اردیبهشت-۲۵ ۱۳۹۹

آمار قربانیان کرونا در ۳۱۷ شهر بیش از ۴۱ هزار و ۵۰۰ نفر است

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

آمار قربانیان کرونا در ۳۱۷ شهر بیش از ۴۱ هزار و ۵۰۰ نفر است

مریم رجوی: هیچکس در ایران بلوف‌های این آخوند شیاد را جدی نمی‌گیرد. او خود بخشی از ویروس ولایت و روی دیگر ویروس کروناست

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ اعلام کرد. آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۳۱۷ شهر ایران از ۴۱۵۰۰ نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۱۲۴۵ نفر، در خراسان شمالی به ۴۵۵ نفر، در خوزستان به ۲۴۳۰ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۱۹۰ نفر، در کردستان به ۶۸۵ نفر، در لرستان به ۱۱۳۰ نفر، در مازندران به ۲۵۵۵ نفر و در همدان به ۱۱۸۵ نفر رسیده است.

روحانی در دروغپردازی‌های امروزش مدعی موفقیت در مدیریت و کنترل کرونا شد و گفت: «انسجام و وحدت مسئولان در سطوح مختلف و در سراسر کشور، از مهم‌ترین عوامل اصلی موفقیت در مدیریت و کنترل ویروس مرگبار کرونا بوده است و باید آن را پاس داشت و قدردان بود». رئیس جمهور رژیم اضافه کرد: «با افزایش تعداد شهرهای سفید و نزدیک شدن به مرحله مهار ویروس، بتوان سایر مشاغل و مراکز پر رفت و آمد نظیر ورزشگاه‌ها و مراکز فرهنگی را نیز بازگشایی کرد».

اما ساعتی بعد سخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۷۱ نفر و مبتلا شدن ۱۸۰۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت ۲۷۵۸ نفر «در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند». وی با اشاره به وضعیت بحرانی در خوزستان هشدار داد: «خراسان شمالی هم ممکن است به وضعیت خوزستان دچار شود» ( ایرنا ۲۵ اردیبهشت).

کارگزاران و رسانه‌های رژیم در استان‌های مختلف یکی پس از دیگری از افزایش تعداد مبتلایان خبر می‌دهند. تلویزیون رژیم در خوزستان شب گذشته گزارش کرد: «امروز بمب کرونا در استان خوزستان منفجر شد و واقعاً رقم، رقم عجیبی است یک ابتلا ۵۵۰ نفره تقریباً حالا یک مقدار بالا یا پایین در یکروز در استان خوزستان اتفاق افتاد». شهردار بهبهان گفت: «با کمال تاسف وضعیت شهرستان را قرمز اعلام کرده … و از مردم می‌خواهیم قرنطینه خانگی را صد‌در‌صد رعایت کنند و خیابان‌ها خلوت شود. البته دستور خاموشی چراغ پارک‌ها و انسداد راه آرامستان نیز فوراً صادر شد» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۴ اردیبهشت).

در هرمزگان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «افزایش موارد مثبت ابتلا به کرونا در یک هفته اخیر نگران کننده و خطرناک است. در صورت افزایش موارد ابتلا در بازگشایی‌ها تجدید نظر می‌شود» (عصر ایران ۲۵ اردیبهشت).

صفری نماینده مجلس رژیم از کرمانشاه گفت: «کمبود تجهیزات پزشکی کاملا محسوس بوده و کفاف جمعیت استان کرمانشاه را نمی‌دهد … به‌دلیل کمبود امکانت تشخیص کرونا، اعلام نتیجه آزمایش افراد گاهاً به یک هفته می‌رسد و این موضوع احتمال انتقال آلودگی به افراد دیگر را افزایش می‌دهد» (سایت خانه ملت ۲۴ اردیبهشت).

فرماندار خرم‌آباد اعلام کرد: «با توجه به افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان لرستان و اعلام وضعیت قرمز در شهرستان خرم‌آباد و چند شهرستان دیگر… به فرمانداران اختیار داده شد که متناسب با موقعیت شهرستان‌ها محدودیت‌هایی را اعمال کنند (تسنیم ۲۵ اردیبهشت).
رئیس ستاد کرونا در قشم گفت: «در روزهای اخیر شاهد افزایش شمار مبتلایان به کرونا ویروس در قشم هستیم (خبرگزاری پاسداران ۲۵ اردیبهشت).
در قم در حالیکه وزارت بهداشت اعلام کرده بود از وضعیت قرمز به وضعیت زرد رسیده است، استاندار قم اعلام کرد: «این استان همچنان در دل بحران قرار دارد» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۲۵ اردیبهشت).

مردانی، عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا گفت: « اکنون که روز‌به‌روز بر آمار مبتلایان ویروس کرونا در کشور اضافه می‌شود، نباید منتظر کاهش مرگ‌ومیر در روزهای آینده باشیم…آمار مبتلایان به این بیماری در حال افزایش است» (خبرگزاری پاسداران ۲۴ اردیبهشت).

خانم مریم رجوی در مورد ادعای رئیس جمهور رژیم مبنی بر موفقیت در مدیریت و کنترل ویروس کرونا گفت: هیچکس در ایران بلوف‌های این آخوند شیاد را جدی نمی‌گیرد و همه می‌دانند که او از روز اول در مورد اطلاع از این بیماری تا آمار تخت‌های بیمارستانی و صدور ماسک و تجهیزاتی که آلمان و ترکیه تکذیب کردند از سیاست دروغ حداکثری تبعیت می‌کند. او خود بخشی از ویروس ولایت و روی دیگر ویروس کروناست.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۱۴ می ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]