• صفحه اول / آخرین خبرها / فاکس نیوز: رهبر مقاومت ایران می‌گوید رژیم «در ضعیف‌ترین نقطه می‌باشد» و به بایدن توصیه می‌کند که رژیم را تحت حسابرسی قرار دهد
بهمن-۱۵ ۱۳۹۹

فاکس نیوز: رهبر مقاومت ایران می‌گوید رژیم «در ضعیف‌ترین نقطه می‌باشد» و به بایدن توصیه می‌کند که رژیم را تحت حسابرسی قرار دهد

Catégories // آخرین خبرها // فعاليت‌ها // مصاحبه‌ها

فاکس نیوز: رهبر مقاومت ایران می‌گوید رژیم «در ضعیف‌ترین نقطه می‌باشد» و به بایدن توصیه می‌کند که رژیم را تحت حسابرسی قرار دهد

فاکس نیوز دات کام- ۳ فوریه ۲۰۲۱- به قلم آدام شاو

رژیم تهران به‌خاطر کرونا و اتهامات پنهان کاری زیر ضرب است، ترامپ در ۲۰۱۸ از توافق اتمی خارجی شد.

اختصاصی: رهبر گروه اصلی مقاومت ایران به فاکس نیوز می‌گوید که رژیم تهران در «ضعیف‌ترین نقطه» در تاریخ حکومت‌اش قرار دارد و به دولت بایدن فراخوان می‌دهد که رژیم را به‌خاطر نقض حقوق‌بشر تحت حسابرسی قرار دهد.

رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران، مریم رجوی، در پاسخ به سئوالات مکتوب از جانب فاکس نیوز گفت: «رژیم در ضعیف‌ترین نقطه حیات خودش ظرف ۴۲ سال گذشته قرار دارد. رژیم از نظر اقتصادی ورشکسته است. ارز رسمی کشور با سقوط آزاد مواجه است، فساد تار و پود این رژیم را فرا گرفته است».
رجوی رئیس جمهور شورای ملی مقاومت ایران است که جبهه‌یی متشکل از سازمان‌های مقاومت ایران است که متعهد به سرنگونی رژیم ایران هستند. او یک برنامه ۱۰ ماده‌یی را ارائه کرده که می خواهد یک ایران دمکراتیک و مبتنی بر جدایی دین از دولت را بنا نهد و بسیار با دیکتاتوری مذهبی که در حال حاضر بر سرکار است، متفاوت خواهد بود.
در سال‌های اخیر، رژیم هم در داخل کشور و هم در خارج، تحت فشار بوده است. کشور با ویروس کرونا درب و داغان شده و منجر به پنهانکاری شده است. در عین حال، دولت ترامپ در سال ۲۰۱۸ از توافق اتمی خارج شد و شروع به اعمال مجدد موجی از تحریم‌های فلج‌کننده نمود.
وضعیت رو به نزول اقتصادی و استمرار مقابله در برابر سرکوب مخالفان، منجر به چند قیام در کشور شده است، به‌خصوص در نوامبر ۲۰۱۹ و ژانویه ۲۰۲۰. دولت آمریکا تخمین زد که بیش از ۱۰۰۰ نفر در جریان سرکوب قیام نوامبر کشته شدند.

خانم رجوی گفت: «مردم به غایت ناراضی و خشمگین هستند. قیام‌های نوامبر ۲۰۱۹ و ژانویه ۲۰۲۰ به‌خوبی خواسته مردم برای تغییر رژیم را نشان داد. در اثر سیاست‌های جنایتکارانه این رژیم تا کنون دست کم ۲۱۰ هزار نفر قربانی کرونا شده‌اند که غیرقابل مقایسه با هر کشور دیگری است. چیزی که خشم مردم را نسبت به رژیم، مضاعف کرده است».
اما روشن نیست تا چه میزانی دولت بایدن این فشار را حفظ خواهد کرد. دولت بایدن مطرح کرده که می‌خواهد به توافق اتمی ۲۰۱۵ برگردد و وزیرخارجه ایران اخیراْ‌ به پرزیدنت بایدن توصیه کرد که گام اول را برای احیای توافق با «رفع همه تحریم‌ها از زمانی که رئیس جمهور سابق پرزیدنت دونالد ترامپ به قدرت رسید، بردارد».

خانم رجوی به فاکس نیوز گفت هنوز هیچ ارتباطی بین شورا و دولت بایدن نبوده است. وقتی از وی سئوال شد که پیام وی به بایدن در مورد این که چگونه با رژیم برخورد کند، چه خواهد بود، او گفت ایجاد دمکراسی باید یک اولویت باشد.
رجوی گفت: «هر سیاستی در قبال این رژیم باید خواسته اکثریت عظیم مردم ایران که در قیام ۲۰۱۹ به بارزترین شکلی بیان شد، یعنی پایان دادن به استبداد مذهبی و استقرار یک حکومت دمکراتیک را در نظر بگیرد. حقوق بشر باید در قلب این سیاست قرار گیرد و رژیم ایران باید به‌خاطر نقض وخیم حقوق بنیادین مردم ایران مورد حسابرسی قرار گیرد».

شورا و سایر مخالفان رژیم از نزدیک نظاره‌گر محاکمه یک دیپلمات ایرانی هستند که متهم است مسئولیت توطئه سال ۲۰۱۸ برای انفجار گردهمایی شورا در پاریس را برعهده داشته است. این‌هفته یک حکم صادر خواهد شد.
اسدالله اسدی، یک دیپلمات رژیم ایران مستقر در وین، یکی از چهار نفری بود که به خاطر یک توطئه ادعایی علیه گردهمایی سالانه مخالفان ایرانی در پاریس دستگیر شد. هر یک از آن‌ها با ۲۰ سال زندان به‌خاطر تلاش برای کشتار تروریستی و شرکت در فعالیت‌های یک گروه تروریستی مواجه هستند.
دادستان‌ها ادعا می‌کنند که این توطئه توسط بالاترین سطوح دولت ایران طراحی شد. ایران مکرراْ‌ مسئولیت در این توطئه را نفی کرده است. اسدی این اتهامات را رد کرده است و وکیل وی مدعی شده که «دادگاه صلاحیت قضاوت در باره او را به‌خاطر موقعیت دیپلماتیک‌اش ندارد».
رجوی به فاکس نیوز گفت این توطئه توسط رهبران رژیم، از جمله ولی فقیه، علی خامنه‌ای و حسن روحانی، مورد تأیید قرار گرفت و مطرح کرد که این محاکمه نشان می‌دهد که آن‌چه که وی آن را «سیاست استمالت» توصیف نمود، رهبران رژیم را تشیجیع کرده است.
وی گفت: «پیام این محاکمه برای جهان این است که هیچ میزان از امتیازات اقتصادی و سیاسی نمی‌تواند تغییری در رفتار رژیم ایجاد کند. تروریسم بخشی از دی. ان. ای این رژیم است که همه جناح‌های رژیم در آن منفعت دارند. جزئی از استراتژی رژیم برای بقا است. این محاکمه نشان می‌دهد که زمان پایان دادن به سیاست مماشات و اتخاذ یک سیاست قاطع فرا رسیده است. این رژیم فقط زبان قاطعیت را می فهمد».

Iranian resistance leader says regime ‘at its weakest point,’ urges Biden to hold it to account | Fox News

 

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]