مرداد-۲۷ ۱۳۹۳

ایران: اعدام جمعی دست كم ۱۱ زندانی در زندان قزل حصاركرج

Catégories // اطلاعیه‌ها

ایران: اعدام جمعی دست كم ۱۱ زندانی در زندان قزل حصاركرج

مریم رجوی: سكوت و بی عملی جامعه جهانی در مقابل جنایت‌های رژیم آخوندی شرم بشریت معاصر است
صبح روز دوشنبه ۲۷ مرداد، دژخیمان خامنه ای، ولی فقیه رژیم آخوندی؛ دست كم ۱۱ زندانی را در زندان قزل حصار به طور جمعی حلق آویز كردند. برخی گزارش‌ها از اعدام شمار بیشتری از زندانیان خبر میدهد. اسامی چهار تن از اعدام شدگان عبارتند از: حامد ربیعی، میلاد ربیعی ،ابراهیم و منصور.

بعد از ظهر روز یكشنبه تعداد زیادی از زندانیان بند ۲ قزل حصار به دنبال انتقال همبندان‌شان برای اجرای حكم اعدام، دست به اعتراض زده و با زندانبانان درگیر شدند. مزدوران گارد ویژه زندان به سرعت به روی زندانیان آتش گشوده و با شلیك مستقیم شمار زیادی از آنان را كشته و مجروح كردند. اولین گزارش‌ها حاكی از كشته شدن دست كم پنج زندانی است. بندهای ۲ و ۳ زندان قزل حصار كه محل نگهداری زندانیان محكوم به اعدام است، هم اكنون در محاصره نیروهای گارد ویژه زندان است.

همزمان نیروهای سركوبگر، خانواده های زندانیان را كه در مقابل زندان تجمع كرده بودند، و به كشتار فرزندانشان اعتراض داشتند، مورد حمله قرار دادند و با استفاده از خودروهای آب پاش و شلیك تیر هوایی سعی در پراكنده ساختن آنان داشتند.
مریم رجوی، اعدام جمعی و خودسرانه زندانیان و آتش گشودن به روی زندانیان بیدفاع را از یك سو نشانگر اوج سبعیت فاشیسم دینی حاكم بر ایران و از سوی دیگر نشاندهنده شكنندگی و آسیب پذیری آن توصیف كرد. وی گفت: آخوندهای جنایتكار با شكنجه و اعدام و با ایجاد جو رعب و وحشت تلاش می كنند، از بالاگرفتن خیزشهای مردمی جلوگیری كنند.

مریم رجوی با تأكید بر اینكه سكوت جامعه بین المللی در مقابل این جنایت‌ها وجدان بشریت معاصر را جریحه دار كرده است، شورای امنیت و دبیركل ملل متحد، اتحادیه اروپا و دولت آمریكا و عموم ارگانها و مراجع حقوق بشری را به محكومیت قاطع این جنایات فراخواند.

وی تأكید كرد: ادامه و گسترش روابط اقتصادی با رژیم آخوندی باید به توقف اعدام‌ها و بهبود وضعیت حقوق بشر در ایران مشروط شود. رجوی افزود: چشم پوشیدن بر نقض حقوق بشر به بهانه مذاكرات اتمی نتیجه یی جز تشویق حكام ایران به جنایات بیشتر و ادامه نقض قطعنامه های شورای امنیت ملل متحد در باره پروژه های اتمی نداشته و نخواهد داشت.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۷ مرداد ۱۳۹۳ (۱۸ اوت ۲۰۱۴)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]