• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: رژیم ولایت فقیه دشمن مسلمانان جهان، چه شیعه، چه سنی است. راه حل بحران ، خلع ید از رژیم آخوندها در سراسر منطقه و سرنگونی آن در ایران است
تیر-۱۲ ۱۳۹۴

مریم رجوی: رژیم ولایت فقیه دشمن مسلمانان جهان، چه شیعه، چه سنی است. راه حل بحران ، خلع ید از رژیم آخوندها در سراسر منطقه و سرنگونی آن در ایران است

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: رژیم ولایت فقیه دشمن مسلمانان جهان، چه شیعه، چه سنی است. راه حل بحران ، خلع ید از رژیم آخوندها در سراسر منطقه و سرنگونی آن در ایران است

بیانیه كنفرانس: به رسمیت شناختن مقاومت ایران به رهبری مریم رجوی نه تنها خواست مردم ایران بلكه نیاز صلح و آرامش در منطقه و یك گام ضروری برای شكست دادن پدیده شوم بنیادگرایی است.

جمعه شب ۱۲تیر (۳ژوییه) مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران اعلام كرد مسلمانان جهان چه شیعه و چه سنی دشمن واحدی دارند كه بنیادگرایان حاكم بر ایران هستند. او تأكید كرد: «سیلاب خون و آتشی كه افراطی‌گری تحت نام اسلام جاری كرده است، قابل پایان‌دادن است و راه تحقق این هدف همبستگی با مقاومت و مردم ایران و ایستادگی تمام عیار در برابر ولایت فقیه و همدستان آن مانند بشار اسد و جریاناتی است که در عراق و یمن و لبنان و سوریه تابع ولایت فقیه و مجری سیاست‌های آن هستند».

مریم رجوی، سخنران ویژه كنفرانس «اسلام دموكراتیك و بردبار علیه ارتجاع و بنیادگرایی» در پاریس بود كه به دعوت و حمایت كمیته مسلمانان فرانسه در دفاع از حقوق اشرفیها به مناسبت ماه مبارك رمضان برگزار شد.

مریم رجوی افزود: تا زمانی كه این رژیم در قدرت است، ملت ایران و سایر مردم خاورمیانه، رنگ آزادی و دموكراسی را نخواهند دید. رژیمی كه به‌رغم مخالفت مردم ایران و جامعه بین‌المللی، هم‌چنان بر دستیابی به بمب اتمی اصرار می‌كند، خطری برای همه جهان است.
رجوی به‌عنوان یك زن مسلمان ضمن تأكید بر لزوم جدایی دین و دولت و از جانب نسلی كه پنج دهه است، به دفاع از اسلام اصیل محمدی در برابر ارتجاع و بنیادگرایی برخاسته‌، اعلام كرد:
۱ ـ ما دین اجباری و اجبار دینی را رد می‌كنیم، حكومت استبدادی تحت نام اسلام، احكام شریعت ارتجاعی و تكفیر مخالفان، چه به نام شیعه و چه به نام سنی، ضد اسلام و ضد آیین رهاییبخش محمدی است.
۲ ـ از نظر ما گوهر اسلام، آزادی است؛ آزادی از هرگونه جبر و ستم و بهره‌كشی.
۳ ـ ما از اسلام حقیقی، یعنی اسلام بردبار و دموكراتیك پیروی می‌كنیم؛ اسلام مدافع حاكمیت مردم، اسلام مدافع برابری زن و مرد.
۴ ـ ما تبعیض دینی را مردود می‌شماریم و از حقوق پیروان همه ادیان و مذاهب دفاع می‌كنیم.
۵ ـ اسلام ما برادری همه مذاهب است. جنگ مذهبی و تفرقه‌افكنی میان شیعه و سنی، ارمغان شوم ولایت فقیه برای استمرار خلافت ضد اسلامی و ضد انسانی است.
صدها تن از شخصیت‌های سیاسی و نمایندگان مجلس از كشور‌های مختلف جهان با ارسال پیام‌های ویدیویی یا مكتوب حمایت خود را از این كنفرانس اعلام كردند.
شركت كنندگان در این كنفرانس، همچنانكه بسیاری از دیگر شخصیت‌های برجسته عربی و اسلامی در بیانیه مشتركی از ائتلاف عربی برای مقابله با اشغال یمن توسط عوامل رژیم ایران حمایت كرده و خواستار گسترش آن در حمایت از ارتش آزاد و اپوزیسیون سوریه برای سرنگونی بشار اسد شدند. آن‌ها تاكید كردند «رژیم ایران باید كلیه قطعنامه‌های شورای امنیت ملل متحد در باره پروژه های اتمی را اجرا و به كلیه سئوالات IAEA پاسخ داده و اجازه بازدید سرزده از همه سایت‌های نظامی و غیرنظامی اعلام شده یا نشده را بدهد».
بیانیه می‌افزاید: «اعضا سازمان مجاهدین خلق ایران در لیبرتی، مسلمانان راستینی كه عمر خود را وقف مبارزه علیه رژیم ایران كرده‌اند، سرمایه بزرگ جهان اسلام و جامعه بشری برای مقابله با بنیادگرایی و افراطی گری تحت نام اسلام هستند. آن‌ها عزیزترین مهمانان جامعه عرب هستند و حفاظت از آن‌ها وظیقه هر مسلمان و عرب شرافتمند است. ما نقض عهدهای آمریكا و ملل متحد در مورد آن‌ها و هم‌چنین تضییع حقوق و محاصره ظالمانه آن‌ها توسط دولت عراق و اعزام مأموران وزارت اطلاعات تحت عنوان خانواده ساكنان و شكنجه روانی ساكنان را قویا محكوم و اعلام می‌كنیم آمریكا و ملل متحد باید حفاظت آن‌ها را تامین و تضمین كنند، در غیر اینصورت بخشی از سلاح‌های انفرادی خودشان را برای دفاع از خود در مقابل شبه نظامیان وابسته به رژیم ایران به آن‌ها بازگردانند. لیبرتی به عنوان كمپ پناهندگی شناخته و محاصره آن به ویژه محاصره پزشكی به‌طور كامل لغو شود».

بیانیه ضمن حمایت از مقاومت ایران و مریم رجوی و طرح‌ها و برنامه هایش برای آینده ایران تأكید می‌كند: به‌رسمیت شناختن این مقاومت و مبارزه‌اش برای سرنگونی رژیم ایران نه تنها خواست مردم ایران بلكه نیاز صلح و آرامش در منطقه و یك گام ضروری برای شكست دادن پدیده شوم بنیادگرایی است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۲تیر ۱۳۹۴ (۳ ژوییه ۲۰۱۵)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]