• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی بار دیگر خواستار اقدام فوری دبیرکل ملل متحد، کمیسر عالی حقوق بشر برای آزادی دستگیرشدگان و تعیین هیئت هایی برای دیدار با زندانیان سیاسی شد
اردیبهشت-۰۶ ۱۳۹۸

مریم رجوی بار دیگر خواستار اقدام فوری دبیرکل ملل متحد، کمیسر عالی حقوق بشر برای آزادی دستگیرشدگان و تعیین هیئت هایی برای دیدار با زندانیان سیاسی شد

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی بار دیگر خواستار اقدام فوری دبیرکل ملل متحد، کمیسر عالی حقوق بشر برای آزادی دستگیرشدگان و تعیین هیئت هایی برای دیدار با زندانیان سیاسی شد

چند روز پس از قدرت‌نمایی پوشالی وزیر اطلاعات ملایان، مدیر کل اطلاعات استان آذربایجان شرقی روز گذشته (۴ اردیبهشت ۱۳۹۸) به صحنه آمد و گفت: ”در سال ۹۷ فعالیت مجاهدین در استان گسترده‌تر شده و برای سال ۹۸ نیز ماموریت‌هایی از قبیل جمع آوری اطلاعات را در دستور کار دارند.

در سال گذشته مجاهدین با سوء استفاده از شرایط اقتصادی و اجتماعی پیش آمده فعالیت‌های خود را گسترش دادند و ۶۰ نفر از عناصری که با سرپل های مجاهدین در ارتباط بودند، دستگیر شدند” و ۵۰ نفر دیگر ”توجیه شدند”!.
روز ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ آخوند محمود علوی وزیر اطلاعات رژیم آخوندی در یک قدرت نمایی پوشالی برای روحیه دادن به نیروهای وارفته رژیم پس از نامگذاری لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران، مدعی شد که وزارتخانه او با ”ریل گذاری” خامنه‌ای یک ”حماسه اطلاعاتی” خلق کرده و گفت ”در یک سال گذشته با ۱۱۶ تیم مرتبط با سازمان مجاهدین برخورد شده” است.
دستگیری‌های سال ۱۳۹۷ که دژخیمان اطلاعات آخوندها برای قدرت نمایی پیاپی به آن اعتراف می‌کنند بسیار بیشتر بوده است و رژیم آخوندی باید اسامی و مشخصات همه آن‌ها را اعلام و به حقوق آن‌ها طبق اعلامیه جهانی حقوق بشر و کنوانسیون‌های بین المللی گردن بگذارد.
در یک تحول دیگر رژیم ضد بشری آخوندی طی هفته‌های اخیر شمار زیادی از جوانان استان خوزستان به‌خصوص هموطنان عرب را دستگیر کرده تا به‌دنبال سیل ویرانگر در این استان، از شکل گیری و گسترش اعتراضات ضد حکومتی جلوگیری کند.
مریم رجوی، بار دیگر خواستار اقدام فوری دبیرکل ملل متحد، کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد و سازمان‌های بین المللی مدافع حقوق بشر برای آزادی دستگیرشدگان و تعیین هیئت‌هایی برای بازدید از زندان‌های رژیم و دیدار با زندانیان سیاسی شد.

دبیر خانه شورای ملی مقاومت ایران
۵ اردیبهشت ۱۳۹۸( ۲۵آوریل ۲۰۱۹)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]