مهر-۰۹ ۱۳۹۷

مريم رجوی به اعتصابگران درود فرستاد و به حمايت از آنان فراخواند

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مريم رجوی به اعتصابگران درود فرستاد و به حمايت از آنان فراخواند

اعتصاب سراسری كاميونداران در حالي‌كه وارد دومين هفته خود می‌شود، بحران در درون رژيم آخوندی را شدت بخشیده است و سركردگان آن از استمرار و گسترش اعتصاب به شدت به وحشت افتاده‌اند. در همين رابطه خامنه‌ای، سردژخيم منتظری، دادستان کل رژیم را به صحنه فرستاد تا اعتصابگران را به اعدام تهدید كند. آخوند منتظری گفت: «طبق اطلاعاتی که ما داریم در برخی از راه‌ها بعضی از شهرستان‌ها عناصری هستند که تحریک می‌کنند بعضی از کامیوندارها را یا احیانا سر راه آن‌ها را می‌گیرند و مشکلاتی برای آن‌ها ایجاد می‌کنند این‌ها مشمول مقررات و حکم قطاع طریق [راهزنی] خواهند بود و مجازات قطاع طریق طبق قانون بسیار شدید هست گاهی منجر به مجازات اعدام هم خواهد شد» (تلویزیون حکومتی شبکه خبر- ۷مهر).
همزمان علی القاصی‌مهر، رئیس کل دادگستری استان فارس اعتصابگران را متهم به «افساد فی الارض» کرد و سرتیپ پاسدار محمد شرفی از سرکردگان نیروی انتظامی معترضان را به شدت عمل تهدید کرد (تلویزیون حکومتی- ۷مهر).
اين در حالی است كه دو روز پیش از آن، مدیرکل حمل ‌و نقل استان فارس اعتصاب رانندگان کامیون را شایعه خوانده و گفته بود: ‌چند روزی است که شایعه‌یی با عنوان اعتصاب رانندگان کامیون در رسانه‌ها و فضای مجازی پیچیده است. این سوءاستفاده معاندان از نیازهای رانندگان کامیون برای به بحران رساندن کشور دیگر بر هر ایرانی مشخص است (فارس، خبرگزاری سپاه پاسداران -۵ مهر).
پاسدار سرهنگ کاووس محمدی از معاونان نیروی انتظامی استان فارس نیز اعتصابگران را مخلان نظم توصيف كرد و گفت: «در پی اقدام هنجارشکنانه بعضی از این افراد در جاده‌های فارس… مأموران پس از گشت‌زنی‌های محسوس و نامحسوس، ۲۲نفر از اراذل و اوباش و برهم زنندگان نظم و امنیت در جاده‌ها را دستگیر کردند و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی و از آن طریق روانه زندان شدند. پلیس با حساسیت و هوشیاری با کوچک‌ترین عوامل ناامنی با هماهنگی دستگاه قضایی برخورد خواهد کرد و روند مقابله با مخلان نظم و امنیت در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان فارس به صورت روزانه تداوم خواهد داشت. پلیس تمام جاده‌های این استان را به صورت محسوس و نامحسوس تحت نظارت و کنترل دارد و قاطعانه با تمام مخلان نظم و امنیت در این محورها برخورد می‌کند»(خبرگزاری حکومتی ایرنا-۴مهر).
مريم رجوي با درود به اعتصابگران در سراسر ايران تهديدهاي رذيلانه آخوندها عليه رانندگان شريف و زحمتكش را نشان دهنده بحران فزاينده رژيم آخوندی توصيف كرد و گفت آخوندهای حاكم بزرگ‌ترين قطاع الطريق تاريخ ايران هستند كه نه می‌خواهند و نه می‌توانند به درخواست‌های برحق رانندگان اعتصابی پاسخ دهند. وی تمامی مراجع مدافع حقوق بشر را به اقدام برای آزادی دستگيرشدگان فراخواند و از عموم مردم به‌ويژه جوانان خواست به حمایت از اعتصابگران بشتابند. وی افزود: تحقق اين خواست‌ها تنها با استقرار دموكراسی و حاكميت مردم امكان‌پذير است. رژيمي كه زحمتكشان را به‌خاطر اعتصاب تهديد به اعدام می‌كند، بايد از جامعه جهاني طرد شود.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ایران
۷مهر ۱۳۹۷

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]