تیر-۲۱ ۱۳۹۱

افتتاحیه اجلاس میاندورهیی شورای ملی مقاومت ایران

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

افتتاحیه اجلاس میاندورهیی شورای ملی مقاومت ایران

ما هم‌چنین در آستانه سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران هستیم.
سی تیر امسال، سی و یکمین سالگرد تأسیس این ائتلاف دمکراتیک توسط مسئول شورای ملی مقاومت است که در سه دهه پایداری علیه استبداد مذهبی، نقش ویژه‌یی داشته و بنیانگذار ارزش‌ها و دستاوردهای دمکراتیک در تاریخ معاصر ایران است.
شورا به‌عنوان دیرپاترین و پایدارترین ائتلاف تاریخ ایران، پاسخ مسأله اتحاد و همبستگی بین نیروهای سیاسی با عقاید مختلف در جامعه ایران است.
با ارائه طرح‌ها و راه‌حل‌های شجاعانه برای بغرنج‌ترین مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی.
از برنامه دمکراتیک آن، تا طرح صلح شورا در بحبوحه جنگ ضدمیهنی خمینی با عراق، یا طرح خودمختاری کردستان ایران، طرح جدایی دین و دولت و طرح برابری زن و مرد.
شورا با استواری هرچه تمام‌تر نگاهبان مرز‌بندی‌های خدشه‌ناپذیر مردم ایران با رژیم ولایت فقیه بوده و از این نظر هم منشأ خیر و رستگاری برای جنبش آزادی مردم ایران بوده است.

دوستان عزیز!
این اجلاس را در شرایطی برگزار می‌کنیم که منطقه خاورمیانه در تلاطم بی‌سابقه‌یی است.
از یک طرف قیام پرتوان مردم سوریه و کشتار روزانه ده‌ها تن از خواهران و برادران ما در این کشور، از سوی دیگر نقش جنایتکارانه ولایت فقیه در هدایت و امدادرسانی به این حمام خون، هم‌چنین وضعیت متزلزل دولت مطیع آخوندها در عراق و تأثیری که مجموعه این وقایع می‌تواند بر‌سرنوشت کل منطقه از جمله ایران داشته باشد، هر کدام جنبه‌یی از این اوضاع حساس را تشکیل می‌دهد.
در این بین، رژیم آخوندها به شدت تلاش می‌کند با سرکوب و اعدام و دستگیری و دخالت در کشورهای منطقه وضعیت بی‌ثبات خودش را از نظرها پنهان کند.
اما واقعیت این است که رژیم در وضعیتی است که تکیه‌گاه بقایش، باعث گرفتاری‌اش شده است:
نگاه کنید به برنامه اتمی که ابزار قدرت‌نمایی و دستاویز مانورها و معاملات بین‌المللی‌ این رژیم بود، و الان دامی برای کل حکومت شده‌ است.
یا دیکتاتوری سوریه که محور جبهه منطقه‌یی رژیم ولایت بود و امروز به نقطه‌یی رسیده که دور نیست بر سر خامنه‌ای آوار شود.
و پروژه اصول‌گرایی که راه حل خامنه‌ای پس از بیرون انداختن رفسنجانی و خاتمی بود، امروز مایه تفرقه فلج‌کننده‌یی در هیأت حاکمه آخوندها شده است.
از هر طرف که نگاه کنیم، این‌ها همه عوارض رو به گسترش بحران سرنگونی رژیم است.
همزمان، بیکاری و گرانی که مثل مصیبتی هولناک بر‌سر جامعه ستمزده ما آوار شده، خشم عظیمی علیه آخوندهای حاکم در سراسر جامعه ذخیره کرده است.
به‌خصوص که طرح ضدمردمی حذف یارانه‌ها، می‌رود که شیرازه زندگی اقتصادی بسیاری مردم را از هم‌ می‌پاشد.

می‌خواهم تأکید کنم که آخوندها هر قدر هم که اعدام و دستگیری‌ها را بیشتر کنند، هر قدر که به مجاهدان اشرف فشار بیاورند نخواهند توانست اوضاع کنونی را به‌همین منوال حفظ کنند و دگرگونی‌های سرنوشت ساز اجتناب ناپذیر است.
در چنین شرائطی اهمیت کارزار دفاع از مجاهدان آزادی به مراتب بیشتر از همیشه شده است. آخوندها برای بیرون آمدن از بحران بدخیم کنونی عمیقاً نیازمند آن هستند که جنبش مقاومت سازمانیافته و سرنگونی‌طلب را از سر راه‌شان بردارند و برای ما و تمام مقاومت ایران بسیار ضروری است که برای آزادی و دمکراسی در ایران این سد استوار را تقویت و حمایت کنیم. اینجا نقطه رویارویی میان جبهه مردم ایران و جبهه فاشیسم دینی و همدستان و مزدوران آن است.
و این چیزی است که مسئولیت این شورا و مسئولیت همه اجزای مقاومت ایران را وارد مدار جدیدی کرده و مسئولیت‌پذیری تازه‌یی در مقیاس نبرد صدبرابر طلب می‌کند.
برای همگان در این مبارزه مقدس ملی آرزوی موفقیت و سرفرازی می‌کنم.

پیش از شروع بحث‌های این اجلاس می‌خواهم یاد استاد بهرام عالیوندی و یاد مجاهد صدیق بتول رجایی عضو شورای ملی مقاومت و از اعضای ارشد شورای رهبری مجاهدین را که در همین فاصله درگذشتند گرامی بداریم و تأکید کنیم که راه‌شان پررهرو باقی خواهد ماند.
هم‌چنین ادای احترام می‌کنیم به دو مجاهد قهرمان و سرفراز حمدالله رحمانی از مجروحان قتل عام ۶ و ۷ مرداد ۸۸ و محمد طاطایی یکی از ۳۶ گروگان شکنجه‌شده همین حمله، که در روزهای اخیر به جاودانه‌ فروغ‌های آزادی پیوستند.
سلام و درود به روان‌های پرفتوح‌شان.
از همه شما متشکرم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]