• صفحه اول / دیدارها / ملاقات مریم رجوی با ژرارد دپره رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا
آبان-۲۵ ۱۳۹۵

ملاقات مریم رجوی با ژرارد دپره رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا

Catégories // دیدارها

ملاقات مریم رجوی با ژرارد دپره رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا

دکتر ژرار دوپره، وزير دولت در بلژيک و رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا و نایب رئیس کمیسیون بودجه این پارلمان در روز ۱۱نوامبر با مریم رجوی در محل اقامت‌شان در اورسوراواز دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار، آقای دوپره که مشاوران پارلمانی و مطبوعاتی وی در بروکسل او را همراهی می‌کردند، پیروزی بزرگ مجاهدین و مقاومت ایران در انتقال مجاهدان اشرفی از لیبرتی به اروپا را به مریم رجوی تبریک گفت و تاكید كرد گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا که از حمایت بیش از ۳۰۰ نماینده پارلمان از گروه‌های مختلف سیاسی است و طی سال‌های متمادی برای سلامت و حفاظت این رزمندگان آزادی مردم ایران تلاش کرده بود، از اینکه به‌رغم شهادت‌ها و جراحت‌ها و محرومیت‌های بسیار این فرزندان از خود گذشته مردم ایران به مکان امنی انتقال یافته‌اند، ابراز خشنودی کرد.
آقای دوپره همچنین همبستگی نمایندگان پارلمان اروپا با جنبش دادخواهی مردم ایران برای محاکمه و مجازات آمران و عاملان قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ را به مریم رجوی ابراز کرد. وی تاکید کرد که حمایت زیادی در پارلمان اروپا برای تغییرات دمکراتیک در ایران وجود دارد.
مریم رجوی ضمن تقدیر از رئیس گروه دوستان ایران آزاد و پارلمانترهای اروپایی عضو این گروه، توجه به وضعیت وخامت یابنده حقوق بشر در ایران و گسترش حرکت‌های اعتراضی مردم در سراسر کشور از سوی اتحادیه اروپا و مشروط نمودن هر‌گونه پیشرفت رابطه تجاری با ایران به توقف اعدام‌ها را مورد تأکید قرار داد. وی افزود هرگونه سرمایه‌گذاری روی رژیم آخوندی كه با بحران‌های لاعلاج سیاسی و اقتصادی و با نفرت و خشم عموم مردم ایران مواجه است، به هیچ جا نمی‌رسد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]