تیر-۰۲ ۱۳۹۹

آمار قربانیان کرونا در ۳۳۴شهر متجاوز از ۶۰هزار نفر شده است

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

آمار قربانیان کرونا در ۳۳۴شهر متجاوز از ۶۰هزار نفر شده است

۹هزار و ۵۰ فوت از اول اسفند تا آخر خرداد در ۳۴ بیمارستان از ۱۳۸ بیمارستانی که بیمار کرونایی می‌پذیرند

• خانم مریم رجوی: شمار فزاینده و حیرت‌انگیز قربانیان در سراسر کشور به‌ویژه تهران، نتیجه مستقیم سیاست‌های جنایتکارانه خامنه‌ای و روحانی است که حتی در تعارض آشکار با نظر وزارتخانه‌های ذیربط و کارشناسان و متخصصان حکومتی، بجای کمک به مردم و تعطیل موقت کارهای غیر ضروری، کارگران و زحمتکشان را به قربانگاه کرونا می‌فرستند. آنگاه وقیحانه مدعی می‌شوند که کمتر از ۹ درصد پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم رعایت می‌شود. چگونه می‌توان در تهران، یکی از پرتراکم‌ترین نقاط دنیا، میلیون‌ها نفر را به سرکار فرستاد و در عین حال فاصله اجتماعی را رعایت کرد
• زالی رئیس ستاد کرونا: حدود ۲۰ درصد مردم تهران تاکنون به کرونا مبتلا شده‌اند

سازمان مجاهدین خلق ایران امروز دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ اعلام کرد، شمار درگذشتگان ۴ ماهه اول اسفند ۹۸ تا پایان خرداد ۹۹ فقط در بیمارستان‌های استان تهران بیش از ۱۶ هزار نفر است. در استان تهران با ۱۴ میلیون جمعیت ۱۳۸ بیمارستان بیمار کرونایی می‌پذیرند. طبق آمار مشخص فقط در ۳۴ بیمارستان از این ۱۳۸ بیمارستان در این فاصله ۹ هزار و ۵۰ بیمار کرونایی جان باخته‌اند. آمار فوت در بیمارستان بقیه الله سپاه ۱۲۵۰ نفر است. آمار فوت در خانه‌ها و همه اماکن خارج از بیمارستان‌ها را باید بر این ارقام افزود.

به این ترتیب شمار جانگداز قربانیان کرونا در ۳۳۴ شهر کشور قطعاً از ۶۰ هزار نفر بیشتر است. شمار جانباختگان در آذربایجان غربی به ۱۵۷۰ نفر، در ایلام به ۳۷۰ نفر، در خراسان رضوی به ۳۳۹۰ نفر، در کرمان به ۷۳۵ نفر، در گلستان به ۱۴۴۰ نفر و در لرستان به ۲۰۶۰ نفر رسیده است.

در تهران، خبرگزاری سپاه پاسداران امروز به نقل از زالی به‌عنوان «فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران» گزارش کرد که «حدود ۲۰ درصد مردم تهران تاکنون به کرونا مبتلا شده‌اند». معنی این حرف به روشنی ابتلا ۸/۲ میلیون نفر از مردم استان تهران به این بیماری است. زالی می‌افزاید: «در این استان به‌جای کرونا با کرونا پلاس روبرو هستیم… این ویروس به جز ابعاد پیچیده بیولوژیکی، ابعاد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارد و تقریباً همه دستگاه‌ها در سطح استان را دچار تغییر خواهد کرد… با توجه به افزایش شیوع مجدد کرونا نیاز است تعدادی از بیمارستان‌هایی که خدمت‌دهی‌شان به بیماران کرونایی کاهش یافته بود، دوباره وارد عمل شوند… متوسط رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری هوشمند در زمان شروع این طرح به‌طور متوسط ۶۲ درصد بود، پس از دوهفته به ۲۸ درصد تقلیل یافت و پس از آن به ۱۱ درصد و در نهایت به کمتر از ۹ درصد رسیده است» (خبرگزاری آریا ۲ تیر). همزمان فرماندار اسلامشهر در استان تهران از افزایش چشمگیر مبتلایان و افراد بستری شده در بیمارستان امام رضا در ١٠ روز گذشته خبر داد (همشهری ۲ تیر).

در خوزستان، فرماندار ماهشهر از اعلام وضعیت فوق‌العاده در این شهر به دلیل افزایش مبتلایان به‌مدت یک‌ماه (در تیرماه جاری) خبر داد و گفت: «از روزهای پایانی اردیبهشت ماه …تاکنون شاهد وضعیت قرمز و فوق‌العاده‌یی در ماهشهر بوده‌ایم که روزانه بر آمار مبتلایان کرونا افزایش داشته‌ایم» (همشهری ۲ تیر).

در اصفهان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان نسبت به شیوع موج دوم کرونا هشدار داد و اعلام کرد: «مبتلایان در منطقه کاشان نسبت به روزهای گذشته ۱۰ برابر شده است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱ تیر).

در خراسان رضوی، معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: «نتیجه آزمایش مراجعه‌کنندگان به مراکز زیرپوشش دانشگاه، ۴۰درصد مثبت است. در حالیکه در گذشته ۲۰ تا ۲۵ درصد مثبت بود. در هفته‌های اخیر آمار مبتلایان سرپایی رشد چشمگیری یافته است» (خبرگزاری صدا وسیمای رژیم ۲ تیر).

در خراستان جنوبی، استاندار گفت: «هیچ کدام از ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی در وضعیت سبز و سفید قرار ندارند و سه شهر بیرجند، قاین و سربیشه در وضعیت قرمز قرار دارند…در ۱۵ روز گذشته، تعداد آزمایشات مثبت، ابتلای بیماران حاد تنفسی و میزان بستری افزایش قابل‌توجه و نگران‌کننده‌ای داشته است» (ایسنا ۲ خرداد).

در گلستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «میزان ابتلای کودکان به کرونا در گلستان افزایش یافته است. تاکنون ۶ مورد مرگ ناشی از کرونا در بین کودکان گلستان اتفاق افتاده …هفت شهر استان در وضعیت قرمز قرار دارد» (خبرگزاری حکومتی مهر۱ تیر).

در کهگیلویه و بویر احمد، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گفت: «تعداد موارد مثبت مانند روزهای گذشته روند صعودی قابل توجهی را نشان می‌دهد» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۱ تیر).

در قزوین، رئیس دانشگاه علوم پزشکی از «افزایش ۲۵ درصدی مبتلایان به ویروس در نیمه دوم خرداد نسبت به نیمه اول این ماه» خبر داد (مهر۱ تیر).

در بوشهر، «فرماندار گناوه به استاندار بوشهر پیشنهاد داد یک هفته این شهر تعطیل عمومی با ضمانت اجرایی قوی شود. یکی از مهم‌ترین موضوعات، افزایش موارد بستری و تکمیل ظرفیت بیمارستان است. از ۳۷۷ بیمار مبتلا در این شهر، ۹۴ نفر کارکنان دولت و ۲۵ درصد کادردرمانی و پزشکی هستند که از چرخه خدمات خارج می‌شوند و اگر این روند ادامه داشته باشد امکان خدمت رسانی کادر درمانی به آنان سخت و دشوار» خواهد بود (ایرنا ۲ تیر).

در سیستان و بلوچستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: «شاهد اوج گرفتن همه‌گیری کرونا در سیستان و بلوچستان هستیم و متأسفانه گردش ویروس را در تمامی شهرهای استان داریم. شب گذشته ۸۵ بیمار حاد تنفسی و کرونا مثبت در بیمارستان بوعلی زاهدان بستری بودند و همکاران ما اعلام کردند ظرفیت بستری تکمیل شده است» (خبرگزاری قدس سپاه ۲ تیر).

در ایلام، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «از زمان شیوع ویروس کرونا، در ۴۸ ساعت گذشته، بدترین وضعیت را هم از لحاظ تعداد مبتلایان و هم شمار بستری شدگان در استان» داشته‌ایم (همشهری ۲ تیر).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «روزانه شاهد افزایش قابل توجه این بیماری در سطح مهاباد هستیم» (خبرگزاری صدا و سیما ۲ تیر).

در فارس، شهردار شیراز گفت: «موارد جدید ابتلا به کرونا در استان رشد فزاینده و بی‌سابقه‌یی داشته است» (خبرگزاری صدا و سیما ۲ تیر).

خانم مریم رجوی شمار فزاینده و حیرت انگیز قربانیان کرونا در سراسر کشور به‌ویژه تهران را نتیجه مستقیم سیاست‌های جنایتکارانه خامنه‌ای و روحانی توصیف کرد که حتی در تعارض آشکار با نظر وزارتخانه‌های ذیربط و کارشناسان و متخصصان حکومتی، به‌جای کمک به مردم و تعطیل موقت کارهای غیر ضروری، کارگران و زحمتکشان را به سر کار و در حقیقت قربانگاه کرونا می‌فرستند. آنگاه وقیحانه مدعی می‌شوند که کمتر از ۹ درصد پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم رعایت می‌شود. به این آخوندهای جنایتکارانه باید گفت چگونه می‌توان در تهران، یکی از پرتراکم‌ترین نقاط دنیا، میلیون‌ها نفر را به سرکار فرستاد و در عین حال فاصله اجتماعی را رعایت کرد.

خانم رجوی افزود در شرایطی که بحران‌های اقتصادی هر روز بالاتر می‌گیرد و نرخ دلار از مرز ۲۰ هزار تومان عبور کرده، تمامی هم و غم رژیم آخوندی بالا بردن تدابیر سرکوبگرانه برای جلوگیری از قیام‌های بنیان کن مردمی است. جلسه محرمانه مجلس ارتجاع با حضور پاسدار باقری رئیس ستاد نیروهای مسلح رژیم در سه شنبه گذشته به‌همین منظور تشکیل شد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲ تیر۱۳۹۹ (۲۲ ژوئن ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]