اسفند-۱۷ ۱۳۹۸

شمار قربانیان ویروس کرونا از مرز ۲۰۰۰تن گذشت

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

شمار قربانیان ویروس کرونا از مرز ۲۰۰۰تن گذشت

خانم مریم رجوی عموم جوانان را با رعایت ضوابط بهداشتی به نجات جان هموطنان فراخواند

سازمان مجاهدین خلق ایران اعلام کرد شمار قربانیان کرونا در ۱۰۵شهر کشور از مرز ۲۰۰۰تن گذشته است. در شبانه روز گذشته خبرهای درگذشت صدها تن دیگر از هموطنانمان به‌ویژه در شهرهای تهران، رشت، انزلی، آستانه، رودسر، صومعه سرا، چالوس، اصفهان، خوانسار، کرمانشاه، کرج، مشهد، قم، سقز، الشتر، تویسرکان، بانه، ارومیه، دزفول، مرند، نجف آباد، و یزد قطعی شده است. شمار مبتلایان و قربانیان به‌طور تصاعدی افزایش می‌یابد. رژیم به ناگزیر و با تاخیر بسیار زیاد علاوه برنمایش‌های جمعه، نمازهای جماعت در مساجد را هم تعطیل اعلام کرد.
هم‌چنین راه‌های ورودی استان‌های یزد، گیلان، فارس، قزوین، زنجان، اردبیل، کرمان، اصفهان، گلستان، سمنان، لرستان، مازندران، کرمانشاه، خراسان رضوی، کهگیلویه و سیستان و بلوچستان بسته شده است.

وضعیت در گیلان به‌ویژه شهر رشت وخیم و بحرانی است و در این استان بیش از ۳۰۰نفر جان باخته‌اند. جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مجلس رژیم از رشت روز جمعه گفت: «آمار مبتلایان و قربانیان کرونا بسیار وحشتناک است و حتی کیت آزمایش برای اخذ تست از اشخاص مشکوک به این ویروس نیز در دسترس نیست… هیچ‌گونه تختخوابی برای بستری مبتلایان جدید به کرونا در شهر رشت و اطراف آن وجود ندارد…. ما در شهر رشت و مناطق اطراف آن نیازمند کادر درمانی جدید هستیم چرا که بسیاری از پزشکان و پرستاران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و یا به دلیل خستگی بیش از حد توانایی خدمت ندارند». نیکفر یک عضو دیگر مجلس ارتجاع ازگیلان گفت: «گیلان در اپیدمی بیماری کرونا بدترین وضعیت را در کشور دارد».

کوسه غراوی نماینده مجلس رژیم از استان گلستان گفت: «اوضاع استان گلستان خوب نیست و آمارهایی که داده می‌شود خیلی آمار واقعی نیست». وی به نقل از مقامات دانشگاهی گفت «حجم کسانی که کرونا گرفتند خیلی به صورت تصاعدی پیش می‌رود…. امیدوارم تمهید ویژه‌یی بیاندیشند تا حداقل کنترل شود». شمار قربانیان در استان گلستان دست کم ۱۷۵نفر است.
استاندار رژیم در قزوین با اعلام وضعیت قرمز، تمامی اماکن عمومی، امامزاده‌ها، موزه‌ها، مساجد، مراکز اقامتی و پذیرایی را تعطیل اعلام کرد.

شب گذشته خانم مریم رجوی در یک پیام تلویزیونی با تاکید براینکه جنایت آخوندها در ماجرای کرونا آن روی سکه قتل عام بزرگی است که در قیام آبان مرتکب شدند، گفت: آن‌ها برای حفظ حاکمیت ننگین شان به هیچکس و هیچ چیز رحم نمی‌کنند. از این رو جنگ مردم ایران با کرونا بخشی از مبارزه آن‌ها برای سرنگونی رژیم آخوندی و استقرار دمکراسی و حاکمیت مردم در ایران است.
خانم رجوی عموم جوانان را به‌ویژه در شوراهای مقاومت و شوراهای مردمی فراخواند تا با رعایت ضوابط ایمنی و بهداشتی به کمک مبتلایان و نجات جان هموطنان بشتابند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۷ اسفند ۱۳۹۸ (۷مارس۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]