مرداد-۱۸ ۱۳۹۳

مریم رجوی: فراخوان به ارجاع پرونده نقض حقوق بشر ایران به شورای امنیت

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: فراخوان به ارجاع پرونده نقض حقوق بشر ایران به شورای امنیت

دژخیمان رژیم آخوندی روز پنجشنبه ۱۶ مرداد 9زندانی را در كرمانشاه اعدام كردند. بنابه خبرهای دریافتی، هفت تن از این زندانیان در زندان مركزی كرمانشاه حلق آویز شدند.دو زندانی دیگر به طرز فجیعی در میدان آزادی این شهر با استفاده از اتوبوس و آویزان كردن از پل، اعدام شدند.

به این ترتیب دژخیمان حاكم بر ایران صرفاً طی ۵ روز اخیر، همزمان با اولین سالگرد روی كار آمدن آخوند روحانی، دست كم ۳۱ زندانی را به دار آویختند. ۱۰ تن از اعدام شدگان در شهرهای شیراز، كرج و كرمانشاه در ملأعام به دار آویخته شدند. این در حالی است كه بسیاری از زندانیان مخفیانه اعدام می‌شوند و از انتشار اخبار آن جلوگیری می‌شود.

مریم رجوی،با تاكید بر اینكه رژیم آخوندی با اعدام‌های فزاینده جمعی و خودسرانه در صدد ایجاد جو رعب و وحشت و جلوگیری از بروز قیام‌های مردمی است، گفت این اعدام‌ها هرگونه توهم میانه روی و اعتدال را در فاشیسم مذهبی حاكم بر ایران باطل كرده و نشان می‌دهد آخوند روحانی كه بخشی از نظام ولایت فقیه است، مأموریتی جز حفظ نظام ندارد.

مریم رجوی جامعه جهانی را به احاله پرونده نقض حقوق بشر توسط فاشیسم مذهبی حاكم بر ایران به شورای امنیت ملل متحد فراخوند و گفت این رژیم طی ۳۶ سال گذشته صرفاً با اتكا به كشتار و بر پا كردن بساط دار و شكنجه در زندان‌ها و میدان‌ها و خیابان‌های كشور به حیات ننگین خود ادامه داده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۷ مرداد ماه ۱۳۹۳ (۸ اوت ۲۰۱۴)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]