• صفحه اول / رخدادها / سخنرانی مریم رجوی در آغاز اجلاس میاندوره‌یی شورای ملی مقاومت
مهر-۱۷ ۱۳۹۳

سخنرانی مریم رجوی در آغاز اجلاس میاندوره‌یی شورای ملی مقاومت

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی مریم رجوی در آغاز اجلاس میاندوره‌یی شورای ملی مقاومت

درمقابل، یعنی درجبهه مقاومت، شاهد صدور حكم تاریخی منع تعقیب كامل، و برچیده شدن بساط ۱۴ساله پرونده‌سازی ۱۷ژوئن بودیم. حكم قاطع قضاییه فرانسه مبنی بر منع تعقیب بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری رژیم آخوندی، در این كشور را بر باد داد و نه تنها مشروعیت این جنبش، بلكه ظرفیت پایداری آن در یك مبارزه بغرنج و طولانی و صلاحیتش در پیشبرد مبارزه برای برقراری آزادی و دموكراسی در ایران را، اثبات كرد. از همه اعضای شورا كه در این كارزار بزرگ و طولانی پایداری كردند و به‌ویژه از مجاهدانی كه این نبرد را پیش بردند، قدردانی می‌كنم.
در فاصله اجلاس قبلی شورا تاكنون، مجاهد خلق”تقی عباسیان” بر اثر محاصره پزشكی در لیبرتی به شهادت رسید. او بیست و یكمین شهید محاصره پزشكی اشرف و لیبرتی است و این مسأله، ضرورت افزایش تلاش‌ها برای خاتمه‌دان به این وضعیت ضدانسانی وغیرقانونی را مضاعف می‌كند.
هم‌چنین اجازه بدهید از جانب همه اعضای شورا درود بفرستم به هموطنانمان و مقاومت‌ها و اعتراضاتشان علیه استبداد ولایت فقیه. ازجمله اعتصاب‌ها و اعتراضات تحسین‌برانگیز زندانیان سیاسی و اعتراضات حق‌طلبانه دراویش در هفته‌های اخیر و هم چنین جنبش اعتراضی زندانیان عقیدتی و بستگانشان و اقشار مختلف مردم در شهرهای مختلف علیه احكام جنایتكارانه اعدام.
صدورپی درپی احكام وحشیانه اعدام به بهانه‌های واهی مذهبی مانند بدعت‌گذاری و ارتداد یا احكام شلاق و شكنجه و اعدام‌های فزاینده در ملأعام، به روشنی، ماهیت این رژیم را به‌عنوان كانون توحش و بنیادگرایی برملا كرده است. رژیمی كه از سه دهه پیش، فتوای كشتار و نابودی پیروان هر مذهب و تفكری را به جز سرسپردگان مطلق به خلیفه ارتجاع، توسط خود خمینی صادر كرده و جرثومه‌های توحش و بربریت تحت نام دین و مذهب، از قبیل داعش، نتیجه و محصول آن هستند. بی‌جهت نیست كه دراین ایام رژیم آخوندی از گسترش ائتلاف بین‌المللی و منطقه‌یی علیه داعش به شدت ترسیده است.
تشكیل ائتلاف بین‌المللی برای مقابله با گروه داعش كه جنایت‌های تكان‌دهنده‌اش غفلت، و مماشات طولانی دولت‌های غرب با بنیادگرایی و كانون اصلی آن یعنی تهران تحت حاكمیت ملایان را به رسوایی كشیده، یك نقطه عطف مهم در تحولات منطقه‌ و جهان است و می‌تواند آرایش قوا را قویاً به زیان رژیم ولایت فقیه به هم بزند. درست به همین دلیل، ولی فقیه ارتجاع و آخوند روحانی، هر دو مخالفت و نگرانی خود را نسبت به آن، ابراز كردند.
باید تأكید كنم كه با توجه به دخالت گسترده رژیم در منطقه، مقابله با داعش تنها وقتی می‌تواند مؤثر باشد كه با خلع ید از این رژیم در سوریه و عراق همراه باشد. هم در سوریه و هم در عراق، داعش محصول شرایطی است كه با نسل‌كشی و استبداد موحش دو حكومت وابسته به رژیم ایران به‌وجود آمده است. حمایت سیاسی، مالی و تسلیحاتی رژیم ولایت فقیه از دیكتاتوری بشار اسد در سوریه و آن همه كشتار و ددمنشی كه آخوندها برای حفظ دولت مالكی در عراق مرتكب شدند، باعث رشد خطر داعش شد.
بر كناری مالكی كه یك ضربه استراتژیك به رژیم آخوندی در عراق بود، یك قدم بسیار مهم در راستای خلع ید از این رژیم است. اما باید بساط همه شبه‌نظامیان تروریست رژیم و پاسداران نیروی تروریستی قدس كه در تار و پود دستگاه‌های امنیتی، سیاسی و اقتصادی عراق رخنه كرده‌اند، برچیده شود. آن‌ها سال‌هاست در ایران و عراق، همان جنایاتی را مرتكب می‌شوند كه امروز داعش انجام می‌دهد.
مسأله دوم كه باید خاطرنشان كنم بن‌بست مذاكرات اتمی كشورهای ۵+۱ با رژیم پس از هفت دور مذاكره است. رژیم آخوندی بعد از ضربه استراتژیكی كه در عراق دریافت كرده، عقب نشینی در پروژه‌های اتمی را برای خودش بسیار خطرناكتر یافته و در صدد است راه دستیابی به بمب اتمی را باز نگه دارد. از این رو آخوندها تلاش می‌كنند با بهره‌برداری از بحران كنونی منطقه یا امضای توافقنامه را به عقب بیندازند و یا امتیازات مورد نظر خودشان را وارد توافقنامه كنند.
ما یك بار دیگر تاكید می‌كنیم كه قطعنامه‌های شورای امنیت ملل متحد اساسی‌ترین مرز سرخ در پرونده اتمی است و باید به اجرا گذاشته شود. نادیده گرفتن این مرز سرخ از سوی دولت‌های غرب بزرگ‌ترین اشتباه در مذاكرات یك سال اخیر است و باید تصحیح شود.

