بهمن-۰۷ ۱۳۹۲

دیدار مریم رجوی با هیأت پارلمان انگلستان در اور سور اواز

Catégories // دیدارها

دیدار مریم رجوی با هیأت پارلمان انگلستان در اور سور اواز

اطلاعیه كمیته پارلمانی بریتانیا برای ایران آزاد: انگلستان باید برای تضمین امنیت ساكنان كمپ لیبرتی از طریق شورای امنیت اقدام عاجل به‌عمل بیاورد.

هیأت بلند پایه چند حزبی از اعضای مجلسین انگلستان به ریاست بارونس بوتروید، رئیس سابق مجلس عوام و لرد كارلایل، دوشنبه ۲۷ ژانویه با مریم رجوی، در مقر این شورا در اور سور اواز در شمال پاریس دیدار و گفتگو كرد. این دیدار به ابتكار كمیته پارلمانی بریتانیا برای ایران آزاد به ریاست لرد كارلایل ترتیب داده شده بود كه از حمایت اكثریت اعضای مجلس عوام و ۲۰۰ عضو مجلس اعیان برخوردار است.

به دنبال این دیدار، كمیته پارلمانی بریتانیا برای ایران آزاد، طی اطلاعیه‌یی از جمله اعلام كرد:
در این دیدار مریم رجوی با تقدیر از حمایت‌های مجلسین انگلستان از مردم و مقاومت ایران گفت: رژیم ایران به‌دلیل یك قدم عقب نشینی اجباری از پروژه تسلیحات اتمی، با بحران‌های گسترده داخلی مواجه است. از این رو ابعاد نقض حقوق بشر، شمار اعدام‌ها و مداخلات خود را در سوریه و عراق و لبنان و یمن و دیگر كشورهای منطقه، به‌نحو بی‌سابقه‌یی تشدید كرده و با تمام قوا به كشتار ساكنان اشرف و لیبرتی از طریق دولت مزدورش در عراق روی آورده است و همزمان با استفاده از رویكرد ضعیف جامعه جهانی تلاش می‌كند، با فریبكاری و مخفی‌كاری پروژه تسلیحات اتمی‌اش را ادامه دهد…
هیأت پارلمانی تأكید كرد علیرغم توافق ژنو، تلاش‌های تهران برای دستیابی به سلاح اتمی هم‌چنان یك موضوع جدی نگرانی است و برای اطمینان، توافق نهایی باید متضمن اجرای تمامی قطعنامه‌های شورای امنیت ملل متحد، متوقف كردن هر گونه غنی‌سازی و پذیرش پروتكل الحاقی از سوی ایران باشد.
پارلمانترها تاكید كردند در دوران رئیس جمهور جدید رژیم، وضعیت حقوق بشر و آزادی‌های اولیه و سیاستذهای تجاوزكارانه فاجعه‌بارتر از گذشته است و نشان می‌دهد رسالت روحانی حفظ دیكتاتوری مذهبی است كه خود او در ۳۰ سال گذشته بالاترین مناصب امنیتی و نظامی را در آن داشته است. آن‌ها هم‌چنین سفر به ایران تحت حاكمیت ملاها توسط برخی از نمایندگان پارلمان انگلستان یا دیگر پارلمان‌ها را كه به تبلیغ برای ملایان شناخته شده‌اند، قویاً محكوم كردند. سفرهایی كه حاصلی جز تشویق رژیم ایران در كشتار و سركوب ندارد. نمایندگان تأكید كردند كه این افراد، پارلمان انگلستان را نمایندگی نمی‌كنند واكثریت پارلمان از استقرار دموكراسی وآزادی در ایران حمایت می‌كنند.
هیأت انگلیس، ضمن ابراز همبستگی با مجاهدان لیبرتی كه سال گذشته به‌طور مستمر در معرض كشتار و حملات مرگبار قرار داشتند، دولت انگلستان را به‌خاطر بی‌عملی در قبال آنان به‌شدت مورد سرزنش قرار دادند و گفتند این دولت به عنوان عضو دوم نیروی چند ملیتی، در قبال امنیت و سلامت ساكنان مسئولیت كامل دارد لذا باید از نفوذ خود در شورای امنیت ملل متحد برای تامین امنیت و سلامت پناهندگان ایرانی در لیبرتی استفاده كند. آن‌ها بطور خاص خواستار آزادی ۷ گروگان و انتقال فوری ساكنان به آمریكا و انگلستان و كشورهای اروپایی، تامین الزامات امنیتی در لیبرتی و استقرار دائمی ناظران ملل متحد در لیبرتی شدند. هیات پارلمانی، انجام تحقیقات مستقل و شفاف ملل متحد در مورد قتل عام اول سپتامبر دراشرف را یك اقدام ضروری برای جلوگیری از ادامه جنایت دانست و از جلسه آتی شورای حقوق بشر خواست آن را در دستور قرار دهد.
هیأت، دخالت‌های رژیم ایران در منطقه به‌ویژه در عراق و سوریه و دخالت دادن تهران در آینده سیاسی سوریه را خطرناك توصیف كرد و پیشنهاد مریم رجوی مبنی بر خلع ید كامل از ایران در سوریه، را تنها راه حل بحران دانست و افزود سركوب وحشیانه مردم عراق و اعدام‌های خودسرانه دراین كشور توسط مالكی كه تحت هدایت و با پشتیبانی رژیم ایران انجام می‌شود آن روی سكه كشتار ساكنان لیبرتی است. نمایندگان از جامعه جهانی خواستند اجازه ندهند مالكی تحت عنوان القاعده به كشتار مخالفان خود و زمینه‌سازی برای دوره سوم نخست وزیری اش بپردازد.
هئیت فراحزبی پارلمان انگلستان ترویج اطلاعات غلط و دروغ علیه اپوزیسیون سازمانیافته به‌ویژه ساكنان كمپ لیبرتی را به‌شدت تقبیح نموده و آن را اقدامی با اغراض شوم سیاسی و با هدف استمالت از تهران و زمینه‌ساز حملات بعدی و قتل عام ساكنان لیبرتی توصیف نمود و تاكید كرد تجارب طولانی مدت آن‌ها نشان می‌دهد كه سازمان مجاهدین و مقاومت ایران و رئیس جمهور آن و طرح ۱۰ ماده‌یی او بهترین تضمین دموكراسی و حقوق بشر در ایران آینده و صلح و آرامش در منطقه و جهان است.

دیدار مریم رجوی با هیأت پارلمان انگلستان در اور سور اواز

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]