• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: اعدام جمعی زندانیان اهل سنت، جنایت ضد بشری است و مسئولان آن باید محاكمه شوند
مرداد-۱۲ ۱۳۹۵

مریم رجوی: اعدام جمعی زندانیان اهل سنت، جنایت ضد بشری است و مسئولان آن باید محاكمه شوند

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: اعدام جمعی زندانیان اهل سنت، جنایت ضد بشری است و مسئولان آن باید محاكمه شوند

وی ضمن ابراز صمیمانه ترین تسلیت‌ها به خانواده قربانیان، جامعه اهل سنت و عموم مردم ایران، از جوانان سراسر كشور خواست در مقابل این جنایت‌های وحشیانه به اعتراض بپردازند و به حمایت و همبستگی با خانواده‌های قربانیان قیام كنند.
وی همچنین از روحانیون شیعه و سنی در سراسر جهان خواست در مقابل این جنایت بزرگ سكوت نكنند و خامنه‌ای این دشمن بزرگ مردم ایران و مردم منطقه را به‌خاطر این جنایت‌های ضد اسلامی و ضد انسانی محكوم كنند.
مریم رجوی افزود: رژیم ضد بشری آخوندی با اعدام جمعی برادران اهل سنت ما، در سالروز قتل‌عام ۳۰هزار زندانی‌سیاسی در سال‌۱۳۶۷ بیهوده تلاش می‌كند به جو رعب و وحشت دامن زده و از بالا گرفتن اعتراضات اجتماعی و انفجار خشم مردم جلوگیری كند.
مریم رجوی گفت: این یك آزمایش بزرگ جامعه جهانی است كه در مقابل بزرگترین قتل‌عام زندانیان‌سیاسی بعد از جنگ جهانی دوم در سال۱۳۶۷ و جنایت‌هایی كه این رژیم در ۳۷سال گذشته به‌طور مستمر مرتكب شده و مصداق بارز جنایت علیه بشریت، جنایت جنگی و نسل كشی محسوب می‌شود چه عكس‌العملی نشان خواهد داد؟ زمان آن فرا رسیده كه شورای حقوق‌بشر و شورای امنیت ملل‌متحد به سكوت پایان داده و پرونده جنایت‌های این رژیم را به یك دادگاه بین‌المللی جنایی ارائه دهد تا خامنه‌ای و دیگر سردمداران این رژیم و مسئولان این جنایات در مقابل عدالت قرار گیرند.
دژخیمان رژیم صبح امروز سه‌شنبه ۱۲‌مرداد (۲‌اوت) شمار زیادی از زندانیان اهل سنت را در زندان گوهر‌دشت به دار آویختند. به گزارش خانواده‌های زندانیان شمار اعدام شدگان حداقل به ۲۰ تن می‌رسد. دژخیمان در زندان وضعیت امنیتی فوق‌العاده برقرار کرده و ارتباط تمام کیوسک‌های تلفن را قطع و مانع رفت و آمد زندانیان حتی به بهداری زندان می‌شوند.
قضاییه جنایتکار آخوندی ابتدا به خانواده زندانیان گفته بود که تا ساعت ۱۵۰۰ امروز، برای آخرین دیدار با فرزندانشان به زندان مراجعه کنند، اما پیش از رسیدن آن‌ها به محل زندان، وزارت‌اطلاعات در تماس با خانواده‌ها به آنان گفته که برای دریافت جسد فرزندشان به پزشک قانونی کهریزک مراجعه کنند.
شهرام احمدی از زندانیان‌سیاسی اهل سنت در میان اعدام شدگان است. او ﺩﺭ ﺍﺭﺩﻳﺒﻬﺸﺖ‌١٣٨٨ به‌هنگام دستگیری توسط عوامل اطلاعاتی رژیم زخمی شد که بر اثر آن یک کلیه و بخشی از روده اش را از دست داد. شهرام احمدی طی ۴۳ ماه حبس در سلول‌های انفرادی اطلاعات سنندج مورد شدیدترین شکنجه‌ها قرار گرفت که بر اثر آن به بیماری‌های مختلف از جمله افت شدید شنوایی دچار شد. قضاییه آخوندی در مهر ۱۳۹۱ او را به اتهام «محاربه» به اعدام محکوم کرد. از این پیشتر برادر کوچکترش، بهرام احمدی كه هنگام دستگیری کمتر از ۱۸‌سال داشت در دی‌۱۳۹۰ همراه با پنج زندانی‌سیاسی اهل سنت در زندان قزلحصار اعدام شده بود.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]