آذر-۰۴ ۱۳۹۷

دیدار نمایندگان پارلمان اروپا با مریم رجوی در آلبانی

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار نمایندگان پارلمان اروپا با مریم رجوی در آلبانی

هیات پارلمان اروپا با اشاره به بیانیه ۱۵۰نماینده پارلمان اروپا، برحمایت بخش وسیعی از نمایندگان پارلمان اروپا از مجاهدین و مقاومت ایران تاكید كردند. در بیانیه نمایندگان پارلمان تصریح شده است «از اواخر دسامبر سال گذشته، شهرهای ایران صحنه قیام‌های گسترده و اعتراضات ضد رژیم بوده‌اند. فضای اجتماعی جوشان است و مردم خواهان تغییر بنیادین هستند. مقامات رژیم نقش «کانون‌های شورشی» اپوزیسیون سازمان مجاهدین را در سازماندهی اعتراضات و اعتصاب های سراسری تأیید کرده اند».
بیانیه تاكید می‌كند «رژیم، ناتوان از مقابله با معترضین در داخل کشور، موج جدیدی از تروریسم را علیه فعالان اپوزیسیون دموکراتیک در اروپا و آمریکا راه انداخته است» و نتیجه گیری می‌كند «ما باید رژیم ایران را به‌خاطر توطئه‌های تروریستی‌اش مورد حسابرسی قرار بدهیم و مأمورین وزارت اطلاعات ایران را از اروپا اخراج کنیم. ما هم‌چنین باید روابط خود با رژیم ایران را به بهبود حقوق بشر و حقوق زنان و توقف اعدام‌ها مشروط کنیم».
آقای تونه كلام در این ملاقات گفت: من قریب ۲۰ سال است مساله ایران و مقاومت را از نزدیك دنبال می‌كنم. مجاهدین را از نزدیك در اشرف دیده‌ام و با صدها تن از آن‌ها صحبت كرده‌ام و اکنون دومین باری است كه با آنان در آلبانی دیدار می‌كنم. آنچه امروز دیدم بسیار چشمگیر بود از یك سو پیشرفت‌های شگفت‌انگیزی كه مجاهدین در این مدت كوتاه در ساختن این محل داشته ‌اند و از سوی دیگر نشاط و سرزندگی آن‌ها كه برای من نوید‌بخش دستیابی ملت ایران به آزادی است. آقای كلام ضمن تبریك به مریم رجوی گفت جنبش شما یك استاندارد جدید اخلاقی و سیاسی و دمكراتیك از خود به جای گذاشته است. چیزی كه شما را قادر به ایستادگی در مقابل رژیم بنیادگرا و قرون وسطایی حاكم بر ایران كرده است.
همزمان شما و مجاهدین الهام بخش معنوی و سیاسی صدها تن از شخصیت‌ها و رهبران سیاسی اروپایی در حمایت از مبارزه مجاهدین برای آزادی ایران بوده‌اند. سیاستمداران اروپایی تشویق شده‌اند که یک موضع سیاسی قوی و اصولی در مقابل سیاست استمالت اتخاذ کنند.
آقای اشتیتیا نیز گفت: طیف گسترده‌ای از نمایندگان پارلمان از گروه‌های مختلف سیاسی از مجاهدین و شورای ملی مقاومت ایران حمایت می‌كنند و اطمینان دارند آینده ایران با این مقاومت و شخص شما گره خورده است. به‌همین خاطر رژیم ایران بار دیگر حربه تروریسم را بكار گرفته است طرح‌های شكست خورده تروریستی در آلبانی و فرانسه و آمریكا به خوبی نشان می‌دهد كه رژیم ایران این جنبش را تهدید اصلی موجودیت خود می‌داند. وقتی هم كه نمی‌تواند مجاهدین و شورا را با سركوب و ترور از میدان خارج كند با تمام قوا و با استفاده از مزدوران و ”خبرنگاران” دست پروده خودش به تلاش برای شیطان‌سازی و لجن‌پراكنی علیه مقاومت می‌پردازد. چیزی كه ما آن را به‌خوبی در پارلمان اروپا تجربه كرده‌ایم.
آقای استیونسون در این دیدار گفت: همه علائم نشان می‌دهد رژیم حاكم بر ایران در تنگنای سختی قرار گرفته و قادر به ادامه حیات نیست. تصریحات ولی فقیه و رئیس جمهور و دیگر مقامات این رژیم در نقش سازمان مجاهدین در پیشبرد قیام مردم جای شكی باقی نمی‌گذارد. بنابراین برای ما چیزی عجیبی نیست كه ماشین دروغ‌پردازی‌اش را با سرعت هر چه بیشتری به راه انداخته است. ولی این تشبثات كسی را نمی فریبد.
مریم رجوی ضمن قدردانی از حمایت‌های نمایندگان پارلمان اروپا، آخرین تحولات مربوط به وضعیت انفجاری جامعه ایران و بحران‌های فزاینده رژیم را تشریح نمود و گفت: قیام مردم ایران كه از روزهای پایانی سال گذشته میلادی آغاز شده است به‌رغم همه تدابیر سركوبگرانه و دستگیری‌های گسترده و سربه نیست كردن در زندان‌ها تحت عنوان خودکشی، ادامه و استمرار یافته است. اکنون اعتصاب‌ها، تظاهرات و اعتراضات كارگران، كشاورزان و دیگر زحمتكشان زنگ‌های خطر را برای رژیم به صدا درآورده و چشم انداز پیروزی آزادی و دمكراسی بر استبداد سیاه دینی را كه ۴ دهه است بر میهن ما حكومت می كند روشن‌تر و نزدیك‌تر كرده است.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]