• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / اعتصاب کارگران در پالایشگاه‌های آبادان، ماهشهر، قشم، پارسیان، و پارس جنوبی
مرداد-۱۱ ۱۳۹۹

اعتصاب کارگران در پالایشگاه‌های آبادان، ماهشهر، قشم، پارسیان، و پارس جنوبی

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

اعتصاب کارگران در پالایشگاه‌های آبادان، ماهشهر، قشم، پارسیان، و پارس جنوبی

خانم رجوی با درود به کارگران ستم‌دیده خواهان حمایت عمومی برای اعاده حقوق آنان شد

روز‌ شنبه ۱۱ مرداد ۹۹، کارگران و کارکنان در پالایشگاه‌های آبادان و ماهشهر و پالایشگاه نفت سنگین قشم و پالایشگاه پتروشیمی پارسیان در لامرد فارس و فاز ۲۲ و ۲۴ پارس جنوبی در کنگان ( بوشهر)، در اعتراض به شرایط سخت کار، فقدان حداقل امکانات ایمنی و رفاهی و پرداخت نشدن چندین ماه حقوق و مزایا دست از کار کشیده و اعلام اعتصاب کردند.

در یک اطلاعیه کارگران، خیانتکاران اعتصاب شکن لعنت شده و تصریح شده است که اسامی آن‌ها در دور بعدی مبارزه کارگران منتشر خواهد شد.

روز چهارشنبه ۸ مرداد نیزکارگران و کارکنان میدان نفتی آزادگان شمالی، در اعتراض به پائین بودن دستمزدها دست از کار کشیدند. این اعتصاب پس از آن صورت گرفت که مدیر اجرایی میدان نفتی آزادگان بخشی از کارکنان و کارگران را به اخراج تهدید کرد.

خانم مریم رجوی با درود به اعتصابگران پالايشگاه‌های آبادان، ماهشهر، قشم، پارسیان، لامرد و پارس جنوبی تأكيد كرد، کارگران ستمدیده برای اعاده حقوق به تاراج رفته توسط رژیم ضدکارگری آخوندی بپاخاسته‌اند.

خانم رجوی خاطرنشان کرد: رژیم با قراردادهای ظالمانه تسمه از گرده زحمتکشان وکارگران می‌کشد و حقوق ناچیز آن‌ها را هم پرداخت نمی‌کند. سرمایه‌های کشور را در پروژه‌های اتمی و موشکی و تروریسم هدر می‌دهد یا چپاول می‌کند و روانه حساب‌های بانکی عوامل خود و خانواده‌های آن‌ها در خارج کشور می‌کند.
خانم رجوی خواهان حمایت عمومی از اعتراض و اعتصاب کارگران برای اعاده حقوق پایمال شده آنان گردید.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ (۱ اوت ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]