• صفحه اول / رخدادها / دیدار مریم رجوی با منتخبان مردم فرانسه و حامیان فرانسوی مقاومت ایران
اردیبهشت-۱۷ ۱۳۹۶

دیدار مریم رجوی با منتخبان مردم فرانسه و حامیان فرانسوی مقاومت ایران

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

دیدار مریم رجوی با منتخبان مردم فرانسه و حامیان فرانسوی مقاومت ایران

امروز، زمستان و تاریكی پشت سر ما است. ما وارد بهار مقاومت شده‌ایم. فصل شكوفایی و به بار نشستن محصول تلاش‌هایی كه کردیم و رنج‌هایی كه كشیدیم فرا رسیده است.
ما با دشمنی تضعیف‌شده و در محاصره بن بست‌های وحشتناک رو به رو هستیم. وعده‌های جهش اقتصادی كه دولت روحانی در فردای توافق هسته‌یی قول داده بود، محقق نشد. مردم از سود توافقات تجاری بهره‌یی نبرده و پول بازگشته، بعد از توافق هسته‌یی به جیب جناح‌های حكومت از جمله سپاه پاسداران رفته است. نتیجه این‌كه اكثریت مردم ایران فقیرتر شدند، بیكاری به‌شدت زنان و جوانان را در بر‌گرفته است و خانواده‌های بسیاری همه چیزشان را از دست داده‌اند، در حالی كه سردمداران رژیم پول‌های هنگفت می‌دزدند. روزی نیست كه یك افتضاح مالی سرش باز نشود و عمق فساد را بر ملا نكند. هر روز تظاهرات و اعتصابات در کشور جریان دارد. ترس رژیم از  انفجار قیام گرسنگان، هر روز بیشتر می‌شود.
این ترس به این دلیل بیشتر شده كه رژیم به فاز بحرانی نمایش انتخابات ریاست جمهوری که بسیار برایش خطرناك است، نزدیك می‌شود.
در این‌جا مردم فرانسه پای صندوق‌های رای می‌روند تا در یك روند دمكراتیك رئیس‌جمهور خود را انتخاب كنند و ما همه آرزو می‌كنیم که انتخابات در كمال آرامش و سلامت برگزار شود. اما انتخابات در ایران یك نمایش مضحك است كه نه آزادانه است و نه عادلانه و تنها كسانی می‌توانند كاندیدا شوند كه اعتقاد قلبی و التزام عملی به ولی‌فقیه داشته باشند. یك قلم در همین انتخابات ریاست جمهوری كه قرار است چند هفته دیگر برگزار شود، از ۱۶۰۰ كاندیدا تنها ۶ نفر پذیرفته شدند و بقیه از كاندیداتوری حذف شده‌اند.
كاندیداهای اصلی، یكی رئیس جمهوری فعلی آخوندها یعنی حسن روحانی است كه به بیلان فاجعه‌بار اجتماعی و اقتصادی او اشاره كردیم و بیش از ۳۰۰۰ اعدام در کارنامه او که هیچ توهمی در باره میانه‌روی او باقی نمی‌گذارد.
كاندیدای دیگر، آخوندی است به‌نام ابراهیم رئیسی كه یک عضو فعال‌ و بی‌رحم كمیسیون مرگ در زمان قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ بود. خمینی در سال ۶۷ هر وقت می‌خواست در شهری مردم را وحشیانه سركوب كند، رئیسی را می‌فرستاد تا حکم مرگ را که او مدعی بود حکم خداست، جاری کند.
خامنه‌ای نیز، رئیسی را به بالاترین پست‌های قضایی منصوب کرد و بالاخره به او پست تولیت آستان قدس رضوی، ارگان سیاسی و اقتصادی قدرتمند رژیم را داد. در دوران قیام‌های سال ۸۸، رئیسی خواستار آن شد كه هر تظاهركننده‌یی كه حتی یك سنگ در دست داشته به عنوان محارب اعدام شود.
