• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی در یك كنفرانس پارلمانی: برای مقابله با افراطیگری باید به اسلام اصیل، بردبار و دموكراتیك متكی بود
آبان-۰۶ ۱۳۹۳

مریم رجوی در یك كنفرانس پارلمانی: برای مقابله با افراطیگری باید به اسلام اصیل، بردبار و دموكراتیك متكی بود

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی در یك كنفرانس پارلمانی: برای مقابله با افراطیگری باید به اسلام اصیل، بردبار و دموكراتیك متكی بود

روز سه شنبه مریم رجوی، تصریح كرد: «داعش محصول جنایت‌های بیسابقه ملاها در ایران، بشار اسد در سوریه، مالكی در عراق و سیاست فرقه یی آن‌ها علیه بخش بزرگی از جمعیت عراق و سوریه است.
وی كه در جمع قانونگزاران فرانسوی سخن می‌گفت، افزود: «برای مقابله با افراطیگری تحت نام اسلام، یك آلترناتیو فرهنگی و ایدئولوژیك ضروری است. آلترناتیوی مبتنی بر اسلام بردبار و دموكراتیك و برابری زن و مرد. والا رژیم آخوندی و بنیادگرایان سنی مبارزه با بنیادگرایی را به‌مثابه مبارزه با اسلام تخطئه می‌كنند».

رجوی راه حل شریك كردن رژیم ایران در جنگ با داعش را كه توسط لابی‌های رژیم ارائه می‌شود، قاطعانه رد كرد وگفت: این بزرگ‌ترین ضربه به ائتلاف خواهد بود. زیرا ملت‌های عراق و سوریه می‌بینند ائتلاف در كنار دشمن اصلی‌شان یعنی ملاها قرار گرفته‌اند.
او با اشاره به اینكه سازمان مجاهدین خلق ایران با اعتقاد و تبلیغ برای چنین اسلامی توانست در ایران یك آنتی تز فرهنگی و اجتماعی در مقابل این رژیم بنیادگرا ارائه كند، تاكید كرد: حمایت از مقاومت ایران باعث شناخته شدن این آلترناتیو فرهنگی خواهد شد و به مقابله با عضو گیری جوانان اروپایی توسط بنیادگرایان كمك خواهد كرد». رجوی برای رهایی منطقه از بنیادگرایان تروریست هم‌چنین بر ضرورت مشخص كردن جبهه بندی سیاسی واقعی در این منطقه و هم‌چنین مشاركت نیروهای ضدبنیادگرا و میهن‌پرست تاكید كرد.
مریم رجوی به دعوت كمیته پارلمانی برای ایران دموكراتیك مركب از نمایندگان همه گروه‌های سیاسی پارلمانی فرانسه در جلسه‌یی در سالن ویكتور هوگو سخنرانی می‌كرد.
ادیت كرسن، نخست وزیر سابق فرانسه؛ سید احمد غزالی، نخست وزیر سابق الجزایر؛ و شماری از قانونگزاران مجلس ملی از جمله دومینیك لوفور، ژرار شاراس، میشل ترو،آندره شاسین، پاسكال تراس، آلن نری، عضو سنا؛ استاندار افتخاری ایو بونه رئیس سابق د اس ت؛ پیر برسی، رئیس سازمان حقوق بشر نوین، طاهر بومدرا، رئیس سابق حقوق بشر یونامی و مسئول پرونده اشرف در ملل متحد ، ژیل پاروئل، رئیس سابق كانون وكلای وال دوآز در این برنامه سخنرانی كردند.
این جلسه پارلمانی در حالی برگزار شد كه به تازگی قضات فرانسوی همه اتهام‌هایی را، كه در نتیجه زد و بند دولت وقت فرانسه و رژیم ملایان بیش از یك دهه قبل علیه مقاومت مطرح شده بود، با صدور یك دستور منع تعقیب رد كردند و این پرونده را تمامأ سیاسی را بعد از ۱۴ سال به‌طور كامل مختومه اعلام كردند.
سخنرانان، سفر رئیس كمیته امنیت ملی مجلس رژیم ایران به فرانسه را محكوم كرده و گفتند در شرایطی كه نقض حقوق بشر و مداخلات این رژیم در منطقه ابعاد بی‌سابقه یی گرفته، چنین سفرهایی علیه صلح و حقوق بشر در ایران و منطقه است. سناتور ژان پیر میشل، بنیانگذار مشترك كمیته فرانسوی برای ایران دموكراتیك، در این جلسه پارلمانترها و مقامات فرانسوی خواست به طور رسمی و علنی انزجار مردم، پارلمان و دولت فرانسه را از جنایاتی چون اسیدپاشیدن بر روی زنان، اعدام یك دختر جوان به‌خاطر دفاع از خود در مقابل تجاوز به عنف و اعدام‌های جمعی كه در دوران روحانی بیش از۱۰۰۰ مورد است به این نماینده رژیم ایران ابراز كنند در غیر اینصورت این دیدارها به‌طور كامل در خدمت رژیم ایران خواهد بود.
مریم رجوی ضمن تقبیح بی عملی غرب در قبال جنایت‌های رژیم ایران در حمایت از دیكتاتوری اسد، تاخت و تاز شبه نظامیان شیعی وابسته به رژیم ایران در بخش‌های وسیعی از عراق را كه در همكاری با نیروهای مالكی صورت می‌گیرد ،مورد اشاره قرار داد و افزود: طی این سال‌ها، آمریكا نه تنها به این اقدام‌ها اعتراض نكرد بلكه از اقدامات مالكی تقدیر كرد. محصول این جنایت‌ها، گسترش و تقویت داعش در سوریه و عراق بود. این نتیجه نرمش با مهیب‌ترین دیكتاتوری جهان معاصر و دست نشاندگانش بود. وی هشدار داد: حالا هم ملاهای ایران با استفاده از همین سیاست غرب مترصدند هر كجا داعش در اثر حملات ائتلاف بین المللی عقب نشینی كرد، جایش را با شبه‌نظامیان پر كنند.
مریم رجوی در بررسی مذاكرات اتمی بین كشورهای ۵+۱ و رژیم ایران گفت: رژیم ایران با استفاده از سیاست مماشات وبا انواع فریب‌ها‌ تلاش می‌كند پروژه‌های تسلیحات اتمی خود را حفظ كند. وی هشدار داد: هر توافقی باید شامل اجرای بی قید و شرط قطعنامه‌های شورای امنیت، توقف كامل غنی سازی و بازرسی‌های سرزده از تمام سایت‌ها‌ و مراكز مشكوك باشد والا راه برای دستیابی این رژیم به بمب اتمی باز می‌ماند.
رجوی بی عملی غرب در قبال سركوب بی‌رحمانه مردم ایران توسط فاشیسم مذهبی حاكم از جمله زجركش كردن زندانیان و آزار اقلیت‌های مذهبی و قومی و دستگیری و اعمال فشار و زندانی كردن وكلا و روزنامه‌نگاران و فعالان اینترنتی، را توجیه ناپذیر خواند. و خواستار اقدامی مؤثر برای توقف این وضعیت فاجعه بار شد.
در اشاره به سركوب فزاینده در دوران آخوند روحانی، كه بیش از ۱۰۰۰اعدام را در كارنامه خود دارد و اكنون جنایت اسیدپاشی به زنان نیز به بیلان او اضافه شده، رجوی گفت: این است ماهیت واقعی رژیم ایران كه پدرخوانده داعش است و ستم‌ و شقاوتش نسبت به مردم ایران صدبار بدتر از اعمال داعش است. آخوندها از زنان ایران شكست خورده‌اند. تحمیلات ارتجاعی‌شان نسبت به جامعه ایران به بن‌بست رسیده و حكومت‌شان عمیقاً متزلزل و بی‌ثبات است. و با این بربریت آشكار و اعدام ظالمانه ریحانه جباری نمی‌توانند خود را نجات بدهند.

مریم رجوی اظهار امیدواری كرد كه با توجه به بركناری مالكی در عراق، دولت فرانسه همه امكانات خود را برای به رسمیت شناختن لیبرتی به عنوان كمپ پناهندگی و تحت نظارت ملل متحد ، لغو محاصره بویژه محاصره پزشكی، تضمین حداقل‌های ضروری برای تأمین امنیت و سلامت ساكنین تا زمانی كه در عراق هستند و آزادی هفت گروگان شامل شش زن قتل عام ۱۰شهریور در اشرف، به كار بندد كاری كند كه ملل متحد در‌باره این جنایت بزرگ تحقیق كند و مسئولان آن در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۶ آبان ۱۳۹۳ (۲۸ اكتبر ۲۰۱۴)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]