• صفحه اول / دیدارها / دیدار مریم رجوی و اسقف گایو -همبستگی ادیان علیه افراطی گری و برای صلح و برادری
اردیبهشت-۱۵ ۱۳۹۶

دیدار مریم رجوی و اسقف گایو -همبستگی ادیان علیه افراطی گری و برای صلح و برادری

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار مریم رجوی و اسقف گایو -همبستگی ادیان علیه افراطی گری و برای صلح و برادری

روز جمعه۱۵اردیبهشت مریم رجوی با اسقف ژاک گایو در اورسوروآز دیدار نمود. در این دیدار تهدیدات افراطی گری تحت نام دین و پیام واقعی و اصیل ادیان الهی از جمله اسلام و مسیحیت برای صلح، برادری و همزیستی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
مریم رجوی گفت:‌ افراطی‌گری و بنیادگرایی و تروریسم که امروز تحت نام اسلام جریان دارد هیچ ربطی به اسلام ندارد. اسلام دین رحمت و رهایی است. و نه تنفر و خشونت. اسلام دین همزیستی و صلح و برادری است و نه فرقه‌گرایی و جنگ و دشمنی. نظریه‌هایی مانند ولایت فقیه و دیكتاتوری دینی كه توسط خمینی ابداع شده است هیچ ربطی به اسلام و شیعه ندارد، خمینی و خامنه‌ای و فاشیسم دینی حاكم بر ایران كه این نظریه‌ها را ابداع كرده و رواج داده و به اجرا در می‌آورند بزرگ‌ترین دشمنان اسلام و مسلمانان هستند. سوء استفاده از اسلام مانند ادیان بزرگ دیگر سابقه طولانی دارد. ولی پدیده‌یی که امروز با آن مواجه هستیم و تحت نام اسلام به فجیع‌ترین جنایات دست می‌زنند، نشأت گرفته از رژیمی است که ۳۸ سال در ایران حاکم است.
مریم رجوی افزود: از طرف مردم و مقاومت ایران ضمن استقبال از اظهارات اخیر شیخ احمد طیب شیخ‌الازهر و پاپ اعظم مبنی بر برادری بین پیروان اسلام و مسیحیت، برای مقابله با افراطی‌گری و تروریسم كه بعقیده من منشاء اصلی آن در این دوران ایران تحت حاكمیت آخوندهاست، همه آزادیخواهان جهان و همه دوستداران صلح و برادری و پیروان همه ادیان و مذاهب را به همبستگی علیه افراطی گری فرامی‌خوانم.
آقای گایو اظهار داشت که اسلام دین برادری است و شما (خانم رجوی) چهره واقعی یک اسلام بردبار و دمکراتیک را نمایندگی می‌کنید.
این آن چهره‌یی نیست که افراط‌گرایان تحت نام اسلام اشاعه می‌دهند. من بر این عقیده هستم که یک ایران آزاد و رها شده از چنگال‌های بنیادگرایان مذهبی، نقش تعیین‌کننده‌یی برای پایان بخشیدن به افراطی‌گری مذهبی و گسترش صلح و برادری در این منطقه (خاورمیانه) و در سراسر جهان خواهد داشت. اسقف گایو در پایان خاطر نشان کرد:‌ «آن دیگری همیشه برادر توست».

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]