• صفحه اول / دیدارها / دیدار وگفتگوی مریم رجوی با هیأت‌های پارلمانی و شخصیت‌های سیاسی آلمان
اسفند-۱۴ ۱۳۹۳

دیدار وگفتگوی مریم رجوی با هیأت‌های پارلمانی و شخصیت‌های سیاسی آلمان

Catégories // دیدارها

دیدار وگفتگوی مریم رجوی با هیأت‌های پارلمانی و شخصیت‌های سیاسی آلمان

در نخستین دیدار، كه روز پنجشنبه ۱۴ اسفند صورت گرفت، پروفسور ریتا زوسموت، رئیس پیشین مجلس فدرال آلمان و اولین وزیر زن در این كشور، خانم كاتارینا لندگراف، نماینده مجلس فدرال از حزب دموكرات مسیحی و معاون گروه نمایندگان زن دموكرات مسیحی در مجلس فدرال، خانم سیلویا پانتل، نماینده مجلس فدرال از حزب دموكرات مسیحی، خانم ریتا پاولسكی رئیس جامعه نمایندگان سابق مجلس فدرال، و خانم هیله گوزه یاكوب، رئیس افتخاری سندیكای مددكاران اجتماعی و دبیر كمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد، حضور داشتند.

در این ملاقات، شخصیت‌های آلمانی بر همبستگی خود با مقاومت ایران تأكید كردند و به ویژه نقش زنان در مقاومت و دستاوردهای آن‌ها را در پیشبرد نبرد آزادیبخش و جنبش برابری طلبانه زنان ایران ستودند.
نمایندگان مجلس آلمان از نقش جنبش مقاومت ایران در مقابله با خطر بنیادگرایی و تروریسم تحت نام اسلام، كه رژیم آخوندی سرچشمه و كانون آن است، قدردانی كردند.

مریم رجوی هم‌چنین با هیأتی از نمایندگان مجلس فدرال آلمان از حزب دموكرات مسیحی، حزب حاكم این كشور دیدار و گفتگو كرد.
در این دیدار كه روز پنجشنبه ۱۴اسفند صورت گرفت، آقای هلموت برانت، عضو هیأت رئیسه فراكسیون دموكرات مسیحی و سوسیال مسیحی در مجلس فدرال و مسئول امور حقوقی این فراكسیون، آقای رودلف هنكه، نماینده مجلس فدرال از حزب دموكرات مسیحی، رئیس سازمان پزشكان و عضو هیأت رئیسه كانون پزشكان آلمان، آقای ویلفرد لورنس، نماینده مجلس فدرال از حزب دموكرات مسیحی، و آقای لئو داوتسن‌برگ، نماینده پیشن مجلس فدرال از حزب دموكرات مسیحی حضور داشتند.
دراین دیدار مریم رجوی، اعدام‌های فزاینده و وخامت نقض حقوق بشر در ایران و نقش فاشیسم دینی حاكم در صدور بنیادگرایی و تروریسم و همچنین آنتی‌تز این خطرشوم را- كه جنبشی بر پایه اسلام بردبار و دموكراتیك است- توضیح داد و تأكید كرد كه خلع ید از رژیم ولایت فقیه در عراق و سوریه و دیگر كشورهای منطقه، قطع مماشات با این رژیم و محترم شمردن مبارزه مردم ایران برای كسب آزادی، تنها راه واقعی و كار‌ساز در مقابله با بنیادگرایی و تروریسم تحت نام اسلام است.
هیأت نمایندگان مجلس فدرال آلمان دراین دیدار، ضمن ابراز نگرانی از نقض حقوق بشر در ایران، پایداری و پیشتازی مقاومت ایران در مقابله با بنیادگرایی و دیكتاتوری حاكم را ستودند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]