اردیبهشت-۳۱ ۱۳۹۹

آمار قربانیان کرونا در ۳۱۹شهر بیش از ۴۳هزار و ۱۰۰نفر است

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

آمار قربانیان کرونا در ۳۱۹شهر بیش از ۴۳هزار و ۱۰۰نفر است

روحانی: در این سه ماه قدم به قدم در حال پیشرفت بودیم و هیج‌جا عقب نشینی نداشتیم

خانم مریم رجوی: ادعای مسخره رئیس جمهور رژیم را هیچکس جدی نمی‌گیرد، او حزب دروغ باز کرده است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۳۱۹ شهر ایران به بیش از ۴۳ هزار و ۱۰۰ نفر رسیده است. شمار قربانیان در تهران به ۷۰۲۵ نفر، در خراسان رضوی به ۳۰۴۵ نفر، در خوزستان به ۳۰۵۵ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۳۱۵ نفر، در کردستان به ۸۰۵ نفر، در لرستان ۱۲۳۵ نفر و در همدان به ۱۲۴۵ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۴۶ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند. به این ترتیب به نسبت دو هفته پیش، آمار مبتلایان تقریباً دو برابر شده است. با اینحال روحانی امروز گفت: «در این سه ماه قدم به قدم در حال پیشرفت بودیم و هیج‌جا عقب نشینی نداشتیم و در جمع پیشرفت خوبی در مسیر مقابله با این ویروس خطرناک داشتیم و تقریبا به مرز مهار بیماری رسیدیم».

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از «افزایش ۵۰ درصدی بیماران سرپایی کرونا در اصفهان نسبت به هفته گذشته» خبر داد و گفت: «این زنگ خطری است که اگر حساسیت مردم نسبت به این بیماری کاسته شود با طغیان کرونا در سطح استان اصفهان مواجه خواهیم شد». او افزود «۴۰۹ نفر بیمار مبتلا به کرونا در دو بیمارستان معین اصفهان بستری شده‌اند که از این میان حال ۱۱۳ نفر بدحال گزارش شده است» (خبرگزاری مهر ۳۰ اردیبهشت).

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: «آمار کرونا در آذربایجان شرقی رو به افزایش است» (ایرنا ۳۰ اردیبهشت).

فرماندار مهدی شهر (واقع در استان سمنان) گفت: «روند افزایش مبتلایان به ویروس کرونا به شدت نگران کننده است (فارس ۳۰ اردیبهشت).

معاون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: «اردیبهشت ماه اوج و پیک بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان بود ۴۰ درصد فوت شدگان کرونا در اردیبهشت فوت شده‌اند… قطعاً آمار مبتلایان به کرونا منطقه نجف‌آباد خاش در روزهای آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت» (روزنو ۳۱ اردیبهشت).

زالی رییس ستاد کرونا در تهران گفت: «تعداد بیماران جدید بستری در بخش‌های عادی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۲ بیمار و تعداد بیماران بستری در بخش‌های ویژه ۶۱ مورد بوده است…آمار، نسبت به روزهای قبل افزایش مختصری نشان می‌دهد و شیب نزولی امروز متوقف شده است». وی افزود: «بسیاری از شهرهایی که وضعیت کم خطر داشتند به‌طور ناگهانی…افزایش موج داشتیم…در هر شهری ممکن است…تمام این شرایطی که ما در خوزستان داریم به‌عنوان سناریوی تلخ تکرار بشود» (همشهری ۳۱ اردیبهشت، تلویزیون رژیم ۳۰ اردیبهشت).

در همین حال یک روزنامه حکومتی نوشت: «طبقه فرودست بستر اصلی انتقال ویروس و ناقلان سیاری هستند که در همه جا حضور خواهند داشت، چون اگر روزانه کار نکنند از گرسنگی تلف می‌شوند و تفکیک و قرنطینه برای آن‌ها بی‌معنی است و مرگ ناشی از کرونا یا مرگ به دلیل گرسنگی برای آن‌ها تفاوتی ندارد» (اقتصاد سرآمد ۳۱ اردیبهشت).

یک روزنامه دیگر درباره شرایط اقتصادی پساکرونا خاطرنشان کرد: «بر اساس برآوردهایی که اخیرا اعلام شده، خط فقر در کشور به ازای هر خانواده چهار نفره، به رقم ۹ میلیون تومان رسیده است که با در نظر گرفتن حداقل حقوق ۲ میلیون و۸۰۰ هزار تومانی بخش گسترده‌یی از خانوارهای ایرانی، اعم از کارمندان و کارگران، شکافی بالغ بر ۶ میلیون تومان بین دریافتی نیروهای شاغل و خط فقر در کشور را نشان می‌دهد (همدلی ۳۱ اردیبهشت).

خانم مریم رجوی گفت: در حالیکه زحمتکشان و مردم محروم در زیر بار فقر و ویروس کرونا کمر خم کرده‌اند، آخوند روحانی ادعا می‌کند کشور در این سه ماه قدم به قدم در حال پیشرفت بوده و هیچ جا عقب‌نشینی نداشته است. ادعای مسخره رئیس جمهور رژیم را هیچکس جدی نمی‌گیرد، او حزب دروغ باز کرده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۲۰ می ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]