• صفحه اول / پیام‌ها / مریم رجوی: تسلیت به هموطنان و جامعه هنرمندان و بستگان استاد شجریان یکی از بزرگ‌ترین هنرمندان ایران
مهر-۱۷ ۱۳۹۹

مریم رجوی: تسلیت به هموطنان و جامعه هنرمندان و بستگان استاد شجریان یکی از بزرگ‌ترین هنرمندان ایران

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: تسلیت به هموطنان و جامعه هنرمندان و بستگان استاد شجریان یکی از بزرگ‌ترین هنرمندان ایران

تسلیت به مردم ایران و جامعه هنرمندان و بستگان و دوستان شجریان به‌خاطر فقدان یکی از بزرگ‌ترین هنرمندان ایران. البته آثار و کارنامه درخشان هنری شجریان ماندگار و در شمار ذخایر ذیقیمت هنر ملی است.
شجریان از هنرمندانی بود که با ابداع روش‌های جدید و استفاده از ذوق و استعداد فطری خویش موسیقی اصیل و آوازی ایران را با حفظ اصول و مبانیاش از اوایل دهه پنجاه خورشیدی با ارائه آثار خود متحول کرد.
رژیم هنر ستیز آخوندی که تاب تحمل هیچ صدای دیگری را ندارد در واکنشی لئیمانه، کینه ضدانسانی خود را با محروم کردن شجریان از اجرای کنسرت و هم‌چنین حذف دعای ربنای ماه رمضان او از رادیو و تلویزیون‌های سراسری به نمایش گذاشت.
شجریان بارها در مصاحبه‌هایش به‌صراحت اذعان کرد که در مقابل یک رژیم دیکتاتوری قرار گرفته که می‌خواهد او را به ندامت وا دارد و او حاضر به قبول آن نیست.
استاد شجریان یکبار در اردیبهشت ۱۳۹۴ در مراسم یادبود حافظ، در پاسخ به درخواست حاضران برای خواندن گفت: “من در کشوری زندگی می‌کنم که چند سال است حق خواندن برای مردم خودم را ندارم.”
تضییقات و فشارهای حاکمیت هنرکش ولایت فقیه نتوانسته و نخواهد توانست از جایگاه و خدمات تعیین کننده شجریان به هنر و موسیقی و به‌خصوص آواز ایران بکاهد.
تردیدی نیست که جامعه هنری ایران و علاقمندان و دلسوزان موسیقی ایرانی، آثار و آموزش‌ها و نو‌آوری‌های بدیع او را بیش از پیش بارور خواهند کرد و به گنجینه هنر و فرهنگ بی‌بدیل ایرانی خواهند افزود. آوای او بر دل‌های میلیون‌ها ایرانی در طی چند نسل نشسته وخاموش ناشدنی است.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]