این‌ها همه نشان می‌دهد كه رژیم ولی‌فقیه، در چه ورشكستگی سیاسی به‌سر می‌برد و دستش آن قدر خالی است كه تنها یك شارلاتان كه دستانش به خون آغشته است و یك جلاد در چنته دارد.
همه کاندیداها باید از فیلتر و سانسور شورای نگهبان که وفاداران به رژیم را انتخاب می‌کند، عبور کنند. کسانی كه در غرب فكر می‌كنند تفاوتی میان این كاندیداها وجود دارد، اشتباه می‌كنند.
مردم ایران نه عمامه سفید می‌خواهند، نه عمامه سیاه، نه جلاد می‌خواهند، نه شیاد. آن‌ها تنها یك چیز می‌خواهند: سرنگونی رژیم.
یك كمپین گسترده در ایران در حال بالا گرفتن است كه شعار آن این است كه «نه شیاد نه جلاد رأی من سرنگونی است»، این بیانگر انتخاب واقعی اكثریت مطلق مردم ایران است.
رژیمی كه فقط برای مردم ایران مخرب نبوده است، روحانی اخیرا و در فردای استفاده بی‌شرمانه بشار اسد از بمب شیمیایی علیه مردم سوریه، از او حمایت كرد. می‌دانیم كه مبالغ هنگفتی از درآمد كشور صرف جنگ در سوریه و عراق و یمن می‌شود.
تاكنون سیاست مماشات غرب به‌طور خاص آمریكا به رژیم ملاها اجازه داده كه در این كشورها دخالت كند و در تشدید وخامت اوضاع نقش داشته باشد.
فرانسه گفته بود كه اگر بعد از حمله شیمیایی ۲۰۱۳ بشار اسد، ایالات متحده اقدامی می‌کرد، تاریخ سوریه مسیر دیگری را طی می‌كرد. ما امروز می‌دانیم كه این تغییر عقیده اوباما دلیلی نداشت جز پیشنهاد رژیم تهران برای یافتن یك توافق برای نجات بشاراسد در مقابل مذاكرات بر سر هسته‌یی. و امروز فرانسه حق دارد كه خواستار هشیاری در قبال ماهیت رژیم سوریه و ماهیت حامیان آن از جمله رژیم آخوندی ایران شود.
تغییر رژیم در ایران، نه‌تنها برای پایان بخشیدن به نقض حقوق بشر در ایران ضروری است است. بلكه هم‌چنین یك ضرورت مبرم برای پایان بخشیدن به جنگ و بحران در منطقه و برقراری صلح و آرامش است. اگر این تأخیر چهار ساله برای عكس‌العمل نشان‌دادن به حمله شیمیایی نبود، چگونه پاسداران می‌توانستند عملیات جنگی خود در سوریه را گسترش دهند؟
امروز می‌توان زمان از دست‌رفته را به‌دست آورد، با قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی و مجبور كردن رژیم ملاها به بیرون كشیدن نیروها و شبه‌نظامیانش از سوریه و عراق و یمن.
دورانی بود كه می‌بایستی مبارزه می‌كردیم تا مجاهدین را از لیست‌های سیاه خارج كنیم. امروز در فاز تهاجم و بهار مقاومت نوبت ماست كه تلاش كنیم تا بازوی مسلح تروریسم و افراطی‌گری رژیم در این لیست‌ها قرار گیرد و دنیا را دعوت كنیم كه حقوق مردم ایران برای طرد تمامیت رژیم با همه جناح‌هایش را به‌رسمیت بشناسند و در راه استقرار آزادی و دمكراسی در ایران مانع ایجاد نكنند. این روز نزدیك‌تر از همیشه است. در این كارزار بزرگ، حمایت و دوستی تك تك شما ارزشمند است.
برای هر آنچه كردید از شما تشكر می‌كنم و بار دیگر برای شما سال بسیار خوبی را آرزو می‌كنم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]