خرداد-۲۸ ۱۳۹۴

ایران: اعدام ۳۲ زندانی در آستانه ماه مبارك رمضان

Catégories // اطلاعیه‌ها

ایران: اعدام ۳۲ زندانی در آستانه ماه مبارك رمضان

دژخیمان خامنه‌ای درآستانه ماه مبارك رمضان، دست كم ۳۲ زندانی را به دار اویختند.
در روز سه شنبه ۲۶ خرداد، ۲۵ زندانی در یك اقدام سبعانه به طور جمعی در زندان گوهردشت كرج اعدام شدند. روز پیش از آن نیز چهار زندانی دیگر در زندان مركزی این شهر به طور جمعی اعدام شدند.
در روز ۲۶ خرداد همچنین یك زندانی در زندان وكیل آباد مشهد و یك زندانی در اقلید (استان فارس) اعدام شدند. در روز ۲۷ خرداد یك زندانی تبعه افغانستان در ساری اعدام شد. اعدام‌های زندانیان در شهرهای اقلید و ساری در ملأ عام صورت گرفت.

دژخیمان نظام ولایت فقیه همچنین در روز سه شنبه ۲۶ خرداد ۲۲ زندانی را برای اجرای حكم اعدام به سلول‌های انفرادی زندان عادل آباد شیراز منتقل كردند. احكام اعدام ۱۰ زندانی دیگر در زندان زاهدان نیز مورد تأیید قضاییه آخوندی قرار گرفت.سران رژیم آخوندی در بن بست مذاكرات اتمی كه جواد لاریجانی،رئیس ستاد حقوق بشر قضاییه آخوندی آن را «بدتر از جهنم» توصیف كرد، برای مهار خشم و نارضایتی میلیون‌ها مردم جان به لب رسیده كه برای گذران زندگی خود مجبور به فروش اعضای بدن خود یا حتی كودكان خود می شوند، هر روز بیش از پیش به مجازات اعدام متوسل می شوند.
مقاومت ایران عموم مردم به ویژه جوانان دلیر ایرانی را به اعتراض علیه این همه جنایت ضدبشری و حمایت از خانواده‌های قربانیان آن فرا می خواند و از جامعه بین المللی خواستار اتخاذ یك سیاست قاطع در قبال رژیم ایران است.
مریم رجوی، در گردهمایی عظیم حامیان مقاومت ایران در روز ۱۳ ژوئن در پاریس در این زمینه گفت: از نقض حقوق بشر در ایران، تا بن‌بست اتمی و از بحران منطقه، تا مقابله با گروه داعش راه‌حل فقط سرنگونی خلیفه ارتجاع و تروریسم در ایران است. او ضمن اشاره به قیام‌ها و اعتراضات فزاینده مردم ایران گفت: ولایت فقیه به پایان كار خود رسیده است و مردم ایران یك تغییر بزرگ را می‌خواهند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۸خرداد ۱۳۹۴ (۱۸ژوئن ۲۰۱۵)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]