اسفند-۱۸ ۱۳۹۸

آمار وحشتناک جانباختگان در گیلان، ۴۰۸قربانی شامل ۶پزشک فداکار

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

آمار وحشتناک جانباختگان در  گیلان، ۴۰۸قربانی شامل ۶پزشک فداکار

محمد حسین قربانی نایب رییس کمیسیون بهداشت در مجلس ارتجاع که از دو روز پیش نماینده وزیر بهداشت در استان گیلان شده است صبح امروز در یک گزارش محرمانه به دفتر خامنه‌ای اعلام کرد ۴۰۸نفر در گیلان فوت کرده‌ند که در میان آن‌ها ۶پزشک وجود دارد. طبق این گزارش هم‌اکنون ۱۸۶۰بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند که حال اغلب آن‌ها رو به وخامت می‌رود.
وی در گزارش دیگری به سعید نمکی وزیر بهداشت روحانی اعلام کرده است اوضاع در گیلان بسیار بحرانی است و اگر کمک جدی از مرکز دریافت نشود، اوضاع غیر قابل کنترل می‌شود. کادرهای پزشکی و پرستاران به‌دلیل فشار کار و کمبود امکانات بسیار خسته و فرسوده شده و برخی از آن‌ها توان ادامه کار ندارند. آن‌ها برای روزهای متمادی در بیمارستان هستند و با خانواده‌هایشان هم امکان دیدار ندارند.

روزنامه حکومتی همشهری صبح امروز به نقل از محمدحسین قربانی نوشت: «وضعیت گیلان خوب نیست و اقدامات دولت و وزارت بهداشت نیز کافی نیست وکمبودها وحشتناک است.» او به پنهانکاری و دروغگویی رژیم اذعان کرد و اعلام کرد: «آمارها بر اساس یک پروتکل اعلام می‌شود و کانال خروجی آمار هم قرارگاه مبارزه با کرونا است» .

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد حسین قربانی بعد از ظهر امروز در جلسه‌یی در رشت اعلام کرد شمار قربانیان در گیلان ۲۰۰نفر است. این در حالیست که ساعتی قبل از آن معاون وزیر بهداشت رژیم شمار قربانیان در کل کشور را ۱۹۴تن اعلام کرده بود. شاهدان عینی در گیلان بالاتفاق می‌گویند هیچ مدیریتی در اداره بحران در گیلان وجود ندارد و هر کس کار خودش را انجام می‌دهد.
پاسدار سرتیپ عبدالله پور فرمانده سپاه گیلان همراه با دیگر سرکردگان سپاه و بسیج در استان در ستاد مقابله با کرونا همه امور را برای مقابله با اعتراضات و قیام مردم تحت نظر دارند. آن‌ها به‌خصوص تلاش می‌کنند از فاش شدن اعداد واقعی قربانیان و مبتلایان جلوگیری کنند.
خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران ضمن تسلیت به مردم و خانواده‌های داغدار از جوانان دلیر گیلان خواست با رعایت ضوابط بهداشتی به کمک مبتلایان بشتابند. رژیم آخوندی که خود مسبب اصلی گسترش فاجعه است هیچ صلاحیت و توانمندی برای اداره و مدیریت بحران و کمک به مردم گیلان و سراسر ایران ندارد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۸اسفند ۱۳۹۸(۸ مارس ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]