اسفند-۱۹ ۱۳۹۱

كنفرانس بین المللی در روز جهانی زن در پاریس

Catégories // اطلاعیه‌ها

كنفرانس بین المللی در روز جهانی زن در پاریس

روز شنبه ۹ مارس در یك كنفرانس بین المللی در پاریس بمناسبت روز جهانی، با حضور شخصیتهای سیاسی، اجتماعی، هنری زن و فعالان حقوق بشر و حقوق زنان، مقاومت ایران هشدار داد كه طبق اطلاعات موثق رژیم ملایان در حال طراحی حمله موشكی و خمپاره یی و قتل عام دیگری علیه ساكنان لیبرتی با كمك نیروهای تحت امر مالكی نخست وزیر عراق است.

حمله موشكی ۹ فوریه به لیبرتی كه ۷ كشته و بیش از ۱۰۰ مجروح و مصدوم بر جای گذاشت، به دستور خامنه ای و در هماهنگی با دولت عراق انجام گرفت.
شخصیتهای سیاسی، اجتماعی، هنری و فعالان حقوق زنان از ۴۰ كشور از جمله سراسر اروپا، اغلب كشورهای اسلامی (از جمله مصر،تونس، سوریه، عربستان سعودی، یمن، افغانستان، اردن، فلسطین، موریتانی، مراكش، الجزایر، عراق،)، آمریكا، كانادا در این كنفرانس شركت كرده بودند.
خانمها ریتا زوسموت(رئیس سابق پارلمان آلمان)، میشل الیو ماری (وزیر دفاع، وزیر خارجه، وزیر دادگستری و وزیر كشور سابق فرانسه)، اینگرید بتانكور (كاندید سابق ریاست جمهوری كلمبیا و گروگان سابق)، فرانسیس تاونزند (مشاور سابق رییس جمهور آمریكا در امنیت داخلی)، لیندا چاوز (رئیس سابق روابط عمومی كاخ سفید)، تاشادو واسكونسلوس (سفیر امور انساندوستانه اتحادیه اروپا)، اود دو توئن (بنیانگذار فوروم بین المللی زنان)، سینتیا فلوری (فیلسوف فرانسوی)، و همچنین هیأت‌های پارلمانی از ایتالیا، اسپانیا، بلژیك، پارلمان اروپا، دانمارك، مصر، اردن، فلسطین، لهستان از جمله شركت كنندگان و سخنرانان در این اجلاس بودند. مریم رجوی، در سخنان خود گفت« بیش از سه‌هزارتن از مجاهدان آزادی بعد از یك جابه‌جایی اجباری، در زندان لیبرتی در خطر یك فاجعه انسانی دوباره قرار دارند.

ملل‌متحد و به‌خصوص نماینده ویژه دبیركل به‌رغم بی مسئولیتی فاجعه بار نسبت به كشتار ۲۱ بهمن، همچنان جانب دولت دست نشانده آخوندها در عراق را گرفته‌اند. در حالیكه هم اكنون امنیت مجاهدان در لیبرتی بی جواب مانده و هیچ اقدامی نكرده اند ».
مریم رجوی مدافعان حقوق زنان و حقوق بشر را فراخواند كه از ملل متحد، دولت آمریكا و شورای امنیت بخواهند به وظایف خود عمل كنند، به سرعت یك كمیسیون تحقیق تشكیل دهند تا دستهای آغشته به خون افشا شود و دبیركل ملل متحد یك نماینده بیطرف برگزیند. و برای تامین امنیت مجاهدان، آنها را به اشرف بازگردانند یا همه را به آمریكا منتقل كنند، تا امكان انتقالشان به سایر كشورها از آنجا فراهم شود. وی تأكید كرد:
دفاع از هزار زن پیشتاز در اشرف و لیبرتی، امروز یك وظیفه مبرم جنبش‌های برابری است. زنانی كه صدها تن از آنها سالها در زندانهای رژیم آخوندی بوده‌اند و زنانی كه سرمایه های گرانقدری در جنبش زنان پیشتاز، در امر برابری هستند.
كنفرانس ضمن تقدیر از نقش تاریخی و بی همتای خانم رجوی در رهبری جنبش برابری و خلق ارزش‌های نوین در مبارزه علیه بنیادگرایی و زن ستیزی از هزار زن اشرفی كه در طول ۱۰ سال گذشته، یك پایداری بی نظیر را مدیریت و رهبری كرده اند تجلیل كرد.
كنفرانس ضمن محكوم كردن حمله جنایتكارانه ۹ فوریه علیه لیبرتی از جامعه جهانی خواست برای بازگرداندن بلادرنگ ساكنان لیبرتی به اشرف اقدام كند و از دبیركل ملل متحد خواستار شد كه مارتین كوبلر نماینده ویژه اش، را كه در قتل عام ۹ فوریه مقصر است عزل نموده و یك نماینده بیطرف و ذیصلاح بجای او تعیین كند.
سخنرانان خطاب به بانكی مون، دبیر كل ملل متحد، باراك اوباما، رئیس جمهور آمریكا و دیگر اعضای شورای امنیت تاكید كردند هر گونه تاخیر در جابه جایی ساكنان لیبرتی به اشرف ، كه در آن از امنیت بیشتری برخوردارند، میتواند به یك فاجعه انسانی منتهی شود.
سخنرانان این كنفرانس تاكید كردند كه : خاورمیانه و شمال آفریقا در یك برهه بسیار حساس قرار گرفته است ودر حالیكه سال‌های اخیر شاهد تحولات بی‌سابقه در این بخش از جهان بوده است، نضج گرفتن بنیادگرایی اسلامی با ممیزه زن ستیزی، جنبش دموكراسی خواهانه در منطقه را به شدت مورد تهدید قرار داده است. آن‌ها تاكید كردند كه تجربه مقاومت ایران در سه دهه گذشته در مقابله با تئوكراسی حاكم بر ایران نمونه خوبی است كه چگونه مشاركت فعال زنان در مبارزه سیاسی و اجتماعی و مشاركت در رهبری سیاسی، به‌طور اجتناب ناپذیری لازمه مقابله با بنیادگرایی اسلامی می باشد.
مریم رجوی در سخنان خود همچنین مبارزات دختران و زنان دلیر ایرانی، به ویژه مقاومت زنان زندانیان سیاسی در زندانهای رژیم زن ستیز ولایت فقیه را ستود و به خواهران مقاوم در سوریه، عراق، فلسطین، مصر و دیگر نقاط جهان كه برای آزادی و برابری می‌جنگند. درود فرستاد و همه زنان در سراسر جهان را فراخواند كه در یك جبهه گسترده و متحد علیه بنیادگرایی به ایفای نقش تاریخی خود بپردازند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۹ اسفند۱۳۹۱ (۹ مارس ۲۰۱۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]