اردیبهشت-۰۷ ۱۳۹۹

آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۲۹۸ شهر بیش از ۳۵ هزار و ۳۰۰ نفر است

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۲۹۸ شهر بیش از ۳۵ هزار و ۳۰۰ نفر است

خانم رجوی: این شروع دور جدیدی از افزایش فشارهای سنگین و کمرشکن به مردم محروم در ایران مبتلا به آخوند و کروناست.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان فاجعه کرونا در ۲۹۸ شهر ایران از ۳۵ هزار و ۳۰۰ نفر بیشتر شده است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۱۱۴۰ نفر، در البرز به ۱۲۲۵ نفر، در اردبیل به ۶۴۰ نفر، در بوشهر به ۳۴۸ نفر، در خوزستان به ۱۶۴۰ نفر، در سمنان به ۶۳۰ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۷۱۰ نفر، در قم به ۳۱۴۰ نفر، در کهکیلویه و بویر احمد به ۲۳۰ نفر، در لرستان به ۸۰۵ نفر و در مازندران به ۲۲۵۰ نفر رسیده است. آمار سایر استان‌ها به این ارقام افزوده می‌شود.

به‌رغم آمار و ارقام دروغین حکومتی، کارشناسان و کارگزاران رژیم یکی پس از دیگری از آمار دروغ پرده برمی‌دارند و نسبت به تصمیمات حکومتی در مورد فرستادن مردم به سرکار هشدار می‌دهند.

سایت حکومتی همشهری امروز نوشت: «به گزارش رسمی کمیته اپیدمیولوژی ستاد مقابله با کرونا، وضعیت صعودی در دست‌کم ۹ استان دیده می‌شود؛ بر اساس این گزارش که به تازگی منتشر و با آمار تا سوم اردیبهشت تحلیل شده است، ۹ استان قم، مرکزی، ایلام، اردبیل، گیلان، گلستان، همدان، کهگیلویه‌ و بویراحمد و خوزستان روند صعودی ابتلا به ویروس کرونا و مرگ بر اثر آن را تجربه کرده‌اند».

شب گذشته زالی رئیس ستاد کرونا در تهران گفت: «تعداد بیماران جدید در تهران رو به افزایش است، متأسفانه بازگشایی پارک‌ها پیام نادرستی به مردم داد بگونه‌یی که تصور کردند شرایط اپیدمی در تهران تغییر کرده است. فراگیری این بیماری در تهران به مرحله خاموشی یا افول نرسیده است. روز گذشته ۲۴۷ مورد ابتلا و بستری جدید در شهر تهران داشتیم و ۶۸ نفر به‌صورت مستقیم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند» (تلویزیون رژیم ۵ اردیبهشت).

قربانی نماینده وزیر بهداشت در گیلان گفت: «احتمال موج دوم شیوع این بیماری در استان بیش ‌از‌ پیش احساس می‌شود. از تاریخ ۳۱ فروردین بر‌اساس ستاد کرونای مرکزی کشور با محوریت رئیس‌جمهور که ورودی استان‌ها باز بشود این یک اشتباه استراتژیک برای عامه مردم بود… همین امر باعث شده که ما در دو محور، پیک مبتلایان را داشته باشیم، در مدخل ورودی استان‌ها از مسیر رودسر – آستارا و لوشان… در عرض سی و یکم (فروردین) و اول اردیبهشت بالغ بر حدود ۷۰۰ نفر مبتلایان گیلان بیشتر شدند… کما فی‌السابق ما متوجه بحران هستیم… حجم عظیم ورودی‌ها احساس خستگی را در تیم درمان» به‌وجود می‌آورد (تلویزیون رژیم شبکه باران ۵ اردیبهشت).

یارمحمدی نماینده مجلس ارتجاع از زاهدان گفت: «با توجه به اینکه مردم سیستان و بلوچستان حدود ۷۴ درصد زیرخط فقر امنیت غذایی هستند و شغل ثابتی ندارند، اغلب به‌صورت روزانه فعالیت می‌کنند و روزمزد هستند … پس ‌از اینکه مجوز شروع به کار و فعالیت از سوی دولت داده شد، آمار مبتلایان صعودی شد و همین موضوع موجب نگرانی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شد… اگر دولت برای حمایت از افرادی که شغل ثابتی در سیستان و بلوچستان ندارند، تمهیداتی می‌اندیشید، ما امروز شاهد ابتلای مردم به کرونا نبودیم» (ستاره صبح ۶ اردیبهشت).

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: «من هرگز نمی‌گویم که استان خراسان رضوی و شهر مشهد از وضعیت قرمز خارج شده است… وضعیت قرمز است و باید انتظار وقوع فاجعه را داشت. باید برای بدترین شرایط آماده باشیم» (ایلنا ۶ اردیبهشت).

در همین حال دکتر یونسیان، عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران آمار واقعی را ۲۰ برابر آمار رسمی خواند و گفت: «به شکل سیستماتیک آمارها بسیار کمتر از واقعیت موجود است… تست مورداستفاده حساسیت بالایی ندارد و فقط نیمی از موارد را گزارش می‌کند. هم‌چنین از نیمی از افراد بستری‌شده تست گرفته می‌شود و اگر بپذیریم که فقط ۲۰ درصد موارد بستری می‌شوند و فقط از نصف آن‌ها تست گرفته می‌شود و فقط نیمی از این تست‌ها مثبت است، می‌توان گفت آمار واقعی حدوداً ۲۰ برابر آن چیزی است که گزارش می‌شود» (ستاره صبح ۶ اردیبهشت).

نیکبخت رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در مورد ندادن آمار در هر استان گفت: «شورایعالی امنیت ملی و حراست وزارت بهداشت و این‌ها اعلام کردند آمار ندهید…کلاً ما تو کشورمان دستور از بالا به پایین هست ما مأمور هستیم و معذور» (تلویزیون افلاک لرستان ۳ اردیبهشت).

در همین حال ابراز وحشت از شورش گرسنگان در درون رژیم ادامه دارد. روزنامه حکومتی آفتاب یزد امروز نوشت: «این هراس وجود دارد که در پسا کرونا بحران اجتماعی عمیقی که در حال حاضر وجود دارد عمیق تر شود مگر پول پخش کردن یک میلیونی دولت تا کجا می‌تواند ادامه پیدا کند. راه حل، پول پخش کردن نیست مسئله این است که کسب و کارهای آسیب دیده و اقشار فقیری که بیکار هستند و تورمی که رو به افزایش است و رکودی که اساساً ایجاد شده است یک فروپاشی اجتماعی را می‌تواند به همراه داشته باشد این را با نارضایتی‌ها و اعتراضات اخیر جمع ببندید و اوج ماجرا را نگاه کنید».

در بحبوحه شیوع کرونا رژیم ضد بشری آخوندی نه تنها کمکی به مردم نمی‌کند، بلکه در استان‌های مختلف شروع به گران کردن قیمت نان کرده است. به گزارش رسانه‌های حکومتی در خوزستان قیمت نان ۵۰ درصد بالا رفته است.

خانم رجوی گفت این شروع دور جدیدی از افزایش فشارهای سنگین و کمرشکن به مردم محروم در ایران مبتلا به آخوند و کروناست.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۲۵ آوریل ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]