چه در مورد افشای خطر برنامه اتمی و سیاست صحیح در برابر آن، چه در مورد اعمال قاطعیت علیه رژیم ولایت فقیه یعنی مُبدع و مروج پدیده بنیادگرایی، شورای ملی مقاومت سرفراز است كه با هشدارها، روشنگری‌ها ومواضع استوار خود صحیح‌ترین راه‌حل‌ها و سیاست‌ها را ارائه كرده و قیمت سنگین پاید‌اری بر این مواضع را پرداخته است.

جامعه جهانی را فرا می‌خوانیم كه اكنون كه عواقب فاجعه‌بار مماشات با سرچشمه بنیادگرایی و تروریسم برای همه روشن شده، در سیاست خود نسبت به مسأله ایران عمیقاً تجدید نظر كند و مبارزه مردم ایران برای سرنگونی این رژیم و برقراری آزادی و دموكراسی را به‌رسمیت بشناسد. گو این كه در هر حال چنان كه مسئول شورا تأكید كرده:
«جنگ و مقاومت در برابر این رژیم وظیفه و حق مسلم ماست. با او در جنگ بوده و هستیم. با غنی‌سازی، بی‌غنی‌سازی. با اتمی و بدون اتمی. اعم از این‌كه دولت‌های جهان، از كوچك تا بزرگ، با آن در صلح و سازش باشند یا در جنگ و تضاد و دعوا. نبرد و مقاومت برای آزادی حق مسلم مردم ایران در هر وضعیتی است».
با همین دیدگاه است كه قدر و قیمت مبارزات و كوشش‌های اعضا و حامیان شورای ملی مقاومت برجسته می‌شود. دو هفته پیش جهان از واكنش ملت ایران در برابر پذیرش رئیس جمهور رژیم ضدبشری آخوندها در سازمان ملل از طریق تظاهرات حامیان این مقاومت در نیویورك آگاه شد. این تظاهرات و كارهای مشابه، نقش تعیین‌كننده شورای ملی مقاومت در رویارویی با این رژیم در همه صحنه‌ها را گواهی می‌كند.
به همه اعضا و هواداران شورا و مقاومت ایران كه برای برپایی این گردهم‌آیی تلاش كردند، درود می‌فرستم و با آرزوی موفقیت برای اجلاس میان دوره‌یی از همه شما تشكر می‌كنم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]