• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / اعتراف ناگزیر سرکرده هوا و فضای سپاه و ادامه دروغگویی و لاپوشانی سردمداران رژیم
دی-۲۱ ۱۳۹۸

اعتراف ناگزیر سرکرده هوا و فضای سپاه و ادامه دروغگویی و لاپوشانی سردمداران رژیم

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

اعتراف ناگزیر سرکرده هوا و فضای سپاه و ادامه دروغگویی و لاپوشانی سردمداران رژیم

صبح امروز، پاسدار امیرعلی حاجی زاده، سرکرده نیروی هوا فضای سپاه (یکی از ۵ نیروی سپاه پاسداران) در رابطه با شلیک به هواپیمای مسافری اوکراینی اعتراف کرد: «وقتی مطلع شدم، صبح روز چهارشنبه این خبر را بلافاصله به مسئولان اطلاع دادم… من غرب کشور بودم بلافاصله به سمت تهران آمدم. بین راه با مسئولان تماس گرفتم و گفتم این اتفاق افتاده. من احتمال بالا می‌دهم که هواپیماهای خودی را ما زده باشیم. من دوباره تکرار می‌کنم بنده در اولین ساعتی که مطلع شدم به مقامات اطلاع دادم».

این بروشن‌ترین وجه اثبات می‌کند که خامنه‌ای و روحانی از همان اولین ساعات از سرنگونی هواپیما توسط سپاه پاسداران مطلع بوده‌اند. اما با ۷۲ساعت تاخیر و بعد از افشاگری‌های گسترده داخلی و بین المللی با کمال وقاحت مدعی شدند که امروز یا دیروز از واقعیت ماجرا مطلع شده‌اند. این نشان می‌دهد که سردمداران رژیم هم‌چنان به دروغگویی و لاپوشانی ادامه می‌دهند.

پیش از این، علی ربیعی، سخنگوی روحانی و معاون سابق وزارت اطلاعات، علی عابد زاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، حسام الدین آشنا، معاون سابق وزارت اطلاعات و مشاور سیاسی روحانی، و محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی رژیم، حمله موشکی به هواپیمای اوکراینی را قاطعانه رد کرده و سرنگونی را ناشی از نقص فنی هواپیما قلمداد کرده بودند.

علی ربیعی خبر شلیک به هواپیما را عملیات روانی دولت آمریکا توصیف کرد. علی عابدزاده گفت: «موشکی به هواپیما اصابت نکرده… اگر یک شئ به آن برخورد کرده بود، اگر انفجاری در بالا رخ داده بود، باید پراکندگی قطعات بیشتر می‌شد». حسام الدین آشنا با وقاحت به خبرنگاران هشدار داده بود «از مشارکت در جنگ روانی مربوط به هواپیمای اوکراینی و همکاری با ایران ستیزان خودداری کنند». محمد اسلامی تأکید کرده بود: «شایعاتی مبنی بر… تیراندازی به هواپیما …. درست نیست و نقص فنی دلیل این حادثه بوده است».

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، با تاکید بر‌اینکه فاشیسم دینی کماکان به لاپوشانی و دروغپردازی در‌باره هواپیمای اوکراینی ادامه می‌دهد خواستار مداخله جامعه جهانی برای پرده برداشتن از جزییات این جنایت بزرگ و محاکمه و مجازات مسئولان آن شد. وی گفت مسئول و مقصر اصلی کسانی جز خامنه‌ای به‌مثابه فرمانده کل قوای و روحانی به‌مثابه رییس جمهور این رژیم و سرکردگان سپاه پاسداران نیستند. همان کسانی که مقصر کشتار بیش از ۱۵۰۰‌تن از جوانان و قیام آفرینان در آبان‌ماه هستند و به‌رغم گذشتن دو ماه هم‌چنان از فاش شدن آمار واقعی شهیدان، مجروحان و دستگیرشدگان قیام جلوگیری می‌کنند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۱دی ۱۳۹۸ (۱۱ژانویه ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]