• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / ۱۱اعدام جنایتکارانه در زندان‌های گوهردشت، کرمانشاه، سنندج و دستگرد توسط فاشیسم دینی
بهمن-۱۴ ۱۳۹۹

۱۱اعدام جنایتکارانه در زندان‌های گوهردشت، کرمانشاه، سنندج و دستگرد توسط فاشیسم دینی

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

۱۱اعدام جنایتکارانه در زندان‌های گوهردشت، کرمانشاه، سنندج و دستگرد توسط فاشیسم دینی

فاشیسم دینی حاکم بر ایران در آستانه ماه رمضان و در حالیکه فاجعه کرونا زندان‌ها را فراگرفته است، موج جدیدی از اعدام‌ها را در سراسر کشور در شهرهای مختلف به راه انداخته است. تنها در روز چهارشنبه دست کم ۱۱ زندانی در زندان‌های گوهردشت، کرمانشاه، سنندج و دستگرد اصفهان توسط دژخیمان اعدام شدند.
در سنندج لقمان احمدپور، ۳۰ ساله، از اهالی بانه حلق آویز شد. روز قبل نیز زندانی شورشی شایان سعیدپور که بهنگام دستگیری ۱۷ سال داشت، از زندان سنندج به سقز منتقل و در زندان این شهر اعدام شد. ۵ زندانی دیگر در سنندج در انتظار اعدام بسر می‌برند.
صبح امروز هم‌چنین ۷ زندانی به‌طور دستجمعی در زندان گوهر دشت اعدام شدند. یکی از اعدام شدگان از اوایل دهه ۷۰ در زندان بسر می‌برد. همزمان دو جوان در زندان دستگرد اصفهان و یک زندانی در کرمانشاه حلق آویز شدند.

خانم مریم رجوی با تاکید بر اینکه رژیم آخوندها ارمغانی جز سرکوب و اعدام و فقر و فساد ندارد، گفت این رژیم برای زهر چشم گرفتن و ایجاد رعب و وحشت و مهار وضعیت، در بحبوحه کرونا بجای آزاد کردن زندانیان به اعدام آن‌ها روی آورده است. وی بار دیگر جامعه بین المللی به‌ویژه دبیرکل ملل متحد، کمیسر عالی و شورای حقوق بشر و گزارشگران ذیربط ملل متحد و دیگر ارگان‌های مدافع حقوق بشر را به مداخله فوری برای توقف اعدام‌ها و آزادی زندانیان و ممانعت از فاجعه بزرگ انسانی در زندان‌های رژیم فراخواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۲۲ آوریل ۲۰۲۰)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]