اردیبهشت-۱۸ ۱۳۹۹

آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۳۱۴ شهر بیش از ۳۹ هزار و ۸۰۰ نفر است

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۳۱۴ شهر بیش از ۳۹ هزار و ۸۰۰ نفر است

خانم مریم رجوی: وضعیت خوزستان حاصل سیاست‌های جنایتکارانه و چپاولگرانه خامنه‌ای و روحانی است. باز هم مردم و مخصوصاً جوانان از خود گذشته باید آستین بالا بزنند و با رعایت ضوابط بهداشتی به کمک بشتابند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۳۱۴ شهر ایران از ۳۹۸۰۰ نفر بیشتر شده است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۱۲۱۵ نفر، در تهران به ۶۶۵۰ نفر، در خراسان جنوبی به ۱۳۵ نفر، در خراسان شمالی به ۴۳۳ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۰۹۱ نفر، در قم به ۳۲۹۰ نفر، در گیلان به ۲۶۹۰ نفر، در لرستان به ۱۰۰۵ نفر و در همدان به ۹۸۵ نفر رسیده است. آمار سایر استان‌ها به این ارقام افزوده می‌شود.

پس از بازگرداندن مردم به سرکار وضعیت در استان خوزستان هر روز وخیم‌تر می‌شود. سخنگوی وزارت بهداشت امروز گفت: «در استان خوزستان در حال حاضر با وضعیت شکننده و طغیانی مواجه هستیم».

رئیس بیمارستان رازی اهواز گفت: «کرونا به شدت در حال رخنه کردن در خوزستان است، وضع به قدری خراب است که از هر دو مراجعه‌کننده باید یک نفر بستری شود. حدود ۶۰ بیمار با زجر تنفسی در ICU مستقر هستند و وضعیت این بیماران به شدت اسف‌بار است… این بیماری، بسیار وحشتناک و وحشی است… پیش از این تا این حد مراجعه‌کننده نداشتیم اما چند روزی است که مراجعات زیادی داریم. اوضاع خوزستان در حال بحرانی شدن است» (انتخاب ۱۸ اردیبهشت).

وضعیت سایر استان‌ها و نقاط کشور نیز وخیم است. در خراسان شمالی معاون استاندار گفت: «استان ما از نظر همه‌گیری ویروس کرونا هم‌چنان در وضعیت قرمز است» (ایرنا ۱۷ اردیبهشت). در زاهدان معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «شرایط فعلی استان از نظر میزان شیوع نسبت به بیست‌ونهم اسفند، ۶ برابر شده است و بیشترین موارد هم مربوط به ١٠ روز اخیر است» (آفتاب نیوز ۱۸ اردیبهشت).

در همین حال روحانی برای سرپوش گذاشتن بر‌بحران و انحراف اذهان عمومی با دروغپردازی به بازارگرمی در مورد بازار بورس که ابزار جدیدی برای چپاول مردم است روی آورد اما یک نماینده جدید مجلس ارتجاع در این باره گفت: «حباب بورس خواهد ترکید و من نگران تبعات اجتماعی وامنیتی آن درآینده نزدیک هستم. شورش‌هایی بزرگ (تر) از۹۶ و ۹۸ و قطعاً بزرگ‌تر از دهه ۷۰» ( احمد نادری-رسالت ۱۸ اردیبهشت).

روزنامه حکومتی جهان صنعت امروز هشدار داد: « اگر دولت در سیاست‌هایش بازنگری نکند. مردم همانند آتش‌فشانی در حال فوران هستند». روزنامه آرمان ملی در همین رابطه نوشت: «همگی باید توجه داشته باشیم که مبادا مقابل شورش گرسنگان غافلگیر شویم».

خانم مریم رجوی درباره بارز شدن آثار سیاست‌های رژیم در فرستادن مردم بی‌گناه به قربانگاه کرونا به‌ویژه در مورد شدت بحران در خوزستان گفت‌: وضعیت در خوزستان حاصل سیاست‌های جنایتکارانه و چپاولگرانه خامنه‌ای و روحانی است. آن‌ها به جای تأمین موقت حقوق و دستمزدها از اموال عمومی که تحت تصرف خامنه‌ای و سپاه پاسداران است، مردم را بدون برخورداری از پشتوانه و امکانات پزشکی به سرکار و در واقع به قربانگاه کرونا فرستادند.

خانم رجوی افزود: اکنون باز هم مردم و مخصوصاً جوانان از خود گذشته باید آستین بالا بزنند و با رعایت ضوابط بهداشتی به کمک بیماران و محرومان بشتابند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۷ می ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]