آبان-۲۹ ۱۳۹۹

تسلیت به‌مناسبت درگذشت مجاهد کبیر افسانه پیچگاه در آلبانی

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

تسلیت به‌مناسبت درگذشت مجاهد کبیر افسانه پیچگاه در آلبانی

یاأَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ، ارْجِعِی إِلَى رَ بِّكِ رَاضِيَةً مَّرْضِيَّةً

خواهر عزیزم، مجاهد کبیر افسانه پیچگاه، با نفسی مطمئن و قلبی سرشار از عشق و ایمان به سوی رفیق اعلی پرکشید.
مجاهدی سرشار و بی‌قرار برای آزادی مردم ایران و اثباتگر ارزش‌های انسانی و انقلابی مجاهدین که تمام لحظات زندگی پربارش تا آخرین تپش‌های قلب او مبارزه و تعهد بود.
نمونه دیگری از زنان والا و رها که در اوج فروتنی و تواضع، سرسخت و سازش‌ناپذیر در برابر مشکلات و سختی‌ها می‌ایستند و جانانه می‌جنگند. الگوهای ارزشمند اثبات می‌توان و باید که با سخت‌کوشی و تلاش و بی‌آن که دیده شوند، بار سنگین مبارزه را به دوش می‌کشند و تکیه‌گاه و پشتیبان مجاهدان در لحظات سخت نبردند.

افسانه عزیزم، از مسئولان ذیصلاح در شورای مرکزی مجاهدین بود، با یک زندگی سراسرمبارزه و تلاش و پشتکار که هر لحظه‌اش در مجاهدت طی شده بود؛ پر از دستاوردهای ایدئولوژیک و رهاییبخش، که درگذار خلاق و مداوم از قلمرو ضرورت و اجبار، به قلمرو آزادی و رهایی آن‌ها را کسب کرده بود.
با آرامش و طمانینه‌یی مثال زدنی و بی‌هیچ پیرایه‌یی، آنگونه که همرزمانش هرگز فاصله‌یی با او احساس نمی‌کردند.
بی‌تردید ارزش‌های او در یارانش تکثیر می‌شود. و الهام بخش زنان و دختران شورشی در نبرد با رژیم تبهکار آخوندیست. و برگی زرین در دفتر تاریخ مبارزات زنان ایران.

او در یکی از آخرین نوشته‌هایش در شب قدر، با دردمندی از مشکلات و شرایط مردم ایران نوشته بود: «یا علی در شبی به دیدارت آمدیم که سراسر خاک میهن اسیر را نکبت و نحوست کرونای ولایت فراگرفته و خلق اسیر، هر روز با بلا و مصیبتی مواجه می‌شوند. حتی از ثروت و دارایی خودشان هم، به‌دلیل حاکمیت آخوندهای پلید، برای نجات جانشان دریغ می‌شود. سوگند می‌خورم… که با تمام توش و توانم تا آخرین نفس… علیه ویروس ولایت بجنگم …»
و سرانجام افسانه همان گونه که خود بارها خواسته بود مجاهد زیست و مجاهد از این جهان پرکشید حالا او با جاودانه‌ فروغ‌هاست. و در کنار خواهر و برادر مجاهدش ماریا و محمد که در سال ۱۳۶۰ در یک روز به دست دژخیمان رژیم به‌شهادت رسیدند.

درود خلق و رحمت خدا بر او باد. او از میان ما پرکشید و در سالگرد قیام به شهیدان جوان و شورشی قیام پیوست. و با قلبی مومن، این پیام مجاهدین را برای آن‌ها برد که مجاهدین از پا نمی‌نشینند تا لحظه رهایی خلقشان و این راهیست پیروز و پررهرو.
فقدان مجاهد پاکباز افسانه پیچگاه را به مجاهدین و به مردم بابلسر و مازندران و خانواده بزرگ مقاومت تسلیت می‌گویم.
روحش شاد و سلام بر او که حق جهاد و مجاهدت را به جای آورد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]