• صفحه اول / دیدارها / دیدار مریم رجوی با جرج صبرا معاون رئيس هيئت مذاكره نيروهای انقلاب واپوزيسيون سوريه
اردیبهشت-۲۳ ۱۳۹۵

دیدار مریم رجوی با جرج صبرا معاون رئيس هيئت مذاكره نيروهای انقلاب واپوزيسيون سوريه

Catégories // دیدارها

دیدار مریم رجوی با جرج صبرا معاون رئيس هيئت مذاكره نيروهای انقلاب واپوزيسيون سوريه

روز پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت جرج صبرا، عضو ائتلاف ملی و از رهبران حزب خلق دمکراتیک سوریه با مریم رجوی در اورسوراواز ديدار کرد.

در ابتدای این دیدار مریم رجوی و جرج صبرا در برابر نماد شهیدان انقلاب سوریه و مقاومت قهرمانانه مردم حلب با نثار سبدهای گل، ادای احترام کردند.
آقای صبرا در این دیدار با تأکید بر اینكه نبرد ملت‌های سوریه و ایران برای سرنگون نمودن دو رژیم تروریست و قاتل در دمشق و تهران، نبرد واحدی است. اهداف مقاومت ایران و انقلاب سوریه عمیقا مشترك است، دشمن ما مشترك است و نبرد برای آزادی و شرافت نیز نبرد واحدی است. وی افزود: پنجاه سال مبارزه سازمان مجاهدین خلق ایران ومقاومت ایران در مقابله با رژیم آخوندی سرشار از درسها و عبرتها و تجربه‌های مفید است كه در رویارویی با دو رژیم دیكتاتوری و از میان برداشتن آنها، موجب احترام و ستایش‌انگیز می‌باشد.
پنج سال است كه بشار اسد و رژیم ایران از هیچ جنایتی علیه مردم سوریه فروگذار نكرده‌اند، از به شهادت رساندن زندانیان زیر شكنجه تا قتل عام مردم بیگناه با سلاح شیمیایی و بشكه‌های انفجاری و كشتار مردم از طریق گرسنگی‌دادن و یا سرما، ولی مردم سوریه هرگز پرچم سفید تسلیم بلند نکرده و بلند نخواهند كرد و تا سرنگونی بشار اسد به مبارزه خود ادامه خواهند داد. چرا كه انقلاب سوریه رو به آینده و پیروزی دارد و هرگز به عقب نگاه نمی‌کند.
جرج صبرا افزود ۴ سال است كه رژیم اسد و پاسداران ایرانی و شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران، داریا در نزدیكی دمشق را محاصره كرده و بمباران می‌کنند، جمعیت آن از ۴۰۰هزار نفر به ۸هزار نفر تقلیل یافته است اما این مردم نگذاشتند شهرشان به‌دست دشمن سقوط كند و وقتی یک آتشٰ‌بس موقت برگزار شد همین مردم بیرون آمده (و مانند سایر سوریها در مناطق انقلاب) ”شعار الشعب یرید اسقاط النظام” سر دادند. همین دیروز من با شورای محلی این شهر تماس داشتم كه آنها تأکید می‌كردند كه در مذاكرات سستی نشان ندهید و می‌گفتند: به فكر ما و محاصره ما نباشید، به فکر انقلاب و سرنوشت خلق باشید.
مریم رجوی ضمن تقدیر از مواضع قاطع جرج صبرا در مقابله با دیكتاتوری بشار اسد گفت: ما در مقاومت ایران در تمام لحظات درد و رنج شما با شما هستیم و پیروزی‌های شما را پیروزی مردم و مقاومت ایران می‌دانیم. ما معنی ایستادگی و مقاومت مردم و انقلاب سوریه را می فهمیم، پایداری حلب قهرمان افتخار بشریت معاصر و یك الگوی جاودانه و فراموشی‌ناپذیر از مقاومت و ایستادگی و دستیابی به آزادی است.
وی افزود همبستگی و همسنگری بین انقلاب و مردم سوریه با مردم و مقاومت ایران، سرنگونی این دو دیکتاتوری را در دمشق و تهران تسهیل و تسریع می‌كند و خون بسیاری را هم برای این دو خلق ذخیره می‌کند.
مریم رجوی با اشاره به شكستهای سنگینی كه در ایام اخیر پاسداران و شبه نظامیان مزدورشان در حلب متحمل شده‌اند، گفت این رژیم در یكی از بحرانی‌ترین دوره های حیات خود بسر می‌برد و در برابر پایداری مردم و انقلاب سوریه هیچ سرنوشتی جز شكست ذلت‌بار ندارد.
در این دیدار دكتر صالح رجوی نماینده شورای ملی مقاومت در فرانسه نیز، حضور داشت.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]