حل بحران منطقه، قاطعیت در برابر این رژیم است. این سیاست باید تا بیرون راندن كامل رژیم و دست‌نشاندگانش از تمامی منطقه ادامه یابد. اگر این رژیم به درون مرزهای ایران بازگردانده شود، روند سرنگونی‌اش كیفاً تسریع خواهد شد.
مریم رجوی در قسمت پایانی سخنان خود گفت: تنها راه غلبه برافراطی‌گری سرنگونی رژیم آخوندی به دست مردم و مقاومت ایران است. برای رسیدن به این هدف برداشتن سه گام ضروری است:
اول- كمك به مردم سوریه برای سرنگونی دیكتاتوری سوریه و یك ابتكار عمل، مشابه آن چه در یمن صورت گرفت.
دوم- خلع ید از رژیم ایران در عراق، مسلح كردن عشایر سنی عراقی و مشاركت واقعی اهل تسنن در پروسه سیاسی.
سوم- حمایت از مقاومت ایران، اپوزیسیون اصلی رژیم آخوندی.
بر این اساس، مجاهدین خلق مهمترین سد سیاسی و فرهنگی در مقابل رشد و نفوذ بنیادگرایی .همگان را به تشكیل جبهه‌ فراگیری علیه منشأ تروریسم و بنیادگرایی یعنی حكومت آخوندهای ایران فراخوانده‌اند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۵ خرداد ۱۳۹۴ (۱۵ ژوئن۲۰۱۵ )

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]