• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی از مواضع مسئولانه هیأت علمای مسلمین و عشایر عراق علیه تعرض به مسیحیان در موصل تقدیر كرد
تیر-۳۱ ۱۳۹۳

مریم رجوی از مواضع مسئولانه هیأت علمای مسلمین و عشایر عراق علیه تعرض به مسیحیان در موصل تقدیر كرد

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی از مواضع مسئولانه هیأت علمای مسلمین و عشایر عراق علیه تعرض به مسیحیان در موصل تقدیر كرد

مریم رجوی، از موضع هیأت علمای مسلمین در عراق در محكومیت تعدی علیه مسیحیان موصل تقدیر كرد و آن را یك موضع مسئولانه توصیف كرد كه بنیادگرایی و افراطی گری دینی را به چالش می‌كشد.

هیأت علمای مسلمین در روز ۲۱ ژوییه طی اطلاعیه یی كوچاندن اجباری مسیحیان از موصل توسط داعش را «جنایت علیه بیگناهان و خروج از مسیری كه پیغمبر اسلام در رفتار با مسیحیان و سایر اهل كتاب توصیه كرده» دانست و خواستار بازگرداندن آن‌ها به خانه‌هایشان شد. این اطلاعیه تأكید می‌كند: «هر چه از اموال آن‌ها گرفته شده، از نظر اسلامی غصب محسوب می‌شود و باید به صاحبانش برگردانده شود».

مریم رجوی افزود: «مواضع بخش‌های مختلف جامعه عراق علیه اقدام‌های منزجركننده علیه مسیحیان و كوچاندن جبری آن‌ها نشاندهنده بیزاری مردم این كشور به‌ویژه در مناطق آزاد شده از افراطی گری و تروریسم و بنیاد گرایی است».

شیخ علی حاتم سلیمان از رهبران عشایر عراق نیز اعلام كرد: «برهمگان واجب است در كنار برادران مسیحی كه با قتل و كوچاندن و سرقت اموالشان مواجه هستند، بایستند. این مخالف دین خدا و پیغمبر اسلام است و انقلابیون عشایر این اقدامات را كه با اهداف انقلاب در تعارض است به شدت محكوم می‌كنند».
حمید بافی از رهبران ائتلاف كردستان گفت دولت عراق مسئول اقدام گروه داعش در كوچاندن مسیحیان موصل است و حكومت‌های سوریه و ایران از این گروه حمایت می‌كنند.

تعدی و تعرض علیه مسیحیان و پیروان دیگر ادیان، شیوه شناخته شده دیكتاتوری دینی در ایران و مزدورانش است. چنین اقدام‌های جنایتكارانه‌یی یا به‌طور مستقیم توسط این رژیم و ایادیش سازمان داده می‌شود یا در خدمت این رژیم و دیكتاتوری‌های سوریه و عراق است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲ژوییه۲۰۱۴

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]