آبان-۱۴ ۱۳۹۲

ایران: ۵۵ اعدام ثبت شده از جمله ۲۰ اعدام سیاسی در ۱۰ روز

Catégories // اطلاعیه‌ها

ایران: ۵۵ اعدام ثبت شده از جمله ۲۰ اعدام سیاسی در ۱۰ روز

امواج اعدام شهرهای سراسر ایران را فراگرفته و هیچ منطقه یی از ایران نیست كه از ستم و سركوب جانیان حاكم در امان مانده باشد. شمار اعدام‌های ثبت شده تنها طی ۱۰ روز اخیر به شرح زیر است:
در زاهدان در روز ۴ آبان ۱۶ زندانی سیاسی بلوچ اعدام شدند. در همان روز یك زندانی سیاسی بلوچ در زندان همدان و روز پس از آن یك زندانی سیاسی بلوچ دیگر در زندان بارسیلون خرم آباد اعدام شدند.
در زندان‌های ارومیه و سلماس نیز در روز ۴ آبان دو زندانی سیاسی كرد اعدام شدند.

در سقز در روز ۱۳ آبان یك زندانی سیاسی كرد اعدام شد. در زندان‌های كرمان و بم شش زندانی در روز ۱۳ آبان اعدام شدند. در رشت سه زندانی در روزهای ۱۰ و ۱۱ آبان اعدام شدند.
در كرمانشاه سه زندانی در روزهای ۹ و ۱۲ آبان در زندان دیزل آباد اعدام شدند. دادستان جنایتكار رژیم در استان كرمانشاه نیز از اعدام ۵ زندانی دیگر در این زندان خبر داد اما تاریخ اعدام‌ها را اعلام نكرد.
در ارومیه ۱۱ زندانی از جمله دو زن در روز ۸ آبان و یك زن دیگر در روز ۴ آبان اعدام شدند.
در زندان گوهردشت در روز ۸ آبان یك مرد و یك زن زندانی به نام میترا شهنوازی اعدام شدند. دژخیمان میترا شهنوازی را در حالی به دار آویختند كه به شدت بیمار بود.
در شیراز در ۸ آبان سه زندانی اعدام شدند. در همان روز یك زندانی دیگر در زندان كارون اهواز اعدام شدند.
بدین ترتیب شمار اعدام‌ها تنها در فاصله ۱۰ روز اخیر به ۵۵ تن بالغ می شود كه دست كم ۲۰ تن از آنان به طور رسمی زندانی سیاسی بودند. علاوه بر این اعدام زندانیان سیاسی زیر عنوان مجرمان عادی و قاچاقچیان مواد مخدر یك روال شناخته شده در رژیم آخوندی است.
مریم رجوی، سركوب و شكنجه و اعدام را وجه مشترك همه باندها و دستجات رژیم و لازمه بقای آن‌ها خواند و افزود: تبلیع اعتدال و میانه روی در بربریت حاكم بر ایران هدفی جز فریب جامعه جهانی یا توجیه معامله و مماشات با این رژیم قرون وسطایی ندارد.
وی جامعه جهانی را به محكومیت قاطع نقض سیستماتیك حقوق بشر در ایران به ویژه اعدام‌های جمعی و خودسرانه فرا ‌خواند و گفت: سكوت و بی عملی در مقابل این رژیم كمك به آن در استمرار و تشدید جنایاتش است. تنها راه ارجاع پرونده جنایت‌های رژیم به شورای امنیت ملل متحد و محاكمه و مجازات سردمداران آن به خاطر جنایت علیه بشریت است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۴ آبان ۱۳۹۲ (۵ نوامبر۲۰۱۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]