• صفحه اول / رخدادها / دیدار مریم رجوی با منتخبان و حامیان فرانسوی مقاومت ایران- به‌مناسبت سال نو میلادی
بهمن-۰۱ ۱۳۹۶

دیدار مریم رجوی با منتخبان و حامیان فرانسوی مقاومت ایران- به‌مناسبت سال نو میلادی

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

دیدار مریم رجوی با منتخبان و حامیان فرانسوی مقاومت ایران- به‌مناسبت سال نو میلادی

روز یکشنبه اول بهمن در مراسمی به‌مناسبت سال نو میلادی، مریم رجوی با گروهی از منتخبان و شهرداران فرانسه و حامیان فرانسوی مقاومت دیدار کرد و سال نو را به آنان تبریک گفت. مریم رجوی در این دیدار طی سخنانی به شرکت‌کنندگان در این مراسم از جمله گفت:

منتخبان مردم فرانسه، خانم‌ها و آقایان، دوستان عزیز،
در این جا جمع شدیم تا سال نو را جشن بگیریم. برای خانواده بزرگ مقاومت ایران، جای خوشوقتی است كه بار دیگر، با بهترین دوستان خود دیدار می‌کنیم. و از صمیم قلب برای شما یک سال خوب و مملو از خوشبختی، سلامتی و موفقیت آرزو می‌کنم.
سال ۲۰۱۸ در ایران، با نسیم آزادی آغاز شد. نسیمی كه امید به تغییر رژیم را در ۱۴۲ شهر ایران نوید داد. مردم ایران از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب قیام کردند. تظاهرات از مشهد دومین شهر بزرگ ایران، شروع شد و بعد به سراسر كشور كشیده شد.
البته رژیم آخوندها با خشونت به تظاهرات مردم عکس‌العمل نشان داد. در نتیجه ده‌ها نفر به شهادت رسیدند و بیش از ۸۰۰۰ نفر دستگیر شدند. اكثر قربانیان، جوانان زیر ۲۵ سال هستند. و هم چنان بر آمار معترضینی كه در زیر شكنجه به قتل می‌رسند، افزوده می‌شود.
این قیام تهیدستان گرسنه، جوانانی كه از بیكاری رنج می‌برند و کسانی است که هیچ آینده‌یی ندارند. هم‌چنین شاهد بودیم كه زنان شجاع ایرانی در این قیام شرکت داشتند. قیام از خواست‌های اقتصادی و اجتماعی شروع شد، ولی خیلی زود سیاسی شد.
رژیم تلاش کرده كه با سركوب و به صحنه‌آوردن نیروهای سركوبگر خود، قیام را خفه کند. ولی اعتراضات به اشکال مختلف ادامه پیدا کرده از جمله شعار‌نویسی بر روی دیوارها، اعتصابات، تجمعات اعتراضی. همزمان شاهد ریزش بسیاری از عوامل رژیم هستیم.

بعد از توافق اتمی، هم رژیم و هم لابی‌های آن و هم مماشات‌گران غربی صحبت از بهبود اوضاع اقتصادی ایران و ثبات رژیم می‌کردند. لابی‌های رژیم اصالت را به اختلاف بین جناح‌ها می‌دادند و می‌خواستند این را به بقیه بقبولانند که در ایران میانه‌رو وجود دارد. و در مقابل مقاومت مردم ایران و آلترناتیو را نادیده می‌گرفتند.
امروز. حتی خامنه‌ای ولی فقیه آخوندها گفت که مجاهدین این اعتراضات را از چند ماه قبل برنامه‌ریزی کرده‌اند.
و به همین دلیل است که روحانی در تماس با رئیس جمهور فرانسه خواستار محدود کردن اپوزیسیون دمکراتیک شد. این نشانگر ناتوانی رژیم است.
حتی دشمنان مقاومت هم امروز اذعان کرده اند که مقاومت ایران در میان مردم ایران ریشه دارد.

امیدوارم که سال جدید سال پیروزی آزادی در ایران باشد. و به این ترتیب جهان از شر تروریسم و افراطی‌گری ملایان رها خواهد شد و ما این پیروزی را همه با هم در یک ایران آزاد جشن خواهیم گرفت.
برای همه شما، سال ۲۰۱۸ خوبی آرزو می‌کنم. سال نو را به شما تبریك می‌گویم و از همه شما سپاسگزارم